Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia

Seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy dotyczące świata przyrody. Ładne książeczki do pierwszego samodzielnego czytania. Dla wszystkich małych ludzi ciekawych otaczającego świata.

Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia:

Jakie gatunki zwierząt żyją w lesie, jakie są ich zwyczaje, czym się żywią.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2019-08-14

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia

Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia - opinie o książce

"Leśne stworzenia" to kolejna książeczka z serii "Młodzi przyrodnicy" i skupia się na pokazaniu młodym czytelnikom leśnej przyrody, uczy czym żywią się zwierzęta, w jakich miejscach się osiedlają.

Przyznać muszę, że książeczka jest bardzo ładnie i estetycznie wykonana. Znajdziemy w niej przepiękne ilustracje, które zachęcają dzieci do czytania. Niemniej jednak mi osobiście nie podoba się obraz martwych zwierząt w pyskach innych. Uważam, że są one zbędne i lepiej jest napisać/pokazać, że to jest mysz, myszą żywią się sowy, a nie pokazywać martwą myszkę. Dla wrażliwych dzieci to smutny widok.

Podoba mi się, że z książeczki można wynieść trochę informacji o wielu zwierzętach. Spotykamy tutaj niedźwiedzie, sowy, lisy, wiewiórki, a informacje o nich są prosto i krótko napisane. Z jednej strony fajnie, że jest mało informacji i dziecko może samo je czytać, ale z drugiej jednak lepiej by było, gdyby było tego troszkę więcej. Chociaż i tak w porównaniu z inną książeczką, którą miałam okazję czytać z tej serii, jest więcej informacji, więc na plus.

Dużym urozmaiceniem jest to, że w książeczce jest napisane, że np. małe niedźwiedzie muszą uciekać przed dużymi czy też jelenie walczą za pomocą poroży. To takie fajne ciekawostki dla dzieciaków, które urozmaicają całość. Cieszę się więc, że nie ma tylko informacji o pokarmie i siedlisku zwierząt.

"Leśne stworzenia" to ciekawa książeczka, którą myślę, że warto pokazać dziecku, chociaż mnie nieco zawiodła. Należy tylko pamiętać, że jest kilka dość mocnych obrazków z martwymi zwierzątkami i wrażliwe dzieci może zasmucić taka ilustracja.

Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory
Okładka ksiązki - Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory

Fascynująca antologia niezwykłych opowieści o duchach, upiorach i nawiedzonych domostwach Na długo przed tym, zanim Charles Dickens i Henry James spopularyzowali...

Doktor Strange
Okładka ksiązki - Doktor Strange

Dla Stephena Strange'a - chirurga równie sławnego, jak aroganckiego - świat skończył się po wypadku samochodowym. Z uszkodzonymi nerwami dłoni nie miał...