Młodzi przyrodnicy. Drzewa

Młodzi przyrodnicy to bestsellerowa seria, która przybliży czytelnikom różnorodne zagadnienia dotyczące świata przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin.

W książce Drzewa mali czytelnicy poznają różne gatunki drzew, które spotkać można w lasach i parkach. Informacje zostały przedstawione w prosty sposób, dzięki czemu dzieci z łatwością zapamiętają nowe informacje, a ciekawostki dotyczące drzew sprawią, że tekst jest jeszcze bardziej interesujący. Poręczny format sprawia, że książkę można zabrać ze sobą na spacer by na żywo odkrywać przyrodę.

Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się małym czytelnikom jeszcze bliższa.

Młodzi przyrodnicy to idealna seria do pierwszego czytania.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Drzewa:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-08-11

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Drzewa

Młodzi przyrodnicy. Drzewa - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Dlaczego śnieg topnieje najpierw wokół pni drzew?
Czym jest oskoła?
W jakim wieku po raz pierwszy kwitnie i wydaje owoce dąb?
Dlaczego drzewa lubią odwiedziny dzięciołów?
Do czego zwierzęta wykorzystują martwe drzewa?

To tylko nieliczne pytania, na które znajdujemy odpowiedzi podczas lektury tej pięknie ilustrowanej przez Natalię Talarek-Oswald książki należącej do serii Młodzi Przyrodnicy. Autorka tekstu - Patrycja Zarawska - zwraca uwagę na to, że nawet powalone, martwe drzewa odgrywają niezwykle ważną rolę, chociaż żywe są oczywiście znacznie cenniejsze. Ma ona na swoim koncie więcej publikacji skierowanych do młodych czytelników o tematyce przyrodniczej (ale nie tylko), np. "Co w trawie piszczy", "Ptaki", "Atlas grzybów. Ponad 200 polskich gatunków".

Po przeczytaniu tej książki odbiorcy nieco inaczej spojrzą na otaczające drzewa. Nie będą one już tylko osobnymi, często naprawdę potężnymi roślinami, ale staną się integralną częścią otoczenia, domem dla wielu gatunków zwierząt - ich schronieniem.

"Drzewa" polecam szczególnie opiekunom młodszych dzieci ze względu na to, że książeczka ta jest świetnym pretekstem do wspólnych wypraw i obserwacji przyrodniczych. Dzięki tej pozycji czytelnicy poznają wiele interesujących gatunków oraz odkrywają często zaskakujące fakty. Książka sprawdzi się również jako inspiracja dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej i przyrody. Przede wszystkim jednak spodoba się dzieciom, które będą mogły zobaczyć m.in. rohatyńca i jelonka rogacza. Dość spore litery, niezbyt duża ilość tekstu oraz prosty język z pewnością zachęcą maluchy do samodzielnego czytania i poznawania sekretów drzew, a barwne, realistyczne ilustracje, które mnie szczególnie zachwyciły dodatkowo rozbudzą ciekawość i wyobraźnię.

Zdecydowanie namawiam do wzbogacenia swoich osobistych, a także przedszkolnych i szkolnych biblioteczek o serię Młodzi Przyrodnicy ze względu na to, że uczy ona uważności podczas codziennych spacerów i rozwija wrażliwość na piękno otaczającego nas świata.

A wy wiecie, czym są galasy? Jeśli nie to koniecznie przeczytajcie tę książeczkę, bo mogę się założyć, że wiele razy je widzieliście.

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-09-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Lubicie chodzić na spacery do lasu, czy do parku? A możecie wolicie, towarzystwo kanapy i telewizora? Jesteście bardziej team "ruch to zdrowie"🤸 czy jednak "leżę do góry brzuchem"🥱?
Jeśli wybraliście pierwszą odpowiedź to mam tu dla Was coś wyjątkowego. Oto Młodzi przyrodnicy seria stworzona z myślą o dzieciach, mająca na celu przybliżenie i przedstawienie im świata, który nas otacza, świata fauny i flory.
Ta część poświęcona została drzewom. To taki mały przewodnik idealny dla młodszych dzieci, które dopiero są na poziomie poznawania świata. Chociaż bardziej jestem zdania, że zadowolone byłyby z nich dzieci troszeczkę starsze, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat przyrody. Czytając tekst, spotkaliśmy się z takimi pojęciami jak łyko, oskoła, kwiaty męskie i żeńskie, które moje małe szkraby ni w ząb nie wiedziały o co chodzi, a są w wieku 3-5 lat.
Jeśli wybieracie się na wycieczkę z dziećmi do lasu, czy parku to będzie idealna okazja zabrać z sobą również tę książeczkę. W środku znajdziecie duże ilustracje przedstawiające gatunki drzew, zwierzęta i ptaki zamieszkujące lasy, szkodniki, które niszczą drzewa oraz owady zamieszkujące runo leśne. W sposób bardzo ciekawy przedstawiony został cykl pór roku, który ma duży wpływ na środowisko. Dziecko może zobaczyć, jak zmieniają się drzewa podczas każdej pory roku, zaczynając od wiosny, a kończąc na zimie.
Sama książka wydana została w sposób ciekawy, od pierwszej strony oko przykuwają kolorowe ilustracje. Książeczka swoją formą trochę przypomina mi mój pierwszy podręcznik od biologii w szkole podstawowej😉 Tekst jest treściwy, chociaż nie ma go za dużo, czym dziecko nie znudzi się samym czytaniem, litery są duże i idealne do samodzielnej nauki czytania.
W tej serii znajdziecie jeszcze wiele innych tytułów, będą świetnym prezentem dla najmłodszych. Nauka poprzez zabawę, czyż to nie jest idealne połączenie?

Wróżka usypiajka
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Wróżka usypiajka

Mały myszorek nie chce zasnąć, lecz dobra czarodziejka wie, jak utulić do snu uparciuszka. Ciepła, słodko pachnąca różami opowiastka ukołysze każdego malucha....

Na ratunek
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Na ratunek

Książeczka „Sami czytamy. Na ratunek” to zabawne opowiadania o trzech chłopcach: Julku, Maćku i Kubie.Poznaj ich ciekawe przygody i dowiedz...