Mitologia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 1924 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 0-907587-85-2
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Mitologia: Wierzenia i podania Greków i Rzymian
Język oryginału: polski

Ocena: 4.95 (20 głosów)

Mitologia zawiera wierzenia i podania Greków i Rzymian. Wielokrotnie wznawiana od dawna pozostaje w kanonie lektur polskiej inteligencji. Nawet niecierpliwi czytelnicy Mitologii wciąż się przekonują, że dawka nieśmiertelności nie musi być dawką nudy.

Kup książkę Mitologia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Mitologia

Avatar użytkownika - GosiaCh
GosiaCh
Przeczytane:2017-01-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Fragmenty czytałam w szkole, ale teraz pokusiłam się o przypomnienie i dokładne przeczytanie całości. Książka opisuje historie bogów, ich losy, przygody, mitologicznych stworów, dzięki niej wiem, skąd się wzięły i co oznaczają przysłowia używane do dziś, więc jest ona nadal aktualna. Jest tam też opis wojny trojańskiej i wędrówki Odyseusza. Pozycja, którą przeczytałam z zainteresowaniem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2009-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Sięgnęłam po tę książkę z prostej przyczyny: przed laty potrzebowałam solidnego przygotowania do konkursu z mitologii. Nie zawiodłam się. Bardzo mi pomogła, dowiedziałam się z niej wielu nowych rzeczy, o których nie było mowy na lekcjach języka polskiego. A co najważniejsze, napisana jest językiem bardzo przystępnym, a czytanie jej było dla mnie czystą przyjemnością. I choć wcześniej nieszczególnie przepadałam za tą tematyką, tak "Mitologia" Jana Parandowskiego zupełnie zmieniła moje nastawienie względem niej. Chłonęłam wszystko, co autor chciał przekazać swoim czytelnikom. Doskonała pozycja, by móc zaspokoić naszą ciekawość o starożytnych postaciach, ich wierzeniach i mitach, które przetrwały po dziś dzień.
Link do opinii
Tydzień regularnego czytania z analizą poszczególnych bogów i mitów i mogę się czuć jak ekspert z zakresu mitologii. Parandowski przedstawił w pigułce chyba wszystko, co się dało. Opisy bogów, mity z nimi związane, romanse, małżeństwa, konflikty, atrybuty, miejsca kultu, wygląd nie tylko ich ale także ich pałaców. A gdzieś w tym wszystkim dostrzec można życie zwykłego chłopa, żołnierza czy króla małej wysepki, którzy korzą się i odprawiają uroczystości. Rewelacyjna książka, przy której nie można się nudzić i trzeba docenić.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kitka2002
Kitka2002
Przeczytane:2018-04-20, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - asiab
asiab
Przeczytane:2017-10-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Fajne mity niekoniecznie mój styl ale jest ok

Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Luźne kartki
Jan Parandowski0
Okładka ksiązki - Luźne kartki

Autor Mitologii zniechęcony utratą zapisków prywatnych podczas Powstania Warszawskiego nie prowadził regularnego dziennika. W luźnych zapiskach...

Król życia
Jan Parandowski0
Okładka ksiązki - Król życia

"Zwróćcie uwagę, jak tego pisarza fascynują wielkie, bujne indywidualności; ludzie, którzy zatracają się w pogoni za pełnią życia. Oskar Wilde, wielki...

Zobacz wszystkie książki tego autora