Ms Marvel II wojna domowa, tom 6

Odkąd przebudziły się moce Ulyssesa, jasnowidza z Inhumans, ukochane miasto Ms Marvel zmieniło się w poligon doświadczalny dla nowej metody zapobiegania przestępstwom. Kamala, na polecenie Carol Danvers, przewodzi oddziałowi aresztującemu każdego, kto choćby pomyśli o popełnieniu zbrodni. Liczba przestępstw spada, tylko czy to właściwy sposób na spełnienie marzenia o bezpieczniejszym świecie? I komu dochowa wierności Kamala, gdy będzie musiała wybrać pomiędzy mentorką a przyjaciółmi?

Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson (Cairo, Air, A-Force), a zilustrowali go: Adrian Alphona (Runaways), Mirka Andolfo (Wbrew naturze, Sacro/Profano) i Takeshi Miyazawa (Runaways, Spider-Man Loves Mary Jane).

Informacje dodatkowe o Ms Marvel II wojna domowa, tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

Kamala na wojennej ścieżce

Ms Marvel, a właściwie nowa Ms Marvel – Kamala Khan – to jedna z najciekawszych nowych postaci wydawnictwa i zarazem jedna z najciekawszych, których przygody możemy regularnie czytać w Polsce. Jej siłą jest zwyczajność i niezwykły humor, jaki wylewa się ze stron albumów z jego przygodami („Prościutko” z poprzedniej części chyba nigdy nie wyjdzie mi z głowy), połączona z najlepszą superbohaterską tradycją. A także niezależność, mimo zaangażowania w wydarzenia innych serii i eventów. Można by więc sądzić, że ten tom, ściśle powiązany z wydarzeniem II wojna domowa nie będzie miał takiej siły, jak poprzednie części, ale scenarzystce jak zwykle udało się utrzymać poziom i dostarczyć nam naprawdę znakomitą opowieść.

Kamala Khan swoje moce zdobyła w wyniku detonacji bomby terrignowej, która wysłała w świat mgłę terrigenową – czynnik aktywujący moce Inhumans. Jednym z nowych obdarzonych okazuje się być niejaki Ulysses, który odkrywa w sobie dar widzenia przyszłości. Dzięki niemu Kapitan Marvel, idolka Kamali, zaczyna zapobiegać przestępstwom zanim te mają szansę się wydarzyć. Tym zajmuje się też nasza bohaterka, która porządek zaprowadza w rodzinnym mieście. Rzecz w tym, że świat bohaterów zaczyna być coraz bardziej podzielony między zwolenników takiego rozwiązania, a tych, sprzeciwiających się aresztowaniom ludzi, którzy nic złego jeszcze nie zrobili i kto wie czy rzeczywiście dopuściliby się zbrodni. Również w Kamali pojawiają się wątpliwości. Pytanie jednak czy wybierze stronę przyjaciół, czy swojej mentorki, na której zawsze się wzorowała?

Całość mojej recenzji na portalu Planeta Marvel: https://planetamarvel.net/ms-marvel-ii-wojna-domowa-tom-6-recenzja/

Liga Sprawiedliwości. Galaktyka grozy. Tom 7
Okładka ksiązki - Liga Sprawiedliwości. Galaktyka grozy. Tom 7

W siódmym tomie serii Liga Sprawiedliwości zmierza do gwiazd. Na największych bohaterów DC czekają kosmiczni złoczyńcy i tajemnice! Najpierw Superman...

Czesław Miłosz i wiek XXI
Okładka ksiązki - Czesław Miłosz i wiek XXI

Niniejszy tom inauguruje serię Kontynenty, mającą na celu badanie twórczości autora Rodzinnej Europy i kontynuowanie jego myśli w kontekście aktualnych...