Quantcast

Mitologia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 1924 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 0-907587-85-2
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Mitologia: Wierzenia i podania Greków i Rzymian
Język oryginału: polski

Ocena: 4.84 (25 głosów)

Mitologia zawiera wierzenia i podania Greków i Rzymian. Wielokrotnie wznawiana od dawna pozostaje w kanonie lektur polskiej inteligencji. Nawet niecierpliwi czytelnicy Mitologii wciąż się przekonują, że dawka nieśmiertelności nie musi być dawką nudy.

Kup książkę Mitologia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mitologia

Avatar użytkownika - GosiaCh
GosiaCh
Przeczytane:2017-01-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Fragmenty czytałam w szkole, ale teraz pokusiłam się o przypomnienie i dokładne przeczytanie całości. Książka opisuje historie bogów, ich losy, przygody, mitologicznych stworów, dzięki niej wiem, skąd się wzięły i co oznaczają przysłowia używane do dziś, więc jest ona nadal aktualna. Jest tam też opis wojny trojańskiej i wędrówki Odyseusza. Pozycja, którą przeczytałam z zainteresowaniem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2009-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Sięgnęłam po tę książkę z prostej przyczyny: przed laty potrzebowałam solidnego przygotowania do konkursu z mitologii. Nie zawiodłam się. Bardzo mi pomogła, dowiedziałam się z niej wielu nowych rzeczy, o których nie było mowy na lekcjach języka polskiego. A co najważniejsze, napisana jest językiem bardzo przystępnym, a czytanie jej było dla mnie czystą przyjemnością. I choć wcześniej nieszczególnie przepadałam za tą tematyką, tak "Mitologia" Jana Parandowskiego zupełnie zmieniła moje nastawienie względem niej. Chłonęłam wszystko, co autor chciał przekazać swoim czytelnikom. Doskonała pozycja, by móc zaspokoić naszą ciekawość o starożytnych postaciach, ich wierzeniach i mitach, które przetrwały po dziś dzień.
Link do opinii
Tydzień regularnego czytania z analizą poszczególnych bogów i mitów i mogę się czuć jak ekspert z zakresu mitologii. Parandowski przedstawił w pigułce chyba wszystko, co się dało. Opisy bogów, mity z nimi związane, romanse, małżeństwa, konflikty, atrybuty, miejsca kultu, wygląd nie tylko ich ale także ich pałaców. A gdzieś w tym wszystkim dostrzec można życie zwykłego chłopa, żołnierza czy króla małej wysepki, którzy korzą się i odprawiają uroczystości. Rewelacyjna książka, przy której nie można się nudzić i trzeba docenić.
Link do opinii

Klasyk, dobry klasyk. Nie jestem fanką mitologii. Ale nie mogłam sobie odpuścić przesłuchania jej czytanego przez Wiktora Zborowskiego. Czytana jest obłędnie, duży zbiór mitów.

Link do opinii

Książka rozpoczęta przeze mnie lata temu. W końcu wzięłam się za dokończenie jej. Niektóre opowiadania były omawiane w szkole, ale cieszę się, że do niej wróciłam i poprzypominałam sobie m.in. bogów greckich i rzymskich, przygody bohaterów greckich, oblężenie Troi i tułaczkę Odyseusza po wygranej wojnie trojańskiej, a także dzieje Rzymu- jak powstał oraz kult cezarów.
Bardzo dobrze mi się czytało tę pozycję. Polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Link do opinii
Avatar użytkownika - asiab
asiab
Przeczytane:2017-10-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Fajne mity niekoniecznie mój styl ale jest ok

Link do opinii
Inne książki autora
Alchemia słowa
Jan Parandowski0
Okładka ksiązki - Alchemia słowa

W jakich okolicznościach i pod wpływem czego przeciętny śmiertelnik staje się pisarzem? Czy rozwojowi geniuszu bardziej sprzyja bieda, czy bogactwo, cisza...

Niebo w płomieniach
Jan Parandowski0
Okładka ksiązki - Niebo w płomieniach

Umieszczona w realiach Lwowa sprzed I wojny światowej fabuła „Nieba w płomieniach” to zapis uruchomienia samoświadomości i podważenia starannie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy