Myśl jak Einstein

Podążaj śladami jednego z naszych największych myślicieli, człowieka, którego imię stało się synonimem geniuszu.

Naucz się jak:

- Postrzegać świat inaczej

- Podważać autorytety

- Szukać podobnych umysłów

- Myśleć na wielką skalę

- Nigdy nie przestawać kwestionować

- Rozważaj moralne konsekwencje swoich działań

Informacje dodatkowe o Myśl jak Einstein:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2024-01-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788311171923
Tytuł oryginału: How to Think Like Einstein

Kup książkę Myśl jak Einstein

Myśl jak Einstein - opinie o książce

Alberta Einsteina chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy już w szkole o nim słyszał, każdy co nieco o nim wie. Jednak mało kto wie, jak myślał, co zrobić, aby być jak on. Właśnie to znajdziemy w książce.

Napisana jest dość jasno i zrozumiale, a przy tym nawet ciekawie, przynajmniej dla mnie. Dowiemy się z niej, w jaki sposób postrzegał świat nasz geniusz, jak rozwiązywał zagadki oraz tajemnice i wiele więcej. Poznamy w niej sposoby na postrzeganie świat inaczej, podważania autorytetów, szukanie podobnych umysłów, myślenia na wielką skalę, jak nigdy nie przestawać kwestionować, a także rozważać moralne konsekwencje swoich działań. Jest to pozycja dość bogata w treść.

Nie myślcie tylko sobie, że wystarczy przeczytać książkę i staniemy się geniuszami jak sam Albert Einstein, bo mocno się rozczarujemy. Jednak dzięki jej treści dowiemy się wiele, będziemy mogli dowiedzieć się jak zmienić swoje myślenie itp.

„Myśl jak Einstein” to książka bogata w treść, po którą moim zdaniem warto sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

W dzisiejszym dynamicznym środowisku, zdolność do innowacyjnego myślenia i efektywnego rozwiązywania problemów staje się kluczowym elementem osiągnięcia sukcesu. Książka "Myśl jak Einstein"

autorstwa Daniela Smitha przybliża strategiczne podejście oparte na praktycznych wskazówkach i narzędziach, które mogą być zastosowane w różnych kontekstach działalności zawodowej jak i na gruncie prywatnym.Poprzez analizę strategii myślenia wybitnego naukowca Alberta Einsteina, czytelnicy zostają zachęceni do eksploracji alternatywnych perspektyw, wykorzystania kreatywności oraz otwartości umysłu w procesie podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

Autor zabiera czytelników w fascynują podróż przez umysł jednego z największych myślicieli wszechczasów odkrywając życie osobiste Alberta Einsteina jak i kładąc nacisk na strategie, które sprawiły, że stał się symbolem geniuszu.

Smith rzetelnie opisuje życie Einsteina, prezentując go nie tylko jako naukowca, ale również jako człowieka z pasjami, ciekawością świata i niekonwencjonalnym sposobem myślenia. Książka rzuca światło na nietypowe nawyki Einsteina, jego podejście do życia osobistego oraz relacje rodzinne, co stanowi cenne uzupełnienie wiedzy o tej wybitnej postaci.

Albert Einstein, znany przede wszystkim jako teoretyk, był nie tylko wybitnym naukowcem, ale także filozofem, humanistą, a nawet muzykiem. Nie sposób nie podziwiać jego buntowniczego charakteru, dziecięcej ciekawości świata oraz nieustannego podważania status quo. To właśnie dzięki temu podejściu był w stanie patrzeć szerzej i nieszablonowo, co prowadziło do rewolucyjnych odkryć.

Niezwykle wartościowym aspektem książki są praktyczne wskazówki dla czytelnika, jak rozwijać cechy charakterystyczne dla myślenia naukowego. Smith podkreśla znaczenie otwartości umysłu, kwestionowania przyjętych dogmatów oraz wykorzystywania intuicji w procesie rozwiązywania problemów. To inspirujące i prowokujące do refleksji spojrzenie na myślenie wybitnego naukowca, które może być stosowane również w codziennym życiu.

Podążając śladami Einsteina, czytelnik jest zachęcany do poszukiwania nowych perspektyw, podważania utartych schematów myślenia oraz wykorzystywania kreatywności i intuicji w procesie rozwiązywania problemów. "Myśl jak Einstein" nie tylko uzupełnia naszą wiedzę o życiu i dokonaniach tego wybitnego naukowca, ale także inspiruje do własnego rozwoju intelektualnego i myślenia poza utartymi ścieżkami. To lektura, której wartości nie można przecenić w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie kreatywność, elastyczność myślenia i umiejętność adaptacji są kluczowe dla sukcesu.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2024-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Myśl jak Einstein" jest pierwszą książką z serii ,,How To Think Like" Daniela Smitha wydaną w naszym kraju. Wcześniej pojawił się jedynie audiobook ,,Myśl jak da Vinci", jeśli się mylę, to sprostujcie. I powiem Wam, że choć książka ta jest zakwalifikowana do poradników, to jest to niesamowicie ciekawa forma biografii z jednej strony ukazująca nam życie osobiste, odkrycia i światopoglądy geniusza, jakim był Einstein, z drugiej podpowiadając jakie cechy należałoby rozwijać, by zacząć myśleć, jak on.

Pewnie nie wszyscy z nas byliby w stanie rozpoznać portrety Galileusza czy Newtona, ale każdy bezbłędnie odgadnie kim jest mężczyzna z rozwichrzoną czupryną siwych włosów, który automatycznie ,,kojarzy się z typem sympatycznego, kochanego, szalonego profesora". I wielu z nas pewnie jest świadomych jak bardzo wstrząsnął światem publikując teorię względności i tworząc podwaliny mechaniki kwantowej.

Jego buntowniczy charakter, dziecięca ciekawość świata, podważanie status quo, ,,awersja do naginania się do wymogów otoczenia", myślenie intuicyjne, ale też systematyczna praca pozwalały mu patrzeć dalej, szerzej, nieszablonowo. Jego chęć odkrycia odpowiedzi na ważne pytania o działanie niewidzialnych sił we wszechświecie była nieposkromiona, poświęcał jej każdą chwilę. "Chciał lepiej zrozumieć harmonię Kosmosu i to właśnie udało mu się osiągnąć ".

Nie każdy jednak wie, że Albert Einstein miał dwie żony i kilkoro dzieci. Że był niemieckim Żydem w czasach gdy narastał antysemityzm. Że był humanistą i przeciwnikiem wojen "i starał się powstrzymać rozpowszechnianie niszczycielskiej broni, jaka pojawiła się na świecie częściowo za sprawą jego pracy". I że za sprawą jego listu do prezydenta Roosevelta powstał program Manhattan, który doprowadził do stworzenia broni atomowej.

Jakim był jednak człowiekiem, mężem i ojcem? Kim zostałby, gdyby nie dane mu było zajmować się fizyką? Dlaczego nigdy nie nosił skarpetek? Jak taki geniusz nauki postrzegał religię i Boga?
W tej fascynującej książce przedstawiającej wiele faktów i ciekawostek z życia Einsteina dowiadujemy się tego wszystkiego i wiele, wiele więcej, a wszystko podane w przyjemnej, jasnej formie, przystępnym językiem. Bo i przecież Einstein potrafił niesamowicie jasno i czytelnie wytłumaczyć werbalnie swoje teorie, co było ewenementem, podobnie jak zawsze szukał prostych rozwiązań dla wielkich problemów.

Czy po lekturze tej książki będzie można zacząć myśleć jak geniusz? Z pewnością jest na to szansa, jeśli zastosuje się zawarte w niej rady w praktyce, bo w tym przypadku nie wystarczy być teoretykiem, jak Einstein. Mam nadzieję, że zostaną u nas wydane inne książki z tej serii, bo ta była niesamowicie interesująca i szczerze polecam ją Waszej uwadze.