Morderca bierze wszystko

Była policjantka Stacy Killian miała nadzieję, że nowe miasto oraz studia pozwolą jej zapomnieć o horrorach, z jakimi miała do czynienia w dawnej pracy. Tragiczna śmierć przyjaciółki, Cassie, wytrąciła ją z rytmu spokojnej egzystencji. Cassie była entuzjastką gier fantasy poznała kogoś, kto obiecał zapoznać ją z komputerową grą "Biały Królik". Stacy podejrzewa, że to ów osobnik zabił jej przyjaciółkę. Nazbyt pewny siebie detektyw Spencer Malone, skierowany do prowadzenia tej sprawy, wydaje jej się mało wiarygodny, więc Stacy podejmuje śledztwo na własną rękę. Poszukiwania doprowadzają ją do autora brutalnej gry, mężczyzny, którego przeszłość kryje wiele mrocznych sekretów... Kiedy liczba ofiar wzrasta, Stacy i Spencer zostają wciągnięci w przerażający świat szalonej gry, w której każdy może zginąć. A morderca bierze wszystko...

Informacje dodatkowe o Morderca bierze wszystko:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: b.d

Kup książkę Morderca bierze wszystko

Morderca bierze wszystko - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Zagadkowe morderstwa, wielu podejrzanych, zaskakujące zwroty akcji. Dobrze napisany i trzymający w napięciu do końca kryminał. Erica Spindler jak zwykle nie zawodzi.
Avatar użytkownika - justim
justim
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
pochłonęłam w jeden dzień, ciekawa i wciągająca, co prawda już w połowie książki wiedziałam kto zabija, ale prawda okazała się trochę bardziej skomplikowana
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2020-09-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

'' Takie pomieszanie świata realnego i fantazji nie może prowadzić do niczego dobrego ''

Tytuł tej książki to sparafrazowane inne słynne zdanie '' Zwycięzca bierze wszystko ''. Jednak równie dobrze książka mogłaby się obejść bez parafrazy, bo oryginalne zdanie też bardzo pasuje do jej zawartości. Główną bowiem '' postacią '' tej lektury, jest gra z grupy RPG - gów. A w grze, jak to w grze, zawsze musi być jakiś zwycięzca . W tym wypadku gra napisana przez dwóch kumpli studentów, oparta została na słynnej książce '' Alicja w Krainie Czarów '' - Lewisa Carrolla, a właściwie Charlesa Lutwidge’a Dodgsona, bo tak naprawdę nazywał się jej autor. W książce pani Spindler gra RPG, ''przeniesiona'' zostaje do rzeczywistości i zaadaptowana na potrzeby mordercy, czyli '' Wielkiego Białego Królika''.

Od początku wiadomo że to właśnie on '' Wielki Biały Królik '' jest mordercą, problem w tym iż nie wiadomo kto jest tym Królikiem. Właściwie jest to bardzo klasyczny kryminał, nie za dużo makabry, porządne śledztwo, dziwne układy rodzinne i mylenie tropów. Jednak jak ktoś się bardzo dokładnie wczyta, to można wydedukować, kto jest Wielkim Białym Królikiem, więc jest to książka trochę przewidywalna, ale nie zmienia to faktu że czyta się dobrze i z ciekawością. Wypadałoby jeszcze nadmienić, iż wydanie mojego egzemplarza miało miejsce w 2006 roku, natomiast później książka została wznowiona w roku 2014 ze zmienionym tytułem '' Labirynt Białego Królika '', jednak jest to ta sama pozycja. W sumie polecam, jako odskocznię od poważniejszych lektur, którymi czasami można być zmęczonym.

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2019-10-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Już od jakiegoś czasu czytam książki Eric'i Spindler, bo bardzo dobrze pisze. I tym razem się nie zawiodłem na jej książce, pt. "Morderca bierze wszystko", bo to naprwdę bardzo dobra powieść kryminalna, którą mogę polecić każdemu, nie tylko fanowi kryminałów. To tyle.

Jak zaczęłam się zagłębiać w lekturę to sobie przypomniałam, że już kiedyś tą książkę czytałam. Wobec powyższego szybko przez nią przebrnęłam. Ale było warto. Bardzo dobra pozycja z zupełnie zaskakującym zakończeniem. Początkowo akcja jest powolna ale jak już przyspieszyła to trudno było za nią nadążyć. Polubiłam także Stacy Killian. Szukam zatem kolejnych części.

Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Szóstka
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Szóstka

Trwa odliczanie... Detektywi Micki Dare i Zach Harris powracają w Szóstce, thrillerze paranormalnym, drugiej wspólnej przygodzie w ramach serii Strażnicy...

Opętanie
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Opętanie

Mira Gallier zajmuje się renowacją witraży. Próbuje ułożyć sobie życie po stracie ukochanego męża, który zaginął podczas huraganu Katrina. Wydaje się,...