Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora

PRAWDZIWA HISTORIA DZIECIŃSTWA W CIENIU MATKI PSYCHOPATKI

Problem z moją matką polega na tym, że gdybyście ją poznali, polubilibyście ją. Każdy ją lubił, przynajmniej na początku. Tak właśnie jest z psychopatami - są charyzmatyczni i uwodzicielscy. Pamiętam, jak zachwycone były szkolne koleżanki, gdy odkryły, że mama podrzuca mi do drugiego śniadania liściki. Nie byłam w stanie przyznać się, że ich treść odbierała apetyt: ,,Nie nagradzaj się jedzeniem. Nie jesteś psem".

Dlatego kiedy opowiadam swoją historię, trudno w nią uwierzyć. Długo trwało, zanim sama zrozumiałam, że moja własna matka - osoba, której powinnam ufać najbardziej na świecie - każdego dnia próbowała mnie zniszczyć. Odkąd pamiętam, żyłam w lęku i oczekiwaniu na wybuch jej gniewu. Mogła go wzbudzić nieodpowiednia mina przy zmywaniu naczyń, nie potrzeba było niczego więcej. Im byłam starsza, jej manipulacje i próby złamania mnie stawały się coraz bardziej wyrafinowane. Nawet kiedy założyłam własną rodzinę, znalazła sposób, aby mnie kontrolować.

Choć minęło już tyle lat, wciąż boję się, że czai się w ciemności.

Ta książka to próba zmierzenia się z bolesną przeszłością. Fascynujący, wstrząsający i głęboki obraz tego, jak wygląda dorastanie z psychopatycznym rodzicem.

Informacje dodatkowe o Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: My Mother, the Psychopath: Growing Up In The Shadow Of A Monster
Tłumaczenie: Alka Konieczka

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora

Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora - opinie o książce

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;