Miłosne tajemnice

Data wydania: 2016-05-24
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-5878-2

Tom 4 cyklu Bridgertonowie

Penelope Featherington od zawsze kocha się w przyjacielu swego brata. Lecz czy szara myszka może zwrócić na siebie uwagę rozchwytywanego kawalera? Obserwuje więc tylko z daleka Colina Bridgertona i jest pewna, że wie o nim wszystko. Dopóki nie odkryje jego sekretu... Colin Bridgerton ma dość reputacji lekkoducha i uwodziciela. Ma dość ekscytacji salonów ,,Kronikami Towarzyskimi" tajemniczej lady Whistledown, która nie przepuści żadnej okazji, by opisać go w swej plotkarskiej gazecie. Colin powraca z zagranicy i odkrywa, że mała Penelope bardzo się zmieniła. I że plotki o nim krążą jak dawniej. Czy otoczony aurą skandalu dżentelmen i nieśmiała dziewczyna zdołają zdemaskować anonimową dziennikarkę, której ostre pióro z jakiegoś zagadkowego powodu wymierzone jest przeciwko nim dwojgu?

Kup książkę Miłosne tajemnice

Opinie o książce - Miłosne tajemnice

Czwarty tom Bridgertonów, którego nie mogłam się doczekać. Historia dotyczy Colina, Penelopy i Lady Whistledown. Jestem zakochana w każdej serii i tu poziom jest utrzymany z poprzednich! Klimat w książce jest niesamowity, każdą komórką ciała czułam się jakbym tam była.

IG: Czytomanka

👉 Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa myśli, że wie o nim wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret... i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna.

👉 Książkę przeczytałam w dwa wieczory. Czytało się bardzo szybko i ciężko było się od niej oderwać, a codzienne obowiązki zostały przekładane na rzecz książki. To rzadkość tak mocno zagłębić się w świat książki, żeby pomijać rzeczywistość. Świetna seria!

❗Ocena: 10/10

"Miłosne tajemnice" - zdecydowanie ten tytuł za długo leżał na mojej półce. Chciałam go czytać w święta, ale nie było czasu.. później sylwester...I mamy już 10.01! Kiedy w weekend miałam ochotę na czytanie sięgnęłam po moich Bridgertonów  Mają sporo stron, ale podczas ich czytania zapominam o rzeczywistości... zatapiam się wtedy w innym świecie... oczami wyobrazni już widzę ten Londyn... ludzi i te piękne suknie balowe

Tym razem przyszła kolej na Colina-kolejnego z braci. Lubił podróże...wyjeżdżał wtedy na długo zostawiając swoją matkę i rodzeństwo bez informacji... zawsze chętnie wracał do domu rodzinnego... ale czegoś mu w nim brakowało.
Dowiadujemy się tego w trakcie czytania. Niby taka oczywista sprawa - miłość... A jednak nie dla wszystkich  Colin miał już 33 lata i nie brał pod uwagę, że kiedyś się zakocha...

Natomiast ONA... - Penelopa kochała Colina od zawsze... wydawało jej się, że jest dla niej nieosiągalny...A ona sama zostanie starą panną zajmującą się w przyszłości swoją matką.

W życiu tej dwójki zachodzą zmiany. Ona pozna jego skrywane tajemnice, a Colin odkryje, że Penelopa jest... No właśnie kim?  Jak to wszystko wpłynie na ich relacje? Kiedy Colin odkryje, że tak naprawdę kocha Penelopę?
Czy miłość przezwycięży wszystko?

Lubicie tę rodzinkę?
Bardzo lubię romanse historyczne, a rodzinę Bridgertonów pokochałam od pierwszego tomu! Jakże jestem szczęśliwa, że przede mną jeszcze 4, na które czekam z niecierpliwością

Polecam poznać całą rodzinkę! Zwłaszcza, że dialogi są zabawne i zapewniam, że nie jeden raz będziecie się uśmiechali sami do siebie

Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2017-09-17, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki w 2017,

Oczywiście cudowna powieśc przeniosła mnie w inny świat już od pierwszego rozdziału, wyjątkowi bohaterzy tajemnice, intrygi, miłość i trochę poczucia humoru czego chcieć wiecej książka wciągająca super się czyta i oczywiście szczęśliwe zakończenie :)

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Jeden z lepszych romansów historycznych jakie przeczytałam. Ona - 28-letnia panna, on - książę wałęsający się po świecie, znają się od zawsze (przecież ona jest najlepszą przyjaciółką jego siostry), ale dopiero wspólne rozwiązanie tajemnicy kim jest Lady Whistledown zbliża ich do siebie.

Przeczytałam kolejną część! I nadal jestem bardzo na TAK!

Kto z Państwa jest już po lekturze trzech pierwszych części i zastanawia się kim jest tajemnicza dziennikarka, której słowami rozpoczyna się każdy rozdział? Ja zupełnie o niej nie myślałam. Skupiona na losach rodzinny Bridgertonów, z zapartym tchem pochłaniałam kolejne zdania. Aż tu nadeszła niespodzianka.

Penelopa była dla mnie postacią niewidzialną do czasu obejrzenia ekranizacji powieści. Od tamtej pory zapałałam do niej wielką sympatią. Wreszcie ją zobaczyłam. Przemiła i tak urocza, że bardziej się nie da. Sama słodycz. Na pierwszy rzut oka bo jak wiadomo, cicha woda brzegi rwie. Przez cały czas wzdycha do Colina Bridgertona - mężczyzny zakochanego w podróżach. Jego życiowym celem wydaje się zwiedzenie jak największej ilości miejsc na świecie. Pen nikomu nie mówi o uczuciu jakim go darzy, ale kto potrafi naprawdę patrzeć, dostrzeże je.

Czy jej cierpliwość zostanie w końcu nagrodzona?

Dziewczyna bacznie obserwuje co dzieje się wokół niej. Robi to niezwykle umiejętnie. Nikt nawet nie podejrzewa, że może coś ukrywać..

Julia Quinn nie rozczaruje. Ona nadal czaruje czytelnika swoją pomysłowością i zręcznym piórem. Z uporem maniaka będę powtarzać, że ta seria trafia na półkę tych najlepszych, jakie było mi dane czytać. Lektura sprawia ogrom niczym nie zmąconej przyjemności i radości, a przecież o to chodzi, prawda? Quinn bawi i wzrusza. Kruszy serce, albo pokrywa je miękkim kocykiem. Jak kto woli. Bardzo Państwa zachęcam, aby te pięć tomów wziąć pod uwagę podczas układania listy książek na wakacje.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kolejny fantastyczny tom. Bardzo lubię styl tej autorki i czekam na kolejne tomy.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2022-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Moimi wrażeniami - jak zawsze - dzielę się na moim blogu, na który was serdecznie zapraszam :)

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-11-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jak wiecie jestem na bierząco z serią Bridgertonowie i powiem wam, że ilekroć się w nią zagłębiam, tylekroć rośnie mój podziw dla niej. Nawet z ciekawości włączyłam sobie film na Netflixie, ale nie uwierzycie. Obejrzałam go zaledwie pięć minut i już miałam go dosyć. To zupełne przeciwieństwo książki, która w porównaniu z filmem jest jak róża i cierń. Książkę aż chciało się czytać, wciągała mnie na każdej stronie, ukazywała tajemnice, zabawne opisy sukni Penelope, miała w sobie tą wyjątkowość i wyniosłość stylu. Niestety film okazał się być zwykłym cierniem, bez wyrazu. Tam gdzie w książce było widoczne zakłopotanie, w filmie zastępowała ją bezinteresowność. Taka udawana obojętność, wymuszone stroje i brak jakiejkolwiek emocji, która znalazłaby odzwierciedlenie w moim sercu. Dlatego zawsze czytałam i będę czytała książki, bo tylko one potrafią zapanować nad moją wyobraźnią i przenieść mnie do świata wykreowanego przez autorów.
W tej części poznamy Penelopę Faetherington, która od zawsze strojona w przejrzałą żółć marzy o wzajemnej miłości ze strony Colina Bridgertona. Głębokim uczuciem darzy go od zawsze. Zdaje sobie jednak sprawę, że daleko jej do pięknej smukłości, którą mógłby zauważyć, gdyby tylko takową posiadała. Jej miłość jednak idzie w zwątpienie, zupełnie niczym dobór jej strojów do urody, w momencie kiedy poznaje jego sekret.
W międzyczasie, kiedy Colin powraca do kraju niespodziewanie na jego drodze staje Penelope. Ku jego zaskoczeniu nie przypomina już pulchniutkiej koleżanki jego siostry. Zaczyna słyszeć co mówi i nie umie przestać wpatrywać się w jej oczy. W chwilach, kiedy jej nie widzi, czegoś mu brakuje i szoku doznaje, kiedy uświadamia sobie, że chyba się zakochał... Teraz był dla mnie najzabawniejszy moment, bo nie wiedział jak tą nowinę przekazać rodzinie. I najważniejsze pytanie, które zadaję sobie od początku serii. Czy ktokolwiek jest w stanie poznać kim jest tajemnicza redaktorka plotkarskiej gazety?
Bardzo wam polecam:-) Ja wciąż nie potrafię się od niej oderwać:-)))

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jeden pocałunek
QUINN JULIA0
Okładka ksiązki - Jeden pocałunek

,,Julia Quinn jak zwykle niezrównana! Szaleńczo zabawna i cudownie romantyczna." ,,Romantic Times" Czasami znajduje się miłość w najmniej spodziewanym...

Propozycja dżentelmena
QUINN JULIA0
Okładka ksiązki - Propozycja dżentelmena

Współczesna Jane Austen   Sophie nawet nie marzyła, że znajdzie się na słynnym balu maskowym lady Bridgerton. Choć jest córką hrabiego...