Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody

Zima – czasem piękna, mroźna, pełna śniegu, a innym razem szara, bura i ponura. Ta pora roku potrafi mieć wiele obliczy, potrafi zachwycać albo sprawiać, że marzymy, aby się w końcu skończyła. Jak wygląda zima w przyrodzie? Właśnie tego dowiemy się z książeczki.

Które zwierzęta zmieniają „ubranie” na zimę? Kto przesypia zimową porę? Jakie zwierzęta można spotkać podczas zimowego spaceru? Co się dzieje zimą pod ziemią i pod wodą? Jak pomóc przetrwać zimę zwierzęta? Jak je dokarmiać? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce. Moim zdaniem książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

„Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.” to kolejna książka z serii Młodzi przyrodnicy, jaką mamy przyjemności recenzować. Nas zdecydowanie zachwyciła. Uważamy, że jest ciekawa, bawi i uczy, a do tego pięknie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody

Czerwony Kapturek
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Czerwony Kapturek

Czy pamiętacie historyjkę o Czerwonym Kapturku? Dokąd wybrała się mała dziewczynka? A skąd dowiedział się o tym wilk? I czy naprawdę połknął babcię i wnuczkę...

100 faktów. Ciało człowieka
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - 100 faktów. Ciało człowieka

100 faktów to seria prezentująca tematy z różnych dziedzin życia. Treść została podzielona na sto najciekawszych faktów i najbardziej zaskakujących ciekawostek...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;