Mój obrońca

Ludzie myślą, że znają Camille Logan: to słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. Ale Camille jest zdecydowana żyć na własnych zasadach. Popełniała błędy, ale z uporem szła naprzód, wyrwała się z nałogu i wróciła na szczyt. Teraz, kiedy z takim trudem wywalczyła sobie niezależność i szczęście, jej życiu grozi niebezpieczeństwo - przez interesy jej bezwzględnego ojca. Uwięziona pomiędzy żalem a strachem przygotowuje się, by stawić czoła temu, co zamierza zrobić jej ojciec, aby ją chronić. Lecz nic nie przygotowuje jej na ekskomandosa, byłego snajpera sił specjalnych, który wdziera się w jej życie. Jack Sharp tkwi we własnym piekle. Kiedyś zawiódł w czasie służby i konsekwencje były niszczycielskie – dla jego życia osobistego i zawodowego. Poprzysiągł sobie, że więcej do tego nie dopuści. Przyjęcie posady bodyguarda Camille Logan to nienajlepszy sposób na oderwanie się od swoich demonów. Jake i kobiety to mieszanka wybuchowa, ale ochrona dziedziczki wielkiej fortuny wydaje się mniejszym złem. Lecz Jake wkrótce odkrywa, że Camille nie jest kobietą, jaką jest na pokaz, a jego obowiązek chronienia jej może przerodzić się w coś więcej niż świetnie płatna praca. Niezależnie od tego, jak bardzo by się przed tym bronił. Jake potrzebuje rozgrzeszenia. A teraz potrzebuje Camille. Lecz wie, że nie może mieć jednego i drugiego...

Informacje dodatkowe o Mój obrońca:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 978-83-241-6017-4

Kup książkę Mój obrońca

Mój obrońca - opinie o książce

Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2017-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2017, Mam,

"Bo życie to nie tylko oddychanie i bicie serca w piersi, to też ludzie, dla których chce się żyć..."

Przewidywalna i schematyczna, tak między innymi można by było opisać, powieść ,,Mój obrońca". Jodi Ellen Malpas udowodniła, że pomimo przewidywalnej fabuły można sprawić, żeby czytelnik nie mógł się oderwać od jej książki. Ta przepiękna okładka kryje w sobie bardzo lekką i szalenie romantyczną powieść, po której ma się ochotę zagłębić w twórczość autorki.
Bohaterowie romansu Malpas są idealni, obezwładniająco męski, odważny i zabójczo przystojny Jack jest ucieleśnieniem marzeń każdej kobiety. Ona jest śliczna, uległa i bez jego opieki zginie. Pojawiają się również czarne charaktery jak ojciec Camille oraz jej były chłopak co delikatnie równoważy charaktery głównych bohaterów. Można zarzucić autorce, że przesadziła z kreacją bohaterów, gdyż stali się oni niezbyt rzeczywiści, ale przyznam się szczerze, że w ogóle nie przeszkadzało mi to w czytaniu.
Fabuła kręci się głównie wokół niechcianego uczucia, które rodzi się pomiędzy bohaterami, ale autorka wplotła w nią kilka bardzo ciekawych wątków pobocznych. Razem z Jackiem staramy się rozwikłać tajemnice, których strzeże ojciec Camille, poznajemy również burzliwą przeszłość jej oraz jej ochroniarza.
Pierwsza połowa powieści jest bardzo spokojna, głównie obserwujemy, jak Camille sprzeciwiając się poleceniu ojca, robi wszystko, żeby pozbyć się swojego ochroniarza. W drugiej połowie akcja nabiera tempa i można zapomnieć o nudzie.
Jodi Ellen Malpas bez wątpienia potrafi napisać dobry romans, który mimo schematycznej fabuły potrafi wciągnąć czytelnika. ,,Mój obrońca" nie jest książką, która chwyta za serce, nie będziesz o niej długo myśleć po przeczytaniu, jest za to wspaniałym, niezobowiązującym czasoumilaczem, który zapewni odrobinę przyjemnego odprężenia w zimowe wieczory.

Kolejna przyjemna lektura jaką dane mi było czytać w tym trudnym dla nas czasie. Dzięki książkom chociaż trochę można zapomnieć o tym co dzieje się na zewnątrz.

Camille uważana jest na rozpieszczoną córeczkę bogatego tatusia. Jednak nikt nie wie, że nie przyjmuję od niego ani grosza i żyje z własnoręcznie zarobionych pieniądzy. Miała kilka gorszych momentów w życiu ale całkowicie się podniosła po wszystkich porażkach. Pewnego dnia ojciec wynajmuje dla niej ochroniarza, który ma jej pilnować 24 godziny na dobę. Kobieta nie zamierza mu tego ułatwiać a wręcz komplikuje na każdym możliwym kroku.

Jack to poteżny i bardzo męski samiec, jest najlepszy w swoim zawodzie. Ma zamiar zrobić co do niego należy i odejść. Jednak nie będzie mu to dane gdy po raz pierwszy widzi swóją podopieczną. Nie jest w stanie uspokoić swoich uczuć do Camilli chciaż dobrze wie, że nie może angażować się w żadnen związek.

Jack ma duży bagaż doświadczeń oraz traumatycznych przeżyć. Do tego skrywa pewną tajemnice, która nie pozwala mu normalnie funkcjonować.

Gorący romans połączony z wątkiem kryminalnym, który urozmaicił mi czas spędzony w domu. Autorka ma lekki styl pisania i zabieram się za szukanie jej pozostałych powieści.

Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2018-01-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - InezStanley
InezStanley
Przeczytane:2017-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Rok 2017,

Jodi Ellen Malpas- „Mój obrońca”

Przewidywalna i schematyczna, tak między innymi można by było opisać, powieść „Mój obrońca". Jodi Ellen Malpas udowodniła, że pomimo przewidywalnej fabuły można sprawić, żeby czytelnik nie mógł się oderwać od jej książki. Ta przepiękna okładka kryje w sobie bardzo lekką i szalenie romantyczną powieść, po której ma się ochotę zagłębić w twórczość autorki.
Czy w jego cudownych ramionach poczujesz się naprawdę bezpieczna?
Ludzie myślą, że znają Camille Logan: to słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. Ale Camille jest zdecydowana żyć na własnych zasadach. Popełniała błędy, ale z uporem szła naprzód, wyrwała się z nałogu i wróciła na szczyt. Teraz, kiedy z takim trudem wywalczyła sobie niezależność i szczęście, jej życiu grozi niebezpieczeństwo - przez interesy jej bezwzględnego ojca. Uwięziona pomiędzy żalem a strachem przygotowuje się, by stawić czoła temu, co zamierza zrobić jej ojciec, aby ją chronić. Lecz nic nie przygotowuje jej na eks-komandosa, byłego snajpera sił specjalnych, który wdziera się w jej życie.
Jack Sharp to były snajper sił specjalnych. Cztery lata temu popełnił nieodwracalny i straszny w konsekwencjach błąd, w związku z czym został zwolniony ze służby. Do tego, aby zagłuszyć ból oraz ogromne wyrzuty sumienia służą mu obecnie praca oraz kobiety. Traktuje je bezpardonowo oraz przedmiotowo. Jest wobec nich zimny oraz nieczuły. Każda kobieta pojawiająca się na jego drodze jest tylko kolejną panienką do zaliczenia.
Pomiędzy spędzaniem czasu z kobietami pracuje, jako ochroniarz w prestiżowej firmie ochroniarskiej. Jak się można spodziewać po jego byłym zawodzie, jest najlepszym z najlepszych w tym, co obecnie robi.

Gdy dostaje nowe zlecenie, początkowo je odrzuca mimo bardzo sowitego wynagrodzenia, które mu proponują. Sharp nie zamierza chronić żadnej kobiety, a rozpieszczonej córeczki bogatego tatusia – największego biznesmena w kraju, tym bardziej.
Jednak strach przed brakiem zajęcia oraz odciągnięcia uwagi od jego demonów powoduje, że bardzo niechętnie zgadza się przyjąć tą pracę.
Jack jest facetem stanowczym, cierpliwym w sytuacjach, gdy każdy inny by już dawno odpuścił oraz zdecydowanie nie przyjmuje do wiadomości odpowiedzi odmownej na to, czego w danej chwili oczekuje .
Niestety praca Sharpa nie będzie taka łatwa, jak to sobie początkowo wyobrażał. Camille Logan to nie głupiutka modelka, która wszystko dostaje na tacy. Swoje w życiu przeszła a obecnie dąży do tego by stanąć na własnych nogach i nie być zależną od nikogo. Informację, że krok w krok będzie za nią podążał jakiś obcy facet nie przyjmuje zbyt dobrze. Tak, więc Camille w żaden sposób nie zamierza ułatwiać pracy Jackowi :D. Jak to mówią „trafiła kosa na kamień”.
Jedyne, czego Sharp nie wziął pod uwagę to, że zacznie mu zależeć na jego klientce, co znacznie utrudni mu pracę.

Nie mogę nie wspomnieć, że książka ta należy do literatury erotycznej także nie brak tam pikantnych scen.

Książka „Mój obrońca” bardzo, ale to bardzo mnie wciągnęła, do ostatnich stron nie mogłam się od niej oderwać. Od początku Jack coś ukrywa, ale dopiero pod koniec książki wychodzi na jaw, co to takiego. I jest to po prostu bomba, której nawet ja się nie spodziewałam J Jodi Malpas spowodowała u mnie również dużą dawkę śmiechu, co dla mnie osobiście jest dużym pozytywem.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam książkę „Mój Obrońca” Jodi Ellen Malpas. Jeżeli Wy też lubicie tego typu tematykę oraz książki z literatury erotycznej z pewnością również się nie zawiedziecie.

Camille, choć na pozór ma wszystko- dostęp do pieniędzy ojca, karierę modelki i życie o jakim wielu marzy to jednak walczy ze swoimi demonami przeszłości. Mimo to brnie do przodu, chce być niezależna i osiągnąć swój własny sukces. Niestety, podejrzane interesy jej ojca sprawiają, że dostaje ochronę- Jacka Sharpa, byłego komandosa, który sam jest bardzo naznaczony wydarzeniami z przeszłości. To zderzenie dwóch mocnych charakterów, które nieraz przysparza nam śmiechu. Walczą ze sobą nawzajem i walczą ze sobą samymi by nie ulec pokusie, która z dnia na dzień rośnie. Im bardziej się poznają, tym silniej angażują się w tę relację. To historia o wzajemnych próbach uleczenia roztrzaskanych dusz i pogodzenia się z przeszłością, okraszona nutą humoru i akcji. Nie sposób się tu nudzić i nie sposób nie polubić głównych bohaterów. Nie jest to książka najwyższych lotów ale to sympatyczna opowieść, która z pewnością umili zimowy wieczór.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-11-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Ten mężczyzna. Tom5. Jego wyznania
Jodi Ellen Malpas0
Okładka ksiązki -  Ten mężczyzna. Tom5. Jego wyznania

Ten Mężczyzna i młoda projektantka wnętrz na drodze rozkoszy i miłości – aż do ołtarza. Lecz szczęście u jego boku ma wysoką cenę... Poprowadził...

Ten mężczyzna. Tom 3. Jego namiętność
Jodi Ellen Malpas 0
Okładka ksiązki - Ten mężczyzna. Tom 3. Jego namiętność

Ten Mężczyzna związał ze sobą młodą projektantkę wnętrz nieokiełznaną namiętnością. Lecz nie wyznał jej prawdy o sobie... Jesse Ward opętał Avę swoim...