Minione chwile

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-04-04

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że to koniec jej problemów. Jednak w murach starego dworu w West Lothian odżywa przeszłość, a przyczajone demony wychodzą z ukrycia.

Historia starszej pani wstrząsa młodą dziewczyną. Lady Abigail kochała kiedyś ze wzajemnością młodego, polskiego oficera, Waldemara Leśniewieckiego. Jednak wszystko sprzysięgło się przeciw tej miłości. W młodym oficerze zrodziły się bunt i niezgoda na niesprawiedliwość. Przegrany zwycięzca opuścił Szkocję i wrócił do ojczyzny. Jednak jego losy potoczyły się zupełnie inaczej, niż by sobie tego życzył. Uciekając przed podejrzeniami o szpiegostwo powrócił do Szkocji, by na nowo złączyć swój los z Abigail. Jednak czy to ona była mu przeznaczona?

Dwie kobiety, jeden mężczyzna i wielka miłość we wszystkich jej odcieniach - od namiętności do śmiertelnej nienawiści i kary za zdradę. Burzliwe losy rodziny McGregorów ujrzą światło dzienne na tle chłodnych wrzosowisk, wysokich klifów i starych budowli, opowiadających swoje własne, przejmujące historie.

Kup książkę Minione chwile

Opinie o książce - Minione chwile

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2020-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Anna chce poukładać swoj rozsypany świat na nowo, pomóc ma jej w tym wyjazd do Szkocji, dziewczyna ma złamane serce, przeżyła ogromne rozczarowanie miłosne, zrobi wszytsko aby zapomnieć o tym mężczyźnie, który potraktowawał ją przedmiotowo mimo jej ogromnego zaangażowania. W Szkocji zdobywa pracę jako opiekunka starszej pani, lady Abigail, niezwykle bogatej finansowo jak również życiowo kobiety. Anna wysłuchuje niezwykle ciekawej i ekscytującej historii życia, postanawia przełożyć ją na kartki książki, którą pragnie napisać. Okazuje się, że starsza pani w młodości również przeżyła nieszczęsliwą miłość, ktorą rozdzieliły czasy wojny. Ta leciwa kobieta kryje w swoim sercu mroczny sekret, który kosztował trzy ludzkie istnienia.

Czy można kogoś tak bardzo mocno kochać, żeby go jednocześnie nienawidzić?

"Nie można udawać miłości. Wszystko inne tak, ale nie miłość. Miłość jest zaklęta w dotyku, w spojrzeniu oczu, w czułych gestach. W słowach. Tego się nie da oszukać."

Anna ze złamanym sercem ucieka do Szkocji, gdzie opiekuje się starszą kobietą Abigail. Seniorka opowiada jej historię swojej miłości do polskiego oficera. Powojenna rzeczywistość, intrygi, kłamstwa, zdrada. Lektura na jesienny wieczór.

Avatar użytkownika - anin891
anin891
Przeczytane:2020-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Bez dwóch zdań - powieść jest piękna. Bardzo podobało mi się połączenie tego co teraz z tym co już było. Niemniej jednak uważam, że napisane jest to nieco nierówno.
Niemal połowa książki to historia Anki, która najbardziej uwielbia wybuchnąć śmiechem, najczęściej z własnych tekstów. Druga połowa miesza się z historią Abigail, starszej kobiety, która kiedyś też jednak była szalona - ta historia jest znacznie lepsza.
Bardzo podobał mi się wątek Abigail i Waldka. Nie podobał mi się wątek Ani i Michała - niewiele wnosił, a na koniec i tak zostało wiele niedopowiedzeń.
Czyta się fajnie i lekko, to najważniejsze. Można się czegoś tam dowiedzieć o historii Polaków po drugiej wojnie światowej. Nie wiem czy siegnęłabym drugi raz, ale na pewno ten jeden raz przeczytać warto.

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Namaluj mi słońce
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Namaluj mi słońce

Sabina jest przyjacielem do wynajęcia. Spotyka się z samotnymi ludźmi, którzy nie mają z kim porozmawiać o swoich kłopotach, i cierpliwie wysłuchuje ich...

Dzień Kobiet
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Dzień Kobiet

Trzy kobiety, co roku 8 marca, spotykają się w kawiarni u Róży, aby porozmawiać, o swojej kobiecości, błędach, które popełniły, radościach...

Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska