Następna będziesz ty

Maciek jest zdeterminowanym i pewnym siebie pracownikiem korporacji. Przebojowy i pozbawiony skrupułów ukrywa jednak bolesne tajemnice z przeszłości. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a otaczające go kobiety stanowią doskonałą rozrywkę. Dlatego mężczyzna upatruje sobie ofiary i rozpoczyna polowanie.
Na jego drodze stają kolejne kobiety, którymi się bawi. Gdy spełnią jego zachcianki – porzuca. Do czasu poznania pewnej siebie i twardo stąpającej po ziemi Tamary. Rozpoczyna się gra, której zasady mogą zmienić się w każdej chwili, a ofiara może stać się oprawcą.
Niespodziewane zwroty akcji, tajemnice z przeszłości i wielowymiarowi bohaterowie sprawiają, że „Następna będziesz ty” to mroczny erotyk, w którym reguły przestają istnieć.

Informacje dodatkowe o Następna będziesz ty :

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Romans

Tagi: bóg

Kup książkę Następna będziesz ty

Dodaj cytat

Następna będziesz ty - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Dwie odrębne historie. Agata to samotna,  szara myszka. Tamara jest mężatką, matką 2 synów.  Czuje się zaniedbywana i niedoceniana przez męża. ,,W domu jestem cieniem ,meblem do niczego nikomu niepotrzebnym, a w pracy traktują mnie jak dinozaura."

Obie te historie ukazane są naprzemiennie i splatają się pod koniec powieści. Autorka ukazuje jak łatwo manipulować ludźmi, rozkochać kobiety. ,,Znalazł ją, swoją kolejną zdobycz. Mógł rozpocząć polowanie. A tych potrzebował do życia jak powietrza. Niczym była dla niego żmudna praca, nudna egzystencja bez adrenaliny odczuwanej z takim natężeniem w trakcie podboju. Najpierw zdobędzie ją, myślał, potem podporządkuje i zdominuje. Taki był plan."

Fabuła miejscami jest mroczna, nie wiadomo co się może jeszcze wydarzyć. Wciąga prawie od pierwszych stron.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Poznajemy historie dwóch kobiet. Na pierwszy rzut oka nic je ze sobą nie łączy.
Ale jest pewien mężczyzna... Maciek pewny siebie, pozbawionych skrupułów który czerpie przyjemność z cudzego cierpienia. Lecz jego zachowanie skrywa za sobą sekret z dzieciństwa.

W opisie mamy stwierdzenie że kobiety spełniają jego zachcianki po czym je porzuca.
Jest to zbyt delikatne stwierdzenie ponieważ on je niszczy. On je pragnie złamać. Bawi się i manipuluje. Osacza. Doprowadza do szaleństwa. Moim zdaniem jest to książka troszkę brutalna i na pewno nie jednej kobiecie się ona nie spodoba. Poznajemy historie Agaty która właśnie została zniszczona. Oraz historie Tamary. Agata bohaterka samotna szukająca miłości otworzyła się na bohatera i niestety jej życie zostało zmanipulowane. Autorka w super sposób pokazuje nam jak przez zauroczenie mamy ślepe oczy a druga osoba może to wykorzystać i naszym życiem zawładnąć. Tamara natomiast jest silną osobowością, mężatką która ma rodzinę ale zbyt nudne życie. Gdy wkracza w romans z młodszym mężczyzna nie wie że zostanie osączona a jej dotychczasowe życie zacznie wisieć na włosku. Autorka przedstawiła nam bohatera idealnie, był obłąkany oraz psychiczny.
Nie panował nad sobą ani swoimi uczuciami. Był również brutalny.

Nie ma w tej książce motylków i kwiatków.
Mamy uczucia oraz emocje. A romans w który wkraczają bohaterki ma swoje konsekwencje.

Ja uwielbiam takie książki. Lubię gdy są brutalne oraz gdy bohater ma coś nie tak z głową. Tutaj zdecydowanie znalazłam wszystko co chciałam i zatraciłam się w lekturze. I zdecydowanie mogłabym czytać takich książek więcej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Zaskoczona jestem tą książką, bo spodziewałam się tu raczej tylko jakiegoś erotyku, romansu, a napotkałam na naprawdę ważne i poważne tematy. Autorka bardzo umiejętnie wplotła je w fabułę. Ukazała jak ogromny wpływ na człowieka ma jego wychowanie i czerpane wzorce od najbliższych. Nie od dziś wiadomo: że czym skorupka za młodu nasiąknie... W tym przypadku teza ta doskonale się sprawdza. Anna Kasiuk porusza również problem trudu rodzicielstwa, uzależnienia od alkoholu, seksu czy spędzania czasu z nieodpowiednimi ludźmi, którzy mogą pociągnąć nas na dno.

Śledzimy dwie bohaterki: Tamatę i Agatę, które mają swoje odrębne historie. Jednak w pewnym momencie ich losy się splatają. W jaki sposób? Warto, abyście sami sprawdzili, nie chcę za dużo zdradzać.

"Dlatego jeśli uważasz, że jesteś w stanie go skrzywdzić, muszę cię ostrzec, to nie jest w ogóle możliwe. On nie potrzebuje stabilizacji, jest jak zwierzę, czuje zew wolności i to go popycha do zdobywania."

Autorka stworzyła wielowymiarowych, silnych bohaterów, oferując im niby ułożone, spokojne życie, ale jednak każdemu z nich przypisała drugie "ja". Daję Wam słowo, że niejednokrotnie zaskoczą Was zachowaniem, a przede wszystkim decyzjami, które szokują, ale i intrygują. Zwłaszcza Maciek wzbudza ambiwaletne, a wręcz negatywne uczucia. Ale to już musicie sami odkryć.

"Znalazł ją, swoją kolejną zdobycz. Mógł rozpocząć polowanie. A tych potrzebował do życia jak powietrza. Niczym była dla niego żmudna praca, nudna egzystencja bez adrenaliny odczuwanej z takim natężeniem w trakcie podboju. Najpierw zdobędzie ją, myślał, potem podporządkuje i zdominuje. Taki był plan."

W historii tej widzimy jak chęć przeżycia czegoś, czego dotąd nie doświadczyliśmy, może być dla nas zgubne, jakie niesie konsekwencje. Każda z nas chce być kochana, doceniana i pożądana. Każda ma pragnienia, tęsknoty, potrzeby, ale podążając za nimi możemy mocno się sparzyć.

Spodobał mi się klimat powieści, jaki zbudowała powieściopisarka. Jest zagadkowo, tajemniczo, mrocznie. Tu nic nie jest pewne, nie jest takim, jakim się wydaje. Z kolei jeśli chodzi o sceny erotyczne, namiętność, to zostały opisane obrazowo, ale ze smakiem. Mają pobudzać wyobraźnię czytelnika, i to właśnie robią.

"Następna będziesz ty" to niepokojący, trzymający w napięciu thriller erotyczny, który zabierze Was w świat mrocznych doznań, niebezpiecznej gry oraz łamania wszelkich granic i reguł. To powieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, trudnej przeszłości, popełnionych błędach i ich konsekwencjach, braku rozmowy i wsparcia, rutynie w małżeństwie, manipulacji. Bądźcie ostrożne, bo zapoluje na Was drapieżca Maciek...

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2023-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Piąte – Nie zabijaj
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Piąte – Nie zabijaj

Pensjonat w górach, pełna ciepła i mądrości Aniela, przyciągający niczym magnes Jacek… Agnieszka decyduje się opuścić rodzinne miasto po...

Potłuczona filiżanka
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Potłuczona filiżanka

21-letnia Sonia ma różne sposoby na odczucie spokoju, przyjemnego zdystansowania - spacery po lesie, pracowanie nad informatycznymi projektami, czy przebywanie...

Upiór w moherze
Iwona Banach