Moja podróż po Imperium

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013-11-26
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-271-5062-2

W 1922 roku Agata Christie wyruszyła z mężem w podróż, której celem było zebranie materiałów do Wystawy Imperium Brytyjskiego. W ciągu dziesięciu miesięcy odwiedzili m.in. Afrykę Południową, Australię, Nową Zelandię, Hawaje i Kanadę. W trakcie wyprawy pisarka korespondowała z matką. Z tych nigdy wcześniej niepublikowanych listów wyłania się obraz świata sprzed niemal wieku. Dzięki niezwykłym fotografiom autorstwa samej Christie ożywają miejsca i ludzie, a pocztówki, wycinki prasowe i pamiątki zbierane podczas wojaży przenoszą czytelników w odległe zakątki. Książka - zredagowana i opatrzona wstępem przez wnuka Agaty Christie Mathew Pricharda - odkrywa zupełnie nowe, śmiałe oblicze Christie, a liczne odwołania do biografii królowej kryminału pomagają zrozumieć tło powieści, z których zasłynęła.

Kup książkę Moja podróż po Imperium

Opinie o książce - Moja podróż po Imperium

Avatar użytkownika -

Ta seria urzeka pod tym względem, że pokazuje pisarkę z innej strony. Pokazuje kobietę odważną, złaknioną przygód, świata, spektakularnych widoków, innych światów, nowych kultur, karmi swoją wyobraźnię i doskonale obraca się w świecie mężczyzn. Jednocześnie mamy album pełen fotografii, choć są czarno-białe, to z łatwością możemy je pokolorować dzięki opisom autorki.

Są to zapisy Agatht, która wraz z mężem wyruszyła w trasę przygotowawczą do wystawy dotyczącej Imperium. Ich szlak wiódł przez Afrykę Południową, Australię, Nową Zelandię, Honolulu, Kanadę, Nowy Jork... Czytając tę książkę można odnieść wrażenie, że podróżujemy wraz z autorką.

Publikację tej książki umożliwił wnuk pisarki - Mathew Pichard. Zebrał on i usystematyzował wszystkie materiały z podróży babci, pieszczotliwie zwanej Nimą.

To opracowanie jest potwierdzeniem tego, jak podróże zmieniają i kształcą człowieka. Naprawdę świetne wydanie i wspaniała wisienka na torcie dla wszystkich, którzy uwielbiają Agathę Christie.

Kup książkę Moja podróż po Imperium

Czerwony sygnał. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Czerwony sygnał. Audiobook

W domu Claire i Jacka Trent spotyka się grono znajomych, wśród których jest Alington West, autorytet w dziedzinie chorób umysłowych. Goście rozmawiają...

Murder on the Orient Express
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Murder on the Orient Express

The Queen of Mystery has come to Harper Collins! Agatha Christie, the acknowledged mistress of suspense—creator of indomitable sleuth Miss Marple...

Skręcona historia
Jakub Ostromęcki