Moja podróż po Imperium

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013-11-26
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-271-5062-2
Liczba stron: 376

Ocena: 0 (0 głosów)

W 1922 roku Agata Christie wyruszyła z mężem w podróż, której celem było zebranie materiałów do Wystawy Imperium Brytyjskiego. W ciągu dziesięciu miesięcy odwiedzili m.in. Afrykę Południową, Australię, Nową Zelandię, Hawaje i Kanadę. W trakcie wyprawy pisarka korespondowała z matką. Z tych nigdy wcześniej niepublikowanych listów wyłania się obraz świata sprzed niemal wieku. Dzięki niezwykłym fotografiom autorstwa samej Christie ożywają miejsca i ludzie, a pocztówki, wycinki prasowe i pamiątki zbierane podczas wojaży przenoszą czytelników w odległe zakątki. Książka - zredagowana i opatrzona wstępem przez wnuka Agaty Christie Mathew Pricharda - odkrywa zupełnie nowe, śmiałe oblicze Christie, a liczne odwołania do biografii królowej kryminału pomagają zrozumieć tło powieści, z których zasłynęła.

Kup książkę Moja podróż po Imperium

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Moja podróż po Imperium

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

Ta seria urzeka pod tym względem, że pokazuje pisarkę z innej strony. Pokazuje kobietę odważną, złaknioną przygód, świata, spektakularnych widoków, innych światów, nowych kultur, karmi swoją wyobraźnię i doskonale obraca się w świecie mężczyzn. Jednocześnie mamy album pełen fotografii, choć są czarno-białe, to z łatwością możemy je pokolorować dzięki opisom autorki. 


Są to zapisy Agatht, która wraz z mężem wyruszyła w trasę przygotowawczą do wystawy dotyczącej Imperium. Ich szlak wiódł przez Afrykę Południową, Australię, Nową Zelandię, Honolulu, Kanadę, Nowy Jork... Czytając tę książkę można odnieść wrażenie, że podróżujemy wraz z autorką. 


Publikację tej książki umożliwił wnuk pisarki - Mathew Pichard. Zebrał on i usystematyzował wszystkie materiały z podróży babci, pieszczotliwie zwanej Nimą. 


To opracowanie jest potwierdzeniem tego, jak podróże zmieniają i kształcą człowieka. Naprawdę świetne wydanie i wspaniała wisienka na torcie dla wszystkich, którzy uwielbiają Agathę Christie. 

Link do opinii

Kup książkę Moja podróż po Imperium

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Czerwony sygnał. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Czerwony sygnał. Audiobook

W domu Claire i Jacka Trent spotyka się grono znajomych, wśród których jest Alington West, autorytet w dziedzinie chorób umysłowych. Goście rozmawiają...

Murder on the Orient Express
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Murder on the Orient Express

The Queen of Mystery has come to Harper Collins! Agatha Christie, the acknowledged mistress of suspense—creator of indomitable sleuth Miss Marple...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje