Moje lato w Tenby

Rok 2014. Nora to z natury rozważna i odnosząca sukcesy kobieta. Pewnego dnia jej życie zaczyna się rozpadać. Dręczona przez lęki i koszmary, wyjeżdża do nadmorskiej miejscowości Tenby w Walii. Nora odkrywa, że miasteczko kryje w sobie niezwykłą moc, która leczy nawet najboleśniejsze rany.

Rok 1950. Chloe to nastolatka, która odwiedza Tenby każdego lata. Mieszka u krewnych i spędza długie, szczęśliwe dni na plaży. Kolejne wakacje niczym się od siebie nie różnią. Pewnego lata poznaje starszego chłopaka, dla którego natychmiast traci głowę. W czasie jednej z wieczornych randek, wydarzy się coś, co będzie prześladować dziewczynę przez całe życie.

Wzruszająca opowieść o odkrywaniu i pojednaniu, odnalezionej miłości, i magii nadmorskiego miasteczka, które ma w sobie uzdrawiającą siłę.

Tracy Rees urodziła się w południowej Walii. Ukończyła Uniwersytet Cambridge i przez osiem lat z powodzeniem zajmowała się zawodowo pisaniem tekstów typu non-fiction. Pracowała jako terapeutka i prowadziła szkolenia w tej dziedzinie. Zwyciężczyni konkursu ,,Search for a Bestseller" Richarda i Judy oraz laureatka nagrody Love Stories na najlepszy romans historyczny.

Informacje dodatkowe o Moje lato w Tenby:

Moje lato w Tenby - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-07-28,

Przepiękna, wzruszająca i bardzo wakacyjna powieść od której było mi się ciężko oderwać. Uwielbiam jak w książce mamy rozdział pisane z dwóch perspektyw, a tutaj mamy historię Nory, która przeplata się z pisaną lata temu opowieścią Chloe. I tak oto będziemy lawirowali między obecnymi latami, a historią sprzed ponad 60 lat! I na początku wydawać nam się może, że obie historie i obie kobiety są sobie zupełnie obce i w ogóle się ze sobą nie łączą, powolutku jednak karty zaczynają się przed nami odsłaniać i widzimy, jak wiele mają one ze sobą wspólnego. Całość oczywiście dzieje się w malowniczej miejscowości Tenby. Miejsce z najpiękniejszymi walijskimi plażami i pocztówkowymi widokami. Oj tak po tej książce zdecydowanie marze, aby kiedyś móc je odwiedzić! To własnie tutaj co roku, u swojej rodziny spędza wakacje Chloe. Dziewczynka z biednej rodziny, która w ciągu roku ma te magiczne 3 tygodnie na zabawę i korzystanie z uroków mieściny. Tutaj również z dnia na dzień postanawia przenieść się Nora. Jest ona przemęczona, zestresowana i nie radzi sobie obecnie z życiem. Wie, że musi coś zmienić i zacząć działać. Jak potoczy się jej historia i jak wiele da jej to miejsce?

Książkę czyta się błyskawicznie, a historia kobiet wciąga od pierwszych stron. Piękna opowieść, która uświadamia nam jak wiele, niby lekkich i błahych decyzji ma wpływ na nasze całe życie i jak bardzo możemy za kilkadziesiąt lat żałować niektórych wyborów. Uwielbiałam przenosić się w niej do lat `50! Magiczny i wspaniały czas! Szczerze ją Wam polecam, pełna niespodzianek i bardzo kobieca!

Tajemnice Amy Snow
Tracy Rees0
Okładka ksiązki - Tajemnice Amy Snow

Wczesnowiktoriańska Anglia. Amy, porzucona jako noworodek w śnieżnej zaspie, trafia do pobliskiego dworu w Hatville, lecz właściciele wspaniałej posiadłości...

Florence Grace
Tracy Rees0
Okładka ksiązki - Florence Grace

Florence Buckley jest sierotą i mieszka w Kornwalii, tajemniczej krainie wichur i wrzosowisk. Mimo trudnych warunków jest zadowolona ze swojego...