Mroki Łowisk. Łowiska tom 2

W drugiej części sagi Anny Kasiuk, Łowiska, Majka podejmuje wyzwanie, jakie rzuca jej los. Z wrodzonym sobie zapałem próbuje budować swoje szczęśliwe życie w cieniu malowniczych pejzaży Łowisk. Spełnia marzenia o własnej poradni, miłości wymarzonego mężczyzny. Wydawać by się mogło, że jej historia jest baśnią współczesnego Kopciuszka..

Ale czy na pewno? Enigmatyczne zjawiska i magiczna atmosfera miejsca, do którego przenosi się zwracają jej uwagę na przedwieczną tajemnicę. Wszystko, co otrzymuje od losu okupione jest ogromną ofiarą a cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za szczęście może okazać się zbyt wysoka. Czy młoda pani psycholog znajdzie w sobie siłę by stawić czoło nieznanym jej dotąd zjawiskom? Czy jej mężczyzna okaże się być godnym przewodnikiem po historii miejsca, które nazywa swoim domem? http://www.replika.eu/

Anna Kasiuk jest autorką powieści „Piąte nie zabijaj” oraz tryptyku „Łowiska". Razem z rodziną mieszka w małym domku pod Warszawą. Z wykształcenia magister ubezpieczeń, na co dzień pracuje w międzynarodowym koncernie jako planistka.

Okładka, która aż prosi, żeby mieć ją na swojej półce, mroczny tytuł, historia pięknej miłości naznaczonej tajemniczą klątwą. To wszystko obiecuje nam Anna Kasiuk w drugim tomie serii „Łowiska”, która ponownie przenosi czytelnika nad tajemnicze i mroczne zakątki mazurskich jezior.

W drugim tomie serii fabuła jest jeszcze bardziej interesująca i zawiła niż w poprzednim. Autorka w końcu uchyla rąbka tajemnicy i wprowadza czytelnika w klątwę, która ciąży na rodzinie Ławczuków i dosięga również głównej bohaterki. Muszę przyznać, że właśnie dzięki niej ta lektura tak wciąga, a przedziwny romans trójki głównych bohaterów, nabiera sensu i nie wydaje się tak płytki i nużący.

Bohaterowie Pani Kasiuk w „Lewym brzegu” nie zdobyli mojej sympatii, więc teraz z radością donoszę, że w drugim tomie ich charaktery się rozwinęły, a osobowości wyklarowały. Majka przestała być tak idealna i czasami wręcz męcząca, pokazała pazurki i nagrabiła sobie u jednej „podłej martwej szmaty". Jeżeli chodzi o tę drugą, to pomimo że autorka wiele wyjaśnia, a postać Matyldy jest już lepiej wyklarowana, wciąż czuję niedosyt informacji na jej temat. Wierzę, że w trzecim tomie ta postać się rozwinie, a autorka zaspokoi mój niedosyt czytelniczy. Bohaterowie płci męskiej nie byli dla mnie zaskoczeniem, Paweł już w pierwszym tomie wydawał mi się nie do końca zrównoważony psychicznie, a i uczucia Roberta do dziewczyny jego brata nie były zaskoczeniem, bo się tego spodziewałam. Nie spodziewałam się jednak kierunku, w jakim cały ten skomplikowany związek się rozwinie. Zachowanie Majki całkowicie mnie zaskoczyło, pozytywnie muszę przyznać.

„Mroki Łowisk” to porywająca kontynuacja serii „Łowiska”, bywa niepokojąca, tajemnicza i romantyczna jednocześnie. Akcja płynie miarowo, ale dzięki przyjemnemu stylowi autorki czyta się ją bardzo szybko, a po przeczytaniu nie można doczekać się kolejnego tomu.

Informacje dodatkowe o Mroki Łowisk. Łowiska tom 2:

Kup książkę Mroki Łowisk. Łowiska tom 2

Następna będziesz ty
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Następna będziesz ty

Maciek jest zdeterminowanym i pewnym siebie pracownikiem korporacji. Przebojowy i pozbawiony skrupułów ukrywa jednak bolesne tajemnice z przeszłości...

Potłuczona filiżanka
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Potłuczona filiżanka

21-letnia Sonia ma różne sposoby na odczucie spokoju, przyjemnego zdystansowania - spacery po lesie, pracowanie nad informatycznymi projektami, czy przebywanie...