Mroki Łowisk. Łowiska tom 2

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2016-05-04
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376745114
Liczba stron: 48

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Miłość i czas nie zawsze leczą zadane rany...

Majka podejmuje wyzwanie, jakie rzuca jej los. Z wrodzonym sobie zapałem próbuje budować szczęśliwe życie w cieniu malowniczych pejzaży Łowisk. Spełnia marzenia o własnej poradni, miłości wymarzonego mężczyzny. Wydawać by się mogło, że jej historia jest baśnią współczesnego Kopciuszka...

Ale czy na pewno? Enigmatyczne zjawiska i magiczna atmosfera miejsca, które wybrała jako swoje na ziemi, kierują uwagę Majki na przedwieczną tajemnicę. Wszystko, co otrzymuje od losu, okupione jest ogromną ofiarą, a cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za szczęście, może okazać się zbyt wysoka. Czy młoda pani psycholog znajdzie w sobie siłę, by stawić czoło nieznanym jej dotąd zjawiskom? Czy jej partner okaże się godnym przewodnikiem po zawiłościach tej historii i udzieli jej wsparcia wtedy, gdy będzie tego najbardziej potrzebować? Czy miejsce, które nazywa swoim domem, okaże się nim na pewno?

Kup książkę Mroki Łowisk. Łowiska tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mroki Łowisk. Łowiska tom 2

W drugiej części sagi Anny Kasiuk, Łowiska, Majka podejmuje wyzwanie, jakie rzuca jej los. Z wrodzonym sobie zapałem próbuje budować swoje szczęśliwe życie w cieniu malowniczych pejzaży Łowisk. Spełnia marzenia o własnej poradni, miłości wymarzonego mężczyzny. Wydawać by się mogło, że jej historia jest baśnią współczesnego Kopciuszka..  
 Ale czy na pewno? Enigmatyczne zjawiska i magiczna atmosfera miejsca, do którego przenosi się zwracają jej uwagę na przedwieczną tajemnicę. Wszystko, co otrzymuje od losu okupione jest ogromną ofiarą a cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za szczęście może okazać się zbyt wysoka. Czy młoda pani psycholog znajdzie w sobie siłę by stawić czoło nieznanym jej dotąd zjawiskom? Czy jej mężczyzna okaże się być godnym przewodnikiem po historii miejsca, które nazywa swoim domem? http://www.replika.eu/  
Anna Kasiuk jest autorką powieści „Piąte nie zabijaj” oraz tryptyku „Łowiska". Razem z rodziną mieszka w małym domku pod Warszawą. Z wykształcenia magister ubezpieczeń, na co dzień pracuje w międzynarodowym koncernie jako planistka.

Okładka, która aż prosi, żeby mieć ją na swojej półce, mroczny tytuł, historia pięknej miłości naznaczonej tajemniczą klątwą. To wszystko obiecuje nam Anna Kasiuk w drugim tomie serii „Łowiska”, która ponownie przenosi czytelnika nad tajemnicze i mroczne zakątki mazurskich jezior.

W drugim tomie serii fabuła jest jeszcze bardziej interesująca i zawiła niż w poprzednim. Autorka w końcu uchyla rąbka tajemnicy i wprowadza czytelnika w klątwę, która ciąży na rodzinie Ławczuków i dosięga również głównej bohaterki. Muszę przyznać, że właśnie dzięki niej ta lektura tak wciąga, a przedziwny romans trójki głównych bohaterów, nabiera sensu i nie wydaje się tak płytki i nużący.

Bohaterowie Pani Kasiuk w „Lewym brzegu” nie zdobyli mojej sympatii, więc teraz z radością donoszę, że w drugim tomie ich charaktery się rozwinęły, a osobowości wyklarowały. Majka przestała być tak idealna i czasami wręcz męcząca, pokazała pazurki i nagrabiła sobie u jednej „podłej martwej szmaty". Jeżeli chodzi o tę drugą, to pomimo że autorka wiele wyjaśnia, a postać Matyldy jest już lepiej wyklarowana, wciąż czuję niedosyt informacji na jej temat. Wierzę, że w trzecim tomie ta postać się rozwinie, a autorka zaspokoi mój niedosyt czytelniczy. Bohaterowie płci męskiej nie byli dla mnie zaskoczeniem, Paweł już w pierwszym tomie wydawał mi się nie do końca zrównoważony psychicznie, a i uczucia Roberta do dziewczyny jego brata nie były zaskoczeniem, bo się tego spodziewałam. Nie spodziewałam się jednak kierunku, w jakim cały ten skomplikowany związek się rozwinie. Zachowanie Majki całkowicie mnie zaskoczyło, pozytywnie muszę przyznać.

