Myszonek pomaga w domu

Bestsellerowa seria fińskich książek przetłumaczona na 18 języków!

Jest weekend i Myszonek nie idzie do przedszkola. Ma jednak tyle do zrobienia! Pomaga mamie w sprzątaniu i gotowaniu. Trochę się przy tym nabałagani, ale to nic! Po południu do Myszonka przychodzi w gości Lulu. Myszonek i Lulu budują domek i fantastycznie się bawią, dopóki nie pokłócą się o zabawkę. Na szczęście mama wpada na dobry pomysł.

Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz.

Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli.

Wszystkie dzieci są czasami Myszonkami. Anna Jankowska, AktywneCzytanie.pl

Riikka Jäntti, ur. w roku 1972, fińska ilustratorka i pisarka, mieszka w Helsinkach. Klimatyczne ilustracje jej autorstwa przenoszą prosto do czarującego świata i przywodzą na myśl ukochanych klasyków: Beatrix Potter czy Elsę Beskow.

Informacje dodatkowe o Myszonek pomaga w domu:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2022-08-10
Tytuł oryginału: Pikku hiiri saa vieraan

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące

Kup książkę Myszonek pomaga w domu

Myszonek pomaga w domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2022-08-28,

Tytuł: "Myszonek pomaga w domu"
Autor: Rikka Jäntti
Data premiery: 10.08.2022r.
Wydawnictwo:

W tej części Myszonek jest bardziej na TAK  pomaga we wszystkich czynnościach swojej mamie.
Odwiedza go również przyjaciel z przedszkola i bawią się w różne zabawy.

Nie wiem czy to tylko moje odczucia, ale wydaje mi się, że ta myszka robi wszystko naraz i te wątki nie są w ogóle ze sobą powiązane
Wiem, że to książka dla dzieci, nie chce się czepiać, ale jakoś takie miałam odczucia

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Krótkie historyjki o miejskiej myszy, Myszonku, przedstawiają jego codzienność, która wcale nie różni się od człowieka. Towarzyszy mu mama, która opiekuje się nim i zajmuje całym domem.

Myszonek pomaga mamie w praniu, sprzątaniu i gotowaniu. Nie bez przyczyny, ponieważ popołudniu ma do niego przyjść kolega Lulu. Kiedy gość się pojawia, Myszonek i Lulu budują domek. Zabawa przebiega bez zarzutu, dopóki nie pokłócą się o jedną zabawkę. Z pomocą przychodzi mama. Koledzy bawią się jeszcze w chowanego czy berka.

Seria o Myszonku to bardzo realistyczne opowieści, z którymi może utożsamić się niejeden dom mający pod swoim dachem dzieci. Bycie rodzicem nie jest łatwe, tak samo jak bycie dzieckiem.
Riikka Jäntti nie koloryzuje życia małego Myszonka i jego mamy, a pokazuje te prawdziwe, w którym rodzic się denerwuje, dziecko krzyczy, tupie, nie słucha się. Można powiedzieć, że idealnie odwzorowuje zachowania naszych pociech. Oczywiście są też te dobre strony, kiedy Myszonek pomaga mamie, samodzielnie myje zęby, czy grzecznie idzie spać.
Treść jest krótka, przejrzysta, więc dziecko, które zaczyna przygodę z czytaniem nie powinno mieć dużego problemu z odczytaniem tekstu. Pięknie ilustracje zachwycają nie tylko dziecięce oko, ale także dorosłe. Jestem pewna, że niejednokrotnie dzieci będą wracały do książeczki, ponieważ z samych ilustracji można odczytać wiele zachowań z codzienności Myszonka i są po prostu śliczne. Bardzo przyjemna książeczka pod względem wizualnym, która rozbawi małych czytelników i skłoni do dyskusji z rodzicami. Zdecydowanie polecam.