My, Ozdrowieńcy. Rozmowy z covidem w tle

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2021-06-22

Dwa tysiące lat temu największą dumą było powiedzieć: civis Romanum sum (jestem obywatelem rzymskim). Dzisiaj, w świecie pandemii, największą dumą jest powiedzieć: jestem ozdrowieńcem.

Mimo roku trwania pandemii status ozdrowieńców jest nadal ,,nieuregulowany". Kim są ludzie, którzy zwyciężyli covid? Jak bardzo doświadczenie choroby wpłynęło na ich życie, kariery, środowisko, w którym funkcjonują? Oddajmy im głos - posłuchajmy ich opowieści i wyciągnijmy z nich wnioski. Prędzej czy później sami staniemy się ozdrowieńcami - przygotujmy się więc już teraz na to, co nieuniknione.

To książka o zmianie - ona jest jej bohaterką. Bo jeśli coś łączy ozdrowieńców, to przede wszystkim fakt, że covid całkowicie zmienił ich życie.

Pierwsza na polskim rynku propozycja, w której wypowiadają się ci, którzy z chorobą mieli bezpośrednią styczność. Ich świadectwa mają szansę stać się przyczynkiem do szerszego dyskursu społecznego wokół zjawiska pandemii, a w szczególności statusu ozdrowieńców. Oni już wiedzą, co to znaczy: wykluczenie, stygmatyzacja, depresja, ale także... druga szansa.

Przeczytaj tę książkę, jest o... Tobie.

Ze wstępu do książki:

,,Zastanawiamy się, jaki będzie ten postpandemiczny świat, czy taki, jakim go zapamiętaliśmy, czy wręcz przeciwnie. A jeśli inny, to jaki? Lepszy? Gorszy? W tym wszystkim zapominamy o tym, że sami już teraz tworzymy na te pytania odpowiedzi. Jesteśmy ozdrowieńcami - to nasza supermoc. Posługując się harcerską nomenklaturą, możemy powiedzieć, że zdobyliśmy, a raczej została nam nadana, nowa ,,sprawność"- jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie i warto, abyśmy podzielili się nim z innymi. Z tymi, którzy są jeszcze przed, ale także z tymi, którzy doświadczyli już choroby lub właśnie jej doświadczają."

Tagi: Proza literacka

Kup książkę My, Ozdrowieńcy. Rozmowy z covidem w tle