MORIARTY: TOM 8

Piękny i nieustraszony agent rzuca nowe światło na korupcję trawiącą Scotland Yard.

William konfrontuje się z fałszywym Jackiem the Ripperem, a Sherlock na skutek ostatnich wydarzeń dochodzi do pewnych wniosków na temat mistrza zbrodni... Tymczasem Yard ogłasza, iż aresztował Jacka the Rippera, który tak naprawdę nie powinien w ogóle istnieć. Aby dojść do sedna sprawy, Bond rozpoczyna infiltrację struktur policji... a konsultant kryminalny i konsultant-detektyw łączą siły!

Informacje dodatkowe o MORIARTY: TOM 8:

MORIARTY: TOM 8 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Początek ósmej części serii to kontynuacja sprawy „Kuby Rozpruwacza”, który doprowadził do poważnych napięć pomiędzy mieszkańcami miasta a policją. William od dłuższego czasu podejrzewał, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, a za zbrodniami kryje się coś więcej. Sekret ten zostanie odsłonięty przed czytelnikiem już na samym początku mangi. Nie oznacza to jednak, że później zaczyna się robić nudno. Na scenie pojawia się bowiem nowy tajemniczy przeciwnik głównego bohatera. Jest nim Charles Augustus Milverton. Kolejna postać zaczerpnięta prosto z kart powieści Conana Doyle’a. Na chwilę obecną nie pełni on w scenariuszu poważniejszej funkcji, stając się jedynie zalążkiem nowego tajemniczego wątku.

Większą część tomiku wypełnia „afera” mocno powiązana ze sprawą „Kuby Rozpruwacza”, gdzie widzimy mroczne oblicze Scotland Yardu. Na scenę wkraczają Bond i Sherlock, którzy chcą upublicznić niekompetencje niektórych inspektorów i ostatecznie wyjaśnić sprawę do samego końca. Niezwykłemu detektywowi autor poświęca tutaj sporo miejsca, pokazując jego trwającą „potyczkę” z wybitnym przestępczym umysłem Moriartyego. Punktem kulminacyjnym tego elementu mangi jest spotkanie obu panów, które przynosi kilka zaskoczeń i jeszcze mocniej podbija świetny klimat komiksu.

Pod względem fabularnym mandze nie można niczego zarzucić. Przedstawiona tutaj fabuła jest przemyślana i dobrze wyreżyserowana. Twórca umiejętnie łączy tutaj szeroko zakrojoną intrygę, nowe pojawiające się tajemnice, odpowiednią dawkę widowiskowości i ciekawe postacie. Wszystko to podane jest w idealnych proporcjach, tak aby ciągle czymś czytelnika zaskakiwać i jednocześnie zachęcać go do sięgnięcia po kolejne odsłony cyklu.

Jedyne, do czego część odbiorców może się przyczepić to pomysł twórcy, aby w świecie rodem z powieści Doyle’a, umieszczać cały szereg innych popkulturowych postaci kojarzonych z Anglią. Doskonałym przykładem jest tutaj Bond, który powoli zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w historii.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-05-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZY RIPPER ISTNIEJE?

,,Moriarty" mnie kupuje. Nawet jeśli nie zawsze mam ochotę na taką opowieść, jak ta, każdy kolejny tomik wchodzi mi bardzo dobrze i w przyjemny sposób. Bo to, co zaczęło się jako kolejna wariacja na temat Sherlocka Holmesa, szybko zmieniła się w kawał bardzo dobrej serii z własnym charakterem, dobrym klimatem i przesłaniem.

William, Jack the Ripper, Sherlock, Bond i skorumpowany Scotland Yard. Wszyscy oni, na różnych polach, biorą udział w tych samych wydarzeniach. To, co dla policji staje się szasną do ogłoszenia sukcesu, jakim jest złapanie Rozpruwacza, dla Williama wygląda zgoła inaczej. Tymczasem Bond infiltruje funkcjonariuszy, a sytuacja z każdą chwila komplikuje się coraz bardziej...

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
MORIARTY: TOM 3
Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi i inni0
Okładka ksiązki - MORIARTY: TOM 3

Prowadzący śledztwo Scotland Yard oskarża Sherlocka o zabójstwo hrabiego Drebbera. Bohater, chcąc wiedzieć, kto pociąga za sznurki w całej sprawie, postanawia...

MORIARTY: TOM 1
Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi i inni0
Okładka ksiązki - MORIARTY: TOM 1

Dziewiętnastowieczny Londyn epoki Pax Britannica…Albert, najstarszy syn hrabiego Moriarty’ego, nienawidzi systemu klasowego zakorzenionego...