„Mroki Łowisk” to porywająca kontynuacja serii „Łowiska”, bywa niepokojąca, tajemnicza i romantyczna jednocześnie. Akcja płynie miarowo, ale dzięki przyjemnemu stylowi autorki czyta się ją bardzo szybko, a po przeczytaniu nie można doczekać się kolejnego tomu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-07-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Mroki łowisk to kontynuacja sagi Łowiska autorstwa Anny Kasiuk. Miałam przyjemność czytać pierwszy tom i pomimo kilku małych mankamentów to byłam bardzo zadowolona z lektury. Między innymi, dlatego postanowiłam sięgnąć po kolejną część. Kasiuk ponownie zaprasza swoich czytelników do miejsca pełnego uroku, w którym zastaniemy mnóstwo rodzinnych tajemnic i zabobonów.

 

„(…) nadzieje wypowiedziane w złej minucie mogą przynieść tragedię i zemścić się na człowieku”. Str. 28

 

Jak zwykle zacznę od zarysu fabuły. Główną bohaterką powieści jest młoda psycholog – Majka, która wiodła spokojne i całkiem normalne życie. Do dnia, kiedy za głosem swego serca postanowiła opuścić Warszawę i przeprowadzić się do rodzinnego domu swojego mężczyzny – Pawła i jego brata – Roberta. Dworek położony jest na Mazurach, w okolicy mrocznych i skrywających wiele tajemnic łowisk, których panią jest ruda Matylda – zjawa mieszkająca tam od stuleci. Niestety mroczna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, o czym przekonali się bohaterowie powieści. Czy Majka pogodzi się z dziedzictwem, które ciąży na rodzinie Pawła?

 

Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest lepiej dopracowana niż pierwszy tom. Mnóstwo w niej zaskakujących wydarzeń. Tempo nie zwalnia ani na moment, napięcie trzyma od pierwszej do ostatniej strony. Akcja toczy się wartko, a pisarka dawkuje informacje stopniowo. Autorka w bardzo ciekawy sposób zbudowała intrygę, wzbogacając ją o elementy: klątwy, tajemnicy, czy bardzo rzeczywistych i plastycznych opisów. Akcja powieści toczy się w malowniczej scenerii Mazur, ale nocą Łowiska nie są już tak urokliwe i zmieniają się w miejsce mroczne i kryjące wiele sekretów. Wraz z bohaterami chcemy wyjaśnić historię sprzed lat. To wszystko sprawia, że ta książka nie ma prawa nudzić.

 

Kolejny raz autorka zagrała na moich emocjach. Raz czułam smutek, innym razem irytację, a kolejnym ukłucie igiełek strachu. Kasiuk w umiejętny sposób połączyła: przeszłość z teraźniejszością, świat żywych i umarłych oraz rzeczywistość, która miesza się ze światem w wyobraźni Pawła.

 

Kasiuk stworzyła bardzo zróżnicowane postaci, z których każda ma zupełnie inne cechy charakteru. Do jednych czuć sympatię do innych wręcz przeciwnie, a taka Majka wydawałoby się, że dorosła i inteligentna kobieta – potrafiła mnie zirytować, jak mało, która postać literacka. Wiem, że mawiają, iż kobieta zmienną jest, ale w moim odczuciu kobieta wie, czego chce, o czym Majka nie miała pojęcia. Dostałam również wiele zaskakujących zwrotów akcji, jakich? Nie zdradzę, aby nie zepsuć Wam przyjemność z czytania.

 

W Mrokach łowisk jest coś takiego, co przyciąga i pochłania uwagę czytelnika, zakończenie miło zaskakuje, toteż powieść nie pozwoli tak szybko o sobie zapomnieć. Chciałam się tą lekturą delektować, czytać powoli – niestety moja ciekawość wzięła górę i dosłownie pochłonęła ją w kilka godzin. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kontynuację historii miłosnego trójkąta: Majki, Roberta i Pawła. Myślę, że po książkę w pierwszej kolejności powinny sięgnąć te panie, które czytały pierwszy tom. Kolejną grupą docelową mogą być kobiety w różnym wieku, polecam Waszej uwadze tę serię, myślę, że nie będziecie zawiedzione.

 

Link do opinii
Życie nie zawsze układa się, jak byśmy tego chcieli; czasem trzeba dać się ponieść przeznaczeniu... Majka młoda, ambitna pani psycholog opuszcza warszawską Pragę i przeprowadza się do rodzinnego domu Pawła, na Mazurach. Niestety sielanka nie trwa zbyt długo. W wyniku wypadku ukochany w ciężkim stanie trafia do szpitala. Na całe szczęście Majka może liczyć na wparcie Roberta, brata Pawła. Tylko co dalej? Czy dziewczyna sprosta wyzwaniu, jakie rzuca jej los? Anna Kasiuk urodziła się i wychowała w Nowym Dworze Mazowieckim. Z wykształcenia magister ubezpieczeń, pracuje w międzynarodowym koncernie, na stanowisku specjalisty ds. planowania. Zadebiutowała powieścią ,,Piąte nie zabijaj", która spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyki i czytelników. Następnie ukazał się ,,Lewy brzeg" będący pierwszą częścią sagi - Łowiska. W drugim tomie cyklu ponownie przenosimy się do mrocznych Łowisk, w których aż roi się od skrzętnie skrywanych sekretów i rodzinnych tajemnic. Okazuje się, że nad domem Ławczuków ciąży rzucona przed ponad wiekiem klątwa zamordowanej kobiety. ,,Zastanawiałam się też, co jeszcze przede mną ukrywacie. Was jest dwóch, jak strażnicy stoicie przed drzwiami waszej rodziny i chronicie wszystkiego, każdej tajemnicy, jakby to było jakieś dziedzictwo.'' Autorka posiada wrodzony talent do budowania niepokojącej, gęstej atmosfery. Łowiska na pozór jawią się jako ostoja spokoju i bezpieczeństwa, ale im mocniej obcujemy z tym miejscem, tym bardziej ulegamy jego hipnotyzującej magii, która oplata nasz umysł, aż stajemy na krawędzi, zatracamy się w tym i zaczynamy żyć w świecie bohaterów. Fabuła jest bardzo ciekawa i dokładnie nakreślona. Chwyta w swoje macki i nie wypuszcza do samego końca. Z wielkim napięciem śledziłam losy młodej pani psycholog. Mogłoby się wydawać, że dziewczyna wygrała los na loterii. Przystojny, kochający mężczyzna, piękny dom i własna poradnia psychologiczna. Tymczasem powoli, stopniowo wszystko zaczyna się sypać niczym wprawione w ruch kostki domina. Komuś ewidentnie przeszkadza szczęście Majki. Pani Ania doskonale posługuje się żywym, barwnym językiem, wyjątkowo celnie oddając opisywaną rzeczywistość. Wszystko jest przemyślane, dokładne i prawdziwe, i tworzy spójną całość. Dodatkowym atutem jest nieprzewidywalność. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, co wydarzy się na kolejnej stronie i jaki będzie końcowy finał. Aczkolwiek, życzyłbym sobie więcej dramatycznych scen i nieoczekiwanych zwrotów akcji, gdyż lubię mocne wrażenia i adrenalinę. Mam nadzieję, że w trzecim tomie nie będę już narzekać na zbyt niski (jak dla mnie) poziom ekstremalnych emocji. Warto wspomnieć o znakomitej kreacji pierwszoplanowych postaci, czyli Majki, Pawła i Roberta. Autorka wiarygodnie oddała ich wewnętrzne rozterki, pragnienia i przeżycia. Razem z nimi odczuwamy strach, smutek, ból, radość czy wzruszenie. Lecz prawdziwą ,,wisienką na torcie" jest skomplikowany wątek miłosny, czyli klasyczny trójkąt. Nie tylko Paweł jest zakochany w Majce, ale również jego brat jest pod jej wielkim urokiem. ,,Nie umiała wybrać spokojnego Roberta, który otaczał ją poczuciem stabilizacji i dawał bezpieczeństwo, bo z drugiej strony stał Paweł, ze swoimi pogmatwanym, ale jakże podnieca­jącym wnętrzem, drapieżną naturą i niepokorną duszą.'' Jak wybrnąć z tej niewygodnej sytuacji bez krzywdzenia kogokolwiek? Nie spodziewajcie się nadmiaru słodyczy, ani łatwych i oczywistych rozwiązań, bo tego tu nie uświadczycie. Podsumowując: Dla fanów sagi pozycja obowiązkowa. Pozostałych czytelników gorąco zachęcam do sięgnięcia po twórczość Anny Kasiuk. Znajdziecie tu wszystko co przyciąga i przeraża: klątwy, sekrety, metafizyczne zjawiska, namiętności, zdrady, rozczarowania i ulotne chwile szczęścia. Daj się ponieść mrocznej magii Łowisk, a na pewno nie pożałujesz!
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2018-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 2018,
Inne książki autora
Kwiaciarka
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Kwiaciarka

Nigdy nie jest za późno na zmiany.Judyta kocha swoją pracę wśród kwiatów. Układanie bukietów to zajęcie stworzone dla jej artystycznej...

W twoim cieniu
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - W twoim cieniu

Agnieszka ma już dosyć małomiasteczkowej codzienności. Znużona rutyną decyduje się na odważny krok i porzuca Bieszczady. Gotowa na podjęcie nowych wyzwań...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje