Mockingbird

Dzięki mistrzowskiej znajomości sztuk walki, doktoratowi z biochemii i dowcipowi ostremu jak brzytwa Bobbi Morse - pseudonim Mockingbird - jest jedną z najlepszych agentek SHIELD. Ostatnio jednak dzieją się wokół niej dziwne rzeczy. Żeby odkryć, co jest grane, Bobbi musi rozwiązać zagadkę paranormalnych mocy, które właśnie się w niej przebudziły, złożyć wizytę w podwodnym laboratorium terrorystów i... ocalić królową Anglii. Potem wyruszy w rejs dla nerdów, na który zaprosił ją tajemniczy informator. Problem w tym, że statek zmierza prosto do Trójkąta Bermudzkiego...

Komiks Mockingbird wyróżniono dwiema nominacjami do Nagrody Eisnera, w tym za najlepszy scenariusz. Odpowiada za niego Chelsea Cain - autorka książek humorystycznych i popularnych thrillerów (m.in. Unik, Obłęd serca i Wirtuoz zbrodni). Ilustracje stworzyła polska rysowniczka Katarzyna Niemczyk (Age of Conan: Belit, Man-Eaters).

Informacje dodatkowe o Mockingbird:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328142039
Tytuł oryginału: Mockingbird vol. 1: I Can Explain; Mockingbird vol. 2: My Feminist Agenda

Kup książkę Mockingbird

Mockingbird - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

Marvel na kobieco i w polskim wydaniu

Większość serii komiksowych wydawanych przez Egmont to rzeczy oczywiste: popularne tytuły, wielkie hity, dzieła twórców, którzy zawsze przyciągną czytelników czy opowieści o zawsze lubianych bohaterach. Czasem jednak trafiają się mniej oczywiste wybory. Jednym z nich była seria Ms Marvel, która teoretycznie w naszym nieobeznanym z tą bohaterką nie miała większych szans przyjąć się na dłużej, kolejnym świetny Vision – opowieść o drugoligowym herosie, jednocześnie daleka od typowego superhero, czyli od tego, co sprawia, że przeciętny czytelnik sięga po podobne historie. Teraz do tego grona dołącza Mockingbird. Możecie ją kojarzyć z gościnnych występów tu i tam w komiksach Marvela, teraz będziecie mogli przeczytać jej solowe przygody i przekonać się, co ma do zaoferowania. A jej tego całkiem sporo, w szczególności szata graficzna w wykonaniu polskiej autorki, Katarzyny Niemczyk, która ma szansę zagwarantować albumowi sukces komercyjny w naszym kraju.

Mistrzyni sztuk walki. Doktorantka biochemii. Agentka SHIELD. Mockingbird, Bobbi Morse, przez życie i pracę idzie z lekkością i humorem, a kiedy trzeba, umie skopać parę tyłków. Ale teraz coś dziwnego zaczyna się dziać. Nie dość, że budzą się w niej tajemnicze moce, które musi nie tylko zrozumieć, ale i odkryć skąd właściwie się wzięły, to jeszcze los rzuca ją w najróżniejsze miejsca na świecie. Od podwodnego laboratorium terrorystów, przez rejs dla nerdów zmierzający do Trójkąta Bermudzkiego, po ratowanie angielskiej królowej. Oj będzie się działo!

Całość mojej recenzji na portalu Planet Marvel: https://planetamarvel.net/mockingbird-recenzja/

Albo albo. Problemy psychologii i kultury 2/2008. Psychologia narodów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Albo albo. Problemy psychologii i kultury 2/2008. Psychologia narodów

W zeszycie m.in.: Psychologia, wychowanie a obłęd. Od schizofrenii kultury zachodniej do doświadczenia inicjacyjnego (J. Sieradzan), Hipoteza charakteru...

Księga smaków świata. Najlepsze przepisy kulinarne z całego świata
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Księga smaków świata. Najlepsze przepisy kulinarne z całego świata

Księga smaków świata. Najlepsze przepisy kulinarne z całego świata Księga smaków świata uczta dla zmysłów. Zawiera ona 225 przepisów na klasyczne dania...