Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół

Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu

Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła.

Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d'Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych - trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg.

Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości, czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką - jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką - też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła.

Elżbieta Wiater - doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.

Informacje dodatkowe o Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327719232

Tagi: Kościoły i wyznania chrześcijańskie bóg

Kup książkę Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół

Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich
Elżbieta Wiater0
Okładka ksiązki - Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich

Życie duchowe to delikatna roślinka. Sięga swoimi korzeniami dna naszego serca, jednak łatwo ją zaniedbać lub zniechęcić się do jej pielęgnacji, szczególnie...

Milczący kaznodzieja. Brat Gwala Torbiński OP (1908–1999)
Elżbieta Wiater 0
Okładka ksiązki - Milczący kaznodzieja. Brat Gwala Torbiński OP (1908–1999)

W lutym 2018 roku kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów wszczęła przygotowania do procesów beatyfikacyjnych dwóch polskich dominikanów: Joachima Badeniego...