MORIARTY: TOM 6

Tajne spotkanie podczas balu maskowego…

Albert przygotowuje scenę do negocjacji z Irene podczas balu maskowego w pałacu Buckingham. Na miejscu poznaje treść tajemniczego dokumentu i prawdziwe motywacje kobiety! W jaki sposób przedziwny trójkąt miłosny składający się z mistrza zbrodni, słynnego detektywa i pięknej kryminalistki wpłynie na losy imperium brytyjskiego?

Informacje dodatkowe o MORIARTY: TOM 6:

MORIARTY: TOM 6 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-03-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Mniej „humorystyczna” a dużo bardziej dramatyczna i kryminalna jest treść zawarta w tomie szóstym. Autor kontynuuje tutaj napoczęty wcześniej wątek wielkiej państwowej tajemnicy i dążeń korony do zachowania tego sekretu. W centrum wydarzeń i uwagi znajduje się wspomniana już Irene Adler. Nieziemsko piękna niewiasta zdaje sobie sprawę z wielkiego zagrożenia swojego życia, postanawia jednak włączyć się w niebezpieczną grę. Obok niej nie mogło również zabraknąć dwójki nietuzinkowych geniuszu. Każdy z nich ma inną motywację do odkrycia mrocznych sekretów i nie będzie bał się wykorzystać kobiety do własnych celów (o ile ta na to pozwoli). Siłą tomiku są na pewno świetnie napisane dialogi, które odkrywają przed czytelnikiem małe elementy piętrzących się tajemnic. Pozwala to fanom na samodzielne próbowanie swoich sił w rozwikłaniu niektórych sekretów. Autor takie sceny wykorzystuje również do budowania skomplikowanego świata, w którym granica dobra i zła często jest całkowicie niewidzialna.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-01-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

ALBERT, IRENE I SHERLOCK

Japończycy mają talent do snucia opowieści pozornie do nich niepasujących. Jedną z nich jest ,,Moriarty", rzecz osadzona przecież w wiktoriańskiej Anglii, która pokazuje - po raz kolejny zresztą - wszechstronność i talent artystów z Kraju Kwitnącej Wiśni. I że nawet z tak obcego im i ogranego tematu zrobić można naprawdę coś znakomitego.

Bal maskowy w pałacu Buckingham staje się okazją do negocjacji, jakie Albert podjąć ma z Irene Adler. To też okazja by wreszcie odkryć prawdę o motywach kobiety, a także tajemniczy dokument. Ale to jedynie początek tego, co nadchodzi, a co zmienić może Imperium Brytyjskie ...