Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności

Słyszałeś o Albercie Einsteinie? Wyobraź sobie, że ten staruszek z siwą czupryną na głowie był w swoich czasach popularniejszy niż niejeden youtuber czy tiktoker! Potrafił zwalniać i przyspieszać czas (przynajmniej w teorii). I to dzięki niemu mamy dzisiaj między innymi GPS.

Słynne równanie Einsteina - E=mc2 - na zawsze zmieniło świat... Zobacz, co kryje się za tymi tajemniczymi znakami. Tego nie dowiesz się w szkolnej ławce!

Bo każdy może być bystrzakiem!

Dzieci są w stanie zrozumieć więcej, niż nam się wydaje. Po prostu dorośli nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy w prosty sposób.

Książki w serii ,,Myśli, Które Zmieniły Świat" to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: Popularnonaukowe

Tagi: Dzieci od ok. 10 lat bóg

Kup książkę Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności

Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2022-04-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Od zawsze uważam, że mam ścisły umysł. W szkole lubiłam rozwiązywać zadania, uczyć się wzorów. Nie przepadałam za czytaniem kolejnych wierszy czy też uczeniem się o starożytnym Egipcie. Z wiekiem zaczęłam szukać ciekawostek w książkach popularnonaukowych. Okazały się być pożytecznym źródłem wiedzy. Po przeprowadzeniu kilku zajęć z uczniami, zaczęłam rozglądać się za ciekawymi książkami dla dzieci. Najbardziej interesowały mnie te, które przedstawiały jakąś wiedzę właśnie z przedmiotów ścisłych. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności”.

Wydaje mi się, że prawie każdy słyszał o Albercie Einsteinie, ale spora część z tych osób nie potrafi powiedzieć, co dzięki niemu zawdzięczamy. Postać ta się kojarzy z dużym intelektem, zdjęciem z wystawionym językiem oraz z równaniem E=mc2. Jednak to nie są jedyne osiągnięcia Einsteina. Z książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności” możemy się dowiedzieć co takiego jeszcze głosił Albert, do jakich wniosków doszedł. Na jakim poziomie była rozwinięta nauka te sto lat temu, kiedy żył sławny fizyk. Moim zdaniem wiedza została przekazana w naprawdę przystępny sposób. Uważam, że z tej książki skorzystają mali czytelnicy jak i ich rodzice, gdyż znajdziemy w niej podstawowe informacje z fizyki o których mogli już zapomnieć, a czasem warto wiedzieć jak działa świat.

Jestem zachwycona wydaniem książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności”. Duży format, który ciężko zmieścić na półce regału, ale zawiera genialne rysunki. Do tego niewielka ilość tekstu, ale w przystępny sposób przekazująca najważniejsze informacje. Na pewno sięgnę po kolejne części tej serii. Mam wrażenie, że i ja się czegoś z nich nauczę.

Slow Down. Zwolnij i popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach
Carl Wilkinson0
Okładka ksiązki - Slow Down. Zwolnij i popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach

Zwolnij i popatrz na niezwykłe zjawiska, które cały czas dzieją się na świecie. Wielu z nich nie możemy dostrzec. O niektórych nie myślimy na co dzień...