Na placu budowy pasą się krowy!

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie!

Koparka, wywrotka, betoniarka, dźwig, spychacz i miniładowarka Brumka powracają! Tym razem jadą na wieś, gdzie spędzą cały rok. Będą tam pomagać maszynom rolniczym - takim jak traktor czy kombajn. Naprawią drogę podmytą przez deszcz, załatają dach, posprzątają w zagrodach, a nawet zbudują obórkę, żeby zwierzęta nie marzły w zimowe noce. Dla jednego autka to byłoby mnóstwo pracy... ale od czego są przyjaciele?

Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień... chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek - od ,,Żabka i Ropucha" aż po ostatni tom Harry'ego Pottera.

AG Ford jest tatą dwóch chłopców i cenionym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na komputerze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Na placu budowy pasą się krowy!:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-07-12
Tytuł oryginału: Farming Strong All Day Long

Kup książkę Na placu budowy pasą się krowy!

Na placu budowy pasą się krowy! - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-09-14, Przeczytałem,

"Na placu budowy...pasą się krowy" to siódma cześć uroczego cyklