reklama

My, Ozdrowieńcy. Rozmowy z covidem w tle

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2021-06-22
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380654495
Liczba stron: 264
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Dwa tysiące lat temu największą dumą było powiedzieć: civis Romanum sum (jestem obywatelem rzymskim). Dzisiaj, w świecie pandemii, największą dumą jest powiedzieć: jestem ozdrowieńcem.

Mimo roku trwania pandemii status ozdrowieńców jest nadal ,,nieuregulowany". Kim są ludzie, którzy zwyciężyli covid? Jak bardzo doświadczenie choroby wpłynęło na ich życie, kariery, środowisko, w którym funkcjonują? Oddajmy im głos - posłuchajmy ich opowieści i wyciągnijmy z nich wnioski. Prędzej czy później sami staniemy się ozdrowieńcami - przygotujmy się więc już teraz na to, co nieuniknione.

To książka o zmianie - ona jest jej bohaterką. Bo jeśli coś łączy ozdrowieńców, to przede wszystkim fakt, że covid całkowicie zmienił ich życie.

Pierwsza na polskim rynku propozycja, w której wypowiadają się ci, którzy z chorobą mieli bezpośrednią styczność. Ich świadectwa mają szansę stać się przyczynkiem do szerszego dyskursu społecznego wokół zjawiska pandemii, a w szczególności statusu ozdrowieńców. Oni już wiedzą, co to znaczy: wykluczenie, stygmatyzacja, depresja, ale także... druga szansa.

Przeczytaj tę książkę, jest o... Tobie.

Ze wstępu do książki:

,,Zastanawiamy się, jaki będzie ten postpandemiczny świat, czy taki, jakim go zapamiętaliśmy, czy wręcz przeciwnie. A jeśli inny, to jaki? Lepszy? Gorszy? W tym wszystkim zapominamy o tym, że sami już teraz tworzymy na te pytania odpowiedzi. Jesteśmy ozdrowieńcami - to nasza supermoc. Posługując się harcerską nomenklaturą, możemy powiedzieć, że zdobyliśmy, a raczej została nam nadana, nowa ,,sprawność"- jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie i warto, abyśmy podzielili się nim z innymi. Z tymi, którzy są jeszcze przed, ale także z tymi, którzy doświadczyli już choroby lub właśnie jej doświadczają."

Tagi: Proza literacka

Kup książkę My, Ozdrowieńcy. Rozmowy z covidem w tle

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - My, Ozdrowieńcy. Rozmowy z covidem w tle

Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy