Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody

Rozszerzenie serii ,,Młodzi Przyrodnicy", tym razem w odsłonie zdjęciowej! ,,Zima" to czwarty z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć zimą.

Dziecko dowie się, czym różni się szata letnia od zimowej i jak niektóre zwierzęta zmieniają ,,ubrania" na zimę. Przeczyta, które zwierzęta są aktywne zimą, a które ją przesypiają. Pozna ich zimowe schronienia, także pod naszym dachem. Nauczy się rozpoznawać tropy na śniegu, zarówno dużych, jak i małych zwierząt. Dowie się, które ptaki zostają z nami na zimę, i nauczy się je właściwie dokarmiać. Zaobserwuje te, które przylatują do nas na okres chłodów z miejsc, w których jest jeszcze zimniej. Zrozumie, dlaczego zimą nie widuje owadów. Pozna zwyczaje zimowych drapieżników, takich jak lis, kuna, łasica, ryś i ptaki drapieżne. Dowie się, co dzieje się zimą pod ziemią i pod wodą.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-23

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody

Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody - opinie o książce

Zima – czasem piękna, mroźna, pełna śniegu, a innym razem szara, bura i ponura. Ta pora roku potrafi mieć wiele obliczy, potrafi zachwycać albo sprawiać, że marzymy, aby się w końcu skończyła. Jak wygląda zima w przyrodzie? Właśnie tego dowiemy się z książeczki.

Które zwierzęta zmieniają „ubranie” na zimę? Kto przesypia zimową porę? Jakie zwierzęta można spotkać podczas zimowego spaceru? Co się dzieje zimą pod ziemią i pod wodą? Jak pomóc przetrwać zimę zwierzęta? Jak je dokarmiać? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce. Moim zdaniem książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

„Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.” to kolejna książka z serii Młodzi przyrodnicy, jaką mamy przyjemności recenzować. Nas zdecydowanie zachwyciła. Uważamy, że jest ciekawa, bawi i uczy, a do tego pięknie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zima to wyjątkowa pora roku. W klimacie, w którym żyjemy, i po zmianach klimatycznych, nie można być pewnym, czy danego roku zobaczymy choć płatek śniegu. Zima to czas, kiedy temperatura jest niska, ubieramy się ciepło na tak zwaną "cebulkę", słońca nie ma za wiele, a dni są krótkie. Kiedy pojawi się śnieg, kierowcy walczą o przetrwanie na drogach, piesi, by nie połamać sobie nóg na nieodśnieżonym chodniku, a dzieci są przeszczęśliwe, że mogą zjeżdżać na sankach i urządzać bitwy na śnieżki.
"Młodzi Przyrodnicy. Zima w świecie przyrody" to czwarty i ostatni tom serii o porach roku. Wiosnę, lato i jesień mieliśmy okazję już poznać i wyczekiwaliśmy kolejnego tomu, by móc zamknąć tę serię książeczek. W środku znajdziemy wiele zdjęć, ilustracji, które przybliżają dzieciom poznawaną treść. Dzieci są wzrokowcami, więc tym bardziej przyciągną oko, by móc poznawać uroki zimy.
Dzieci dowiedzą się, jakie są zimowe warunki, jak żyją zwierzęta w trakcie zimy. Poznają właściwości śniegu, nauczą się rozpoznawać ślady zwierząt, a także co w czasie zimy stało się z roślinami i owadami, czym dokarmiać zwierzęta i jak zbudować karmnik. Te i wiele innych ciekawostek czeka pod tą piękną oprawą, by móc zgłębiać wiedzę na temat najchłodniejszej pory roku.
Tak jak w poprzednich tomach, tak i w "Zimie w świecie przyrody" zawarte są kody QR, dzięki którym można wysłuchać odgłosów zwierząt. Świetna forma nauki, którą można sprawdzić podczas spaceru w lesie. Treść nie jest nużąca, a konkretna i przejrzysta, której towarzyszą cudowne obrazki.
Książka bardzo nam się podoba i nie raz do niej wrócimy. Dziecięca ciekawość ma to do siebie, że mali czytelnicy wracają do tego typu książek, więc zachęcam do posiadania całej serii.

Tak, jak każda pora roku zima ma również swój urok, uwielbiam patrzeć przez okno, jak sypie śnieg lub jak wszystko się mieni, kiedy wychodzi słońce, albo kiedy idąc na spacer, śnieg chrupie mi pod stopami, niestety są też ciemne strony zimy, ale może o nich nie wspominajmy.
Zima w świecie przyrody to już czwarta część opisująca pory roku i zmiany, jakie zachodzą dookoła. Tak, jak poprzednie części ta również oczarowuje wnętrzem, już od samego początku mamy piękną grafikę, a we wnętrzu mnóstwo ciekawostek o wszystkim, co dzieje się podczas tej pory roku. Zaczynamy oczywiście od tego, jak przygotować się do wyjścia na dwór i co ze sobą wziąć, żeby obserwować przyrodę, potem mamy opisy tego, gdzie zwierzęta znalazły schronienie, gdzie mają swoje kryjówki oraz co jedzą i gdzie tego pokarmu szukają. Każda strona to osobny temat, garść informacji oraz grafika, wydaje mi się, że to te obrazki sprawiają, że ta seria jest tak wyjątkowa, są one naprawdę piękne, uchwycone są na tych zdjęciach momenty, kiedy zwierzęta pozują lub robią coś ciekawego, do tego zachwycają kolory roślin lub ubarwienia na przykład ptaków. Nie każde zwierzę da się zobaczyć na żywo, a dzięki obejrzeniu ich w tej książce, w której są tak dobrze przedstawione, będziemy czuć się tak, jakbyśmy je widzieli naprawdę. Na końcu książki mamy propozycje tego, jak stworzyć swój dzienniczek obserwatora oraz słowniczek słów, jakie wystąpiły w książce, jest to świetny pomysł i my od razu taki dzienniczek stworzyliśmy i rysujemy tam nasze obserwacje.
Muszę przyznać, że jestem w tej serii zakochana, fajny, mały format, grubsza okładka, ogrom przepięknej grafiki i informacje, które zaciekawią każdego. Dzieci, jak to dzieci najczęściej są bardzo ciekawskie i zadają milion pytań, a dorośli nie znają odpowiedzi na każde z nich, a z taką książką wszystko staje się prostsze, my już całą przeczytaliśmy i czujemy się bardzo dobrze przygotowani do bliższego poznania zimy.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-12-25,

"Zima. W świecie przyrody" to książeczka z serii "Młodzi przyrodnicy".

Książka zawiera ciekawostki dotyczące zimy.

Dzięki umieszczonemu na okładce kodzie QR czytelnicy mogą posłuchać głosów zwierząt.

Każda pora roku odkrywa przed nami jakieś tajemnice. Ta książka podpowie nam jak pomóc zwierzętom podczas zimy oraz jak odczytywać ich ślady. Treść książeczki podpowie nam jak się przygotować na zimowy spacer oraz jak ulepić idealnego bałwana.

Na końcu książki znajdziemy słowniczek, który objaśni czytelnikom trudniejsze terminy.

Wybierzmy się na spacer i rozejrzymy się dookoła. Przyroda ma nam wiele do zaoferowania.

Ta książka to ogromne kompendium wiedzy.

Polecam👌

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Co się dzieje w przyrodzie w czasie zimy? Jak się okazuje bardzo wiele. ,,Zima" to już czwarta część z serii ,,Mali Przyrodnicy" dotycząca polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku.

Podobnie jak w poprzednich częściach znajdziemy w niej wiele cennych informacji:

ü  Dowiemy się co to znaczy hibernacja,

ü  Kto zimuje pod naszym dachem,

ü  Jak radzą sobie ryby i inne wodne zwierzęta,

ü  Gdzie podziały się rośliny i owady,

ü  Nauczymy się rozpoznawać zimowe opady i osady, krzewy zimozielone i drzewa iglaste.

Jak się okazuje nie tylko my zmieniamy swoje ubrania na cieplejsze. Zwierzęta zmieniają swoją sierść. Nie tylko ze względu na to by było im cieplej, ale również ze względów bezpieczeństwa.

Zimą nie należy zbierać nic poza badylami, ale nie znaczy to, że na spacerze jest nudno. To właśnie teraz jest idealna okazja by tropić zwierzęta.

Oprócz wartościowych informacji o tym, co dzieje się w przyrodzie podczas zimy dowiemy się również jak:

ü  Zbudować karmik i jakie umieścić w nim pożywienie,

ü  Ulepić bałwana,

ü  Wykonać ozdoby choinkowe ze słomy.

I to co dzieciom najbardziej podoba się w tej serii to znajdujące się w niej kody QR, dzięki, którym wysłuchamy odgłosów różnych zwierząt. A to z kolei sprawi, ze łatwiej będzie nam je rozpoznać podczas spaceru.

Książeczka jest już czwartą częścią serii ,,Mali Przyrodnicy" i jest świetnym narzędziem do tego by bliżej poznać otaczający nas świat i procesy jakie w nim zachodzą wraz ze zmianą pory roku. Na końcu książki znajduje się słowniczek, który wyjaśnia trudniejsze słowa i ,,Dzienniczek obserwatora".
Jeśli Wasze dzieci kochają spacery i lubią tropić zwierzęta, to ta książka jest idealna dla nich. Rozwija wyobraźnie i słownictwo. Warto ją zabrać ze sobą na wycieczkę lub spacer i podpatrywać naturę. Polecam!

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Młodzi przyrodnicy. W górach. Tom 9
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. W górach. Tom 9

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano...

Na ratunek
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Na ratunek

Książeczka „Sami czytamy. Na ratunek” to zabawne opowiadania o trzech chłopcach: Julku, Maćku i Kubie.Poznaj ich ciekawe przygody i dowiedz...