Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Książka dla czytelników bestsellerów „Jak mniej myśleć” i „Wysoko wrażliwych”!

Czy:
• wyczuwasz zmiany nastrojów, wyłapujesz ukradkowe spojrzenia, zauważasz niedopowiedzenia,
• zdarza ci się wejść do nieznanego sobie miejsca i poczuć od razu, że coś jest nie tak,
• masz bogate życie wewnętrzne, poszukujesz harmonii i uważasz się za twórczą, pełną fantazji osobę,
• unikasz koncertów i dużych imprez, bo pośród zamętu czujesz jednocześnie pobudzenie i wyobcowanie, jakbyś była w bańce,
• kiedy widzisz kogoś, kto czuje się nieswojo, od razu wiesz, co robić, by poczuł się lepiej?

To może oznaczać, że jesteś osobą wysoko wrażliwą i że zapewne wiele z tego powodu w życiu przecierpiałaś. Dość! Nie pozwól sobie wmówić, że wysoka wrażliwość jest słabością! Dla ludzi takich jak my, czyli odbierających sygnały od świata „mocniej”, bodźce wysyłane z zewnątrz mienią się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich – ubierz się w nie! Bo przepięknie jest być wrażliwcem!Uznaj swoją wrażliwość za supermoc i staraj się wykorzystywać ją jak najlepiej, a twoje życie dzięki niej rozkwitnie. Dbaj o tę cechę, kochając siebie jeszcze bardziej, a i ona będzie strzegła ciebie przed nieodpowiednimi ludźmi.

Dzięki poradom z tej książki twoje życie stanie się nieporównanie lżejsze.
Rozwinięta wrażliwość może być darem, jeśli tylko pozwolisz jej dojść do głosu. Poznaj więc wszystkie strategie pozwalające jak najlepiej z nią żyć, a będziesz cieszyć się jej owocami we wszystkich kolorach tęczy!

Informacje dodatkowe o Mówili, że jestem zbyt wrażliwa:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2019-12-12
Kategoria: Psychologia
Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda

Kup książkę Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Mówili, że jestem zbyt wrażliwa - opinie o książce

Tak jak książka "Jak mniej myśleć" jest moją ulubioną w mojej biblioteczce tak "Mówili, że jestem zbyt wrażliwa" nie zachwyciła mnie tak mocno. Bardzo dużo w niej osobistych odczuć autorki. Jej wspomnień z dzieciństwa i walki o samą siebie przez całe życie. Dopiero w drugiej części zaczęło się coś dziać pojawila się analiza wrażliwych i kolejno wskazówki jak sobie z tym radzić. Oraz bardzo cenne słowa dla towarzyszy wrażliwych. Wyjaśniające dlaczego my, wrażliwi się obrażamy, odsuwmy od ludzi i z dnia na dzień potrafimy zakończyć znajomość. Dlaczego ciągle czujemy, że jesteśmy niezrozumiani i zbyt emocjonalnie podchodzimy do relacji. Ta książka wiele wyjaśnia. Jeśli czujesz, że często odbiegasz od schematów społeczeństwa to być może ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiem, że szykuje się kolejna część tej serii i na pewno po nią sięgnę 😊

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-01-12,

“Już kiedy byłam mała, dostrzegałam, że nie odbieram różnych rzeczy jak inne dzieci, ale czuje je w sposób o wiele głębszy, intensywny, przenikliwy (...)”.

Jeśli od małego twoi rodzice uważali że jesteś wrażliwy, a ty czułeś się inny, nieakceptowany, wyobcowany.

Jeśli wyczuwasz nastroje otaczających cię ludzi, wyłapujesz spojrzenia i zauważasz niedopowiedzenia szybciej niż inni.

Jeśli sztuka Cię porusza, przenosi Cię w inne miejsce.

Jeśli jesteś wrażliwy na ból fizyczny i psychiczny nie tylko swój ale także innych.

Jeśli…

No właśnie, jeśli uważacie że “odstajecie od reszty", bo czujecie więcej, bardziej, zauważacie więcej. Nie to nie znaczy, że za dużo myślicie czy coś jest z wami nie tak. Najprawdopodobniej jesteście (tak jak ja) osobami wysoko wrażliwymi. A ta książka jest idealna dla was. “Mówili mi, że jestem zbyt wrażliwa” jest jedna z tych książek, które zmieniają nie sposób myślenia i życie. Pomaga zrozumieć i zaakceptować przeszłość, teraźniejszość i pokazuje co możemy zrobić, żeby nasza przyszłość była łatwiejsza. Ponieważ jesteśmy całkowicie normalni (chociaż czasami niektórzy mają wątpliwości) i jest nas od 15 do 30% w społeczeństwie. Możemy wykorzystać naszą wysoką wrażliwość i pomagać innym. Dzięki tej książce wysoka wrażliwość przestaje być przekleństwem, a staje się przyjacielem. “Mówili mi, że jestem zbyt wrażliwa” jest też idealna dla wszystkich, którzy z nami żyją. Pomaga zrozumieć nas i nasze, często nie łatwe, zachowanie. Baaardzo wam polecam !

instagram.com/karkareads

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2021, Inne, Poradniki,
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco0
Okładka ksiązki - Nie tacy oni straszni

Bestsellerowa autorka. Ponad 800 000 egzemplarzy sprzedanych we Włoszech! Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym...

Skrajnie Mylne Sygnały
Federica Bosco0
Okładka ksiązki - Skrajnie Mylne Sygnały

Federica Bosco, mistrzyni ironii i zabawy słowem, powraca z prześmieszną i mimo wszystko absolutnie romantyczną historią o tym, jak wytrwać w związku pod...