Muzyka Pana Chopina

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7672-668-7
Liczba stron: 56
Ilustracje: Beata Zdęba

Ocena: 5 (1 głosów)

Długo wyczekiwane wznowienie!

Poetycka i esencjonalna opowieść Wandy Chotomskiej o ojcu polskiej muzyki fortepianowej, Fryderyku Chopinie.

Wanda Chotomska opowiada w niej młodemu czytelnikowi jak wyglądało dzieciństwo i młodość Fryderyka. Wplecione w tekst książki fragmenty listów Frycka do przyjaciół pozwalają lepiej poznać świat, w jakim żył. Znajdziecie tu również piękne wiersze o Chopinie i miejscach z nim związanych. Książka zawiera płytę z nagraniami utworów kompozytora z serii The Real Chopin Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Pełne ciepła ilustracje Beaty Zdęby rozbudzają wyobraźnię dzieci.

 „Cała Polska czyta dzieciom! 20 minut dziennie – codziennie… A muzyka? Ile minut dziennie zajmuje nam słuchanie Muzyki? Tej Muzyki przez duże M?

Muzyka Pana Chopina – książka z płytą ze znakomitymi nagraniami utworów Chopina – to szansa na poszerzenie wiedzy o kompozytorze i zaznajomienie się z jego twórczością.
Szansa nie tylko dla dzieci. Dla dorosłych też, bo na pytanie: – Jak należy pisać dla dzieci? – odpowiadam zawsze: – Tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu.
A teraz – zapraszam do czytania i słuchania. Wszystkich, małych i dużych.
Najserdeczniej jak potrafię – zapraszam.”

Wanda Chotomska

Tagi:

Kup książkę Muzyka Pana Chopina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Jeśli w konkursowym zadaniu mielibyśmy wymienić nazwisko tylko jednego polskiego kompozytora, to z dużą dozą prawdopodobieństwa padłoby wtedy: „Fryderyk Chopin". O Chopinie uczymy się od najmłodszych lat. Nazwisko tego wybitnego kompozytora pojawia się już w pierwszych klasach szkoły podstawowej, a czasami nawet w przedszkolach. Z nazwiska (gorzej bowiem bywa z przytoczeniem choćby kilku utworów) znają Chopina także chyba wszyscy dorośli. Fryderyk Chopin towarzyszy Polakom od najmłodszych lat. Jest naszą dumą i skarbem, postacią, dzięki której wielu obcokrajowców w ogóle dowiedziało się o Polsce. Muzyka Pana Chopina Wandy Chotomskiej to kolorowa, starannie wydana opowieść biograficzna o Fryderyku Chopinie. Historia kierowana jest do dzieci uczęszczających do pierwszych klas szkoły podstawowej (9+), zatem w krótkiej biografii znalazło się sporo uproszczeń. Wanda Chotomska przytacza najważniejsze wydarzenia z życia kompozytora. W kilku zdaniach opowiada o rodzicach i siostrach Frycka, pisze, gdzie i kiedy Chopin się urodził, jak wyglądało jego dzieciństwo i młodość. Autorka dba o to, by pokazać, z jak wielkim geniuszem współcześni Chopinowi mieli do czynienia. Jak młody kompozytor zachwycał i zdumiewał swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Jak wielki ból wywołała w Polakach wiadomość o przedwczesnej śmierci Chopina. W Muzyce Pana Chopina opowieść o kompozytorze ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Muzyka Pana Chopina

Inne książki autora
Bajka o myszkce
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Bajka o myszkce

Pięknie ilustrowana, kolorowa książeczka dla dzieci, pisana zabawną wymowanką....

Kubuś i przyjaciele. Kalendarz 2015
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Kubuś i przyjaciele. Kalendarz 2015

Spędź uroczy rok z Kubusiem! Beztroski miś będzie cię codziennie rozśmieszał lub rozczulał swoimi powiedzonkami. Wspaniałe cytaty pozwolą Ci powrócić...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Pokaż wszystkie recenzje