Mona

Wydawnictwo: Afera
Data wydania: 2020-10-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788365707345
Liczba stron: 176
Tytuł oryginału: Mona
Tłumaczenie: Anna Radwan-Żbikowska

Ocena: 0 (0 głosów)

Mona.

Dziewczynka zajadająca się malinowymi makaronikami. Przyjaciółka wołu o imieniu Mun. Dojrzała kobieta, która nie chce chować włosów pod chustą. Matka syna, który z nią nie rozmawia. Żona męża, który jej nie dotyka. Pielęgniarka w szpitalu powoli pożeranym przez rozrastającą się dżunglę.

Kiedy na jej oddział trafia ciężko ranny Adam, Mona robi wszystko, by chłopak przeżył. A w niej samej wybucha żądza i pragnienie zmiany. Tylko czy można uciec od zniewalających zasad, przeszłości, siebie?

Po międzynarodowym sukcesie Jeziora Bianca Bellová powraca z nową powieścią, by znów umiejscowić swoich bohaterów w niedookreślonym czasie i przestrzeni, w świecie tajemniczym, nienazwanym, choć nasuwającym wiele realnych skojarzeń.

Czeska autorka w typowym dla siebie surowym stylu tka poruszającą, uniwersalną opowieść o silnych emocjach wplątanych w sztywne nakazy.

Tagi: Proza w przekładzie

Kup książkę Mona

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mona

Inne książki autora
Jezioro
Bianca Bellová0
Okładka ksiązki - Jezioro

Boros, osada rybacka gdzieś na końcu świata, nad wysychającym, skażonym jeziorem, którego Duch gniewa się na ludzi. Mężczyźni mają tu wódkę, kobiety...