Modlitwy na różne okazje

Kontynuacja bestsellerowej książeczki z modlitwami dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy zbiór krótkich modlitw, łatwych do zapamiętania, aby nauczyć dziecko słów, jakimi może zwracać się do Boga w najróżniejszych okolicznościach, np. dziękując za piękny wiosenny dzień, prosząc o łaski dla nowożeńców, o szczęśliwe przyjście na świat rodzeństwa, przed pójściem na Mszę św. Kolorowe wydanie z ładnymi ilustracjami, miejscem na napisanie własnej modlitwy oraz prostymi wskazówkami, które pomogą dzieciom dobrze przeżyć każdy dzień, będzie doskonałym prezentem zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej

Informacje dodatkowe o Modlitwy na różne okazje :

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Modlitwy na różne okazje

Modlitwy na różne okazje - opinie o książce

Modlitwa to tak naprawdę rozmowa z Panem Bogiem więc nie zawsze musimy mówić gotowe formułki z książeczek do nabożeństwa, a tak naprawdę szczerze z nim porozmawiać i to możemy przekazać naszemu dziecku. Pierwszej modlitwy, jakiej uczymy nasze dziecko, jest najczęściej ta do aniołka, żeby ich pilnował i nad nimi czuwał, jest to krótka modlitwa i idealnie nadaje się przed snem, ale są też takie mniej znane, które odmawia się tylko na specjalne okazje.
Książeczka o modlitwach na różne okazje zawiera krótkie formułki idealne dla dzieci, które mogą je zmówić, kiedy przydarzy się taka okazja na przykład karnawał, zachód słońca, a nawet nastanie nowej pory roku. Jest to miła odmiana od tych trzech najbardziej znanych modlitw, bo te są oryginalne i mało kto je zna, a dzieci często lubią robić na przekór, więc pewnie takie rozmowy z Panem Bogiem spodobają się im bardziej.
Książeczka ma mały format i jest leciutka, idealnie nadaje się na prezent, bo mamy na pierwszej stronie ramkę do wpisania od kogo dla kogo ona jest, więc będzie to fajny pomysł na podarunek z okazji urodzin, chrztu lub nawet bez specjalnej okazji, bo fajnie jakby taki egzemplarz znalazł się w biblioteczce każdego młodego człowieka. Modlitw jest naprawdę sporo, ale są one króciutkie, po kilku razach wpadają w ucho tak, że zna się je już na pamięć, a pod każdą mamy łatwe zadanie do wykonania takie jak taniec, spacer lub rysunek więc jednocześnie dzieci zaangażowane są do jakiegoś działania.
Ja nie spodziewałam się, że istnieje tak piękna książeczka z modlitwami, ona jest bardzo kolorowa i przyjazna dzieciom, które mają duży wybór i mogą wybrać, którą dzisiaj chcą przeczytać i za kogo się pomodlić. Plusem też jest to, że książeczka jest mała i ma twardą oprawę, możemy ją wszędzie ze sobą zabrać i nie mamy obaw, że dziecko zaraz ją pognie lub pobrudzi.
Cieszę się, że są takie publikacje, które pomagają już małym dzieciom zrozumieć tajemnice wiary, poznać świętych i nauczyć się modlitw, dzięki temu rodzice mają ułatwioną sprawę, bo tak naprawdę nie jest to takie proste.