Myśli ubrane w słowa rymowane

Ta książka nie posiada jeszcze opisu.

Informacje dodatkowe o Myśli ubrane w słowa rymowane:

Wydawnictwo: Ruthenus
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja

Tagi: rumunia przyjaźń nadzieja Wiara wiersze bóg

Kup książkę Myśli ubrane w słowa rymowane

Myśli ubrane w słowa rymowane - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Gatunek: Poezja, Ukończone w roku 2019, Mam,

W swoim tomiku Autorka refleksyjnie powraca we wspomnieniach do przeszłości ("Nostalgia"). W wierszach o tematyce czysto religijnej mówi o tym, co najważniejsze w życiu każdego chrześcijanina (tu wyróżniam szczególnie wiersz "Zimowa przygoda małego Aniołka"). Często wspomina też Ojca Świętego (m.in.: dobre "Habemus Papam 16 X 1978", "Musicie", "Niezatarte ślady", "Piosenka o Papieżu", "Łaska").

W wierszu "Inaczej być nie może!" daje czytelnikowi nadzieję na lepsze jutro. Chwilami na poważnie pisze o codziennych sprawach, z jakimi zmaga się człowiek - takich jak: uzależnienia, choroba, permanentny smutek ("Nałogi", "Apteka Pana Boga", "Depresja"). Innym razem natomiast, lekko, w zabawnym tonie (tu wyróżniam szczególnie wiersz: "Skleroza" oraz "Warzywa i zioła").

Zmusza czytelnika do zastanowienia w pełnych refleksji wierszach, które stawiają pytania o to, czym jest szczęście, miłość, przyjaźń, małżeństwo, wiara, pamięć i los.

W sposób lekki i przyjemny ukazuje zmienność przyrody ("Deszczykowy urlop", Wiatrowe zmartwienie") oraz jej bogactwa ("Sikoreczka").
Niejednokrotnie porusza również tematykę egzystencjalną, gdzie wzrusza głębią wyrażonych spostrzeżeń o przemijaniu (tu na szczególną uwagę zasługuje wymowny wiersz "Śpiesz się!", a także wiersz "Zegarowa przygoda", gdzie tematyka przemijania ujęta została w lekkim tonie, aczkolwiek wciąż z refleksją zaznacza się nieunikniony upływ czasu).

Tomik opatrzony jest przepięknymi, barwnymi rysunkami autorstwa Barbary Przybylskiej-Krukar, które cieszą oko i są miłym akcentem towarzyszącym w lekturze.

Większość wierszy z tego zbioru uznaję za dobre i bardzo dobre, do niektórych z nich z chęcią będę powracać.

Zimowa przygoda aniołka
Maria Przybylska0
Okładka ksiązki - Zimowa przygoda aniołka

Wierszowana historyjka o małym aniołku zbłąkanym w zimowym lesie i pewnej wiewiórce, która miała dobre wrażliwe serduszko. Prosta, wzruszająca...