Mister

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-12-17
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: The Mister

Maxim, bogaty arystokrata, nigdy nie musiał się martwić o to, z kim spędzi noc. Może mieć każdą kobietę. Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która natychmiast zaczyna kusić go swoją skromnością i nieuchwytnością. Intrygująca i tajemnicza Alessia Demachi wzbudza w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Mężczyzna musi chronić albańską piękność przed ścigającymi ją przestępcami. Wprowadza też Alessię w zupełnie nowy dla niej świat - świat pełen elektryzujących doznań i kuszących przyjemności. Wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że dogania ich przeszłość - a ta może im przynieść znacznie większy dreszczyk emocji...

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Mister

Opinie o książce - Mister

Na okładkę tej książki nie zwracałam uwagi. Bardziej interesowała mnie treść, jednak szata graficzna nie jest zła. Widzimy tabliczkę u dołu, oraz rzekę, prawdopodobnie. Fajnie narzucony filtr, gra kolorów, ładnie się komponuje ze sobą. Z tyłu mamy opis książki. Posiada skrzydełka, które chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, zagięciami etc. Na jednym z nich kilka słów o autorce, a na drugim kontynuacja kilku słów o tej autorce.
Stronice są kremowe, czcionka duża. Odstępy między wersami zostały zachowane oraz marginesy. Literówek brak.

Jakby nie patrzeć, jest to moja piąta styczność z twórczości autorki. Oczywiście dużą robotę zrobiły Panie tłumaczki, którym należą się oklaski. Trochę się bałam sięgnąć po "Mister". Bałam się, że nie będzie to nic innego, jak C.G. Ale... Autorka zaskoczyła mnie. Zaserwowała nam lekturę, niepowtarzalną, ale i piękną na swój sposób. Czytało mi się lekko, przyjemnie... Może sam początek nieco się dłużył, powoli się wszystko rozwijało, ale gdy doszło do pewnych wydarzeń... To wszystko nadrobiło ten początek. Cieszę się, że mogłam poznać historię Maxima i Alessi. Było tutaj sporo opisów, jednak one mnie nie nudziły, wręcz przeciwnie, dzięki nim mogłam wszystko dogłębnie poznać.
Pojawiają się sceny łóżkowe, niejednokrotnie zresztą, ale nie są one odrzucające. Napisane w sposób subtelny, nie odpychający moim zdaniem. Autorka tutaj miała niezwykłe wyczucie. I za to dziękuję. Oczywiście jeżeli są w tym gronie osoby, które nie chcą czytać o przekleństwach oraz o scenach +18, to odradzam lekturę.

Postać Alessi Damachi bardzo przypadła mi do gustu. Cieszyłam się, że mogłam poznać taką skromną, niezwykle pracowitą, odważną kobietę. Bo to, co przeszła... Nie życzyłabym nikomu czegoś tak okropnego... I cały czas trzymałam kciuki za to, by w końcu mogła odpocząć, by w końcu udało się jej zapomnieć o tych okropieństwach...
Z kolei Maxim... BOGATY. OBRZYDLIWIE BOGATY. Dziedziczy spadek jako rezerwowy dziedzic. Oczywiście przystojny jak diabli, posuwa wszystkie dziewczyny na okrągło i bez wyjątków. Jednak gdy w jego domu pojawia się nowa dochodząca... Coś się z nim dzieje. Dziwnego...
Z początku ta zmiana i mnie wydawała się dziwna... Jednak z drugiej strony, gdyby się nad tym zastanowić, to taka jest miłość, przychodzi z nienacka. No dobra, może nie miłość, a zauroczenie początkowo. Tak od "pierwszego wejrzenia". Każde z nich ma swoje tajemnice, trzyma je głęboko ukryte... Ale co, gdy wszystko się pokomplikuje? Ja już wiem, ale jeśli Wy nadal nie wiecie, to zachęcam do sięgnięcia po tę powieść.

Czytało mi się ją szybko, jeśli już miałam czas, by siąść przy niej, to przeczytałam szybko. Niestety nie miałam okazji długich chwil do czytania, więc czytałam na raty niestety... Ale dzięki temu dawkowałam sobie lekturę, a to wyszło dla mnie na plus. Bo to, co najciekawsze działo się tak szybko, że nim się spostrzegłam to skończyłam książkę z wypiekami na twarzy... Bliżej połowy fabuła zdecydowanie przyspiesza, pojawiają się wspomniane rumieńce na twarzy, szybsze bicie serca...
Czułam to, co czuła Alessia. Współczułam jej. Chciałam pomóc. Podpowiedzieć. Ochronić... Nie mogłam jednak. Cieszę się zatem, że jej losy w taki a nie inny sposób się potoczyły.
Pełno w tej drugiej części lektury zwrotów akcji, które znacznie dynamizują... okej, nie mogę Wam zdradzić co dokładnie, bo bym Wam zaspoilerowała... Ale koniecznie musicie sięgnąć, jeśli lubicie romans, literaturę obyczajową, erotyk. Moim zdaniem "Mister" jest o wiele lepszy od Greya, gdy tak teraz o tym myślę.

Podoba mi się to, że pisarka skupiła się na problemach dziewczyny. Jej życie to była walka o przetrwanie niemal każdego dnia. I na samą myśl, że istnieją jeszcze tego typu problemy, przechodzą mnie dreszcze. Bo to wszystko nie powinno mieć miejsca. I... oh, no nie mogę, bo Wam zaspoileruję. :D

Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2020-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Maxim jest bogaty, beztroski, ma wiele kobiet. Gdy jego brat ginie w wypadku, to on staje się dziedzicem rodu Treverthick, ale odpowiedzialność i tytuł go przytłaczają. Alessia ucieka z Albanii przed niechcianym małżeństwem, jest nową sprzątaczką Maxima. Alessia jest cicha i skryta, wychowana w świecie, gdzie kobieta nie ma żadnych praw. Ścigają ją handlarze ludźmi, którym cudem uciekła.

Książka ciekawa, dobrze i szybko się ją czyta. Polecam.

Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2020-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Niewiedziałam czego mam się spodziewać po przeczytabiu tej książki. Cały czas stawała mi przed oczami historia Greya, która wyszła spod pióra tej właśnie autorki. Nie mniej jednak byłam zaintrygowana czy dostane to samo co w tamtej serii czy coś innego. Zabrałam się za czytanie i już po chwili nie mogłam się oderwać.

Historia Maxima zaczyna się jak w bajce. Ma pieniądze, pozycje i mnóstwo kobiet. Noczym nie musi się martwić. Jego jedyne zajęcie to wyjść wieczorem na miasto by przyprowadzić do domu kolejną zdobycz. Jednak wszystko się zmienia gdy jego brat w wyniku wypadku na motorze ginie. Od teraz Maxim jest hrabią a na jego barki spada wiele obowiązków, a połowy nawet nie rozumie.

Alessia ucieka z Albanii przed aranżowanym małżeństwem z okrutnym człowiekiem. Trafia do ludzi, którzy sprzedają kobiety do domów publicznych. Gdy trafia do Londynu udaje się jej uciec. Przez wiele dni biegnie aż wkońcu odnajduje przyjaciółkę jej matki u której znajduję schronienie. Magda załatwia jej prace dochodzącej sprzątaczki u zamożnego mężczyzny. Alessia stara się utrzymać tę posadę ponieważ w mieszkaniu, które sprząta znajduje się fortepian na którym gra pod nieobecność właściciela.

Maxim poznaję swoją nową sprzątaczkę i nie może poradzić sobie z uczuciami jakie go ogarniają gdy o niej myśli. Mała, śliczna kobieta w zniszczonych ciuchach zawróciła mu w głowie lecz nie przyznaje się do tego nawet sam przed sobą. Do czasu gdy Alessie namierzają mężczyźni którym uciekła. Maxim nie pozostaje dłużny i postanawia jej pomóc ukrywając ją w swojej posiadłości.

Powieść zawiera sceny seksu. Dużo scen seksu. Jest on subtelny i odważny zarazem. Nie straszy dziwnymi opisami tylko wręcz delikatnie powoduje szysz bicie serca. Historia zawarta w tej książce porywa od pierwszej strony. Jest w niej coś takiego co chwyta za serce i powoduję, że chcemy więcej. W pierwszej chwili miałam małe zastrzeżenia co do postaci męskiej. Byłam pewna, że będzie inaczej traktował Alessie ale byłam pod duzym wrażeniem. Polubiłam postacie i chcętnie przeczytałabym ich dalesze losy.

Autorka stworzyła coś innego niż poprzednie swoje powieści ale pozostała w temacie erotyki. Ja dla mnie strzał w dziesiątkę.

Avatar użytkownika - gwiazda_ar
Przeczytane:2020-02-25, Ocena: 1, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewelinakula
ewelinakula
Przeczytane:2019-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przeczytałam ta książkę w zaledwie kilka dni bardzo mnie wciągnęła bardziej niż opowieść o Greyu i Steel.

Książka zakończyła się fajnie ale dla mnie to za mało, jestem ciekawa jak potoczą się dalej losy bohaterów tej powieści i mam nadzieję wielka nadzieję że będzie kontynuacja powieści czekam z niecierpliwością ??

Mister
EL James0
Okładka ksiązki - Mister

Zatrać się w pasjonującej historii miłości. Najnowsza, porywająca powieść E L James, autorki międzynarodowego fenomenu - bestsellerowej trylogii Pięćdziesiąt...

Ciemniejsza strona Greya
EL James0
Okładka ksiązki - Ciemniejsza strona Greya

Kobiety na jej punkcie szaleją. Mężczyźni wiele zawdzięczają. Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu. A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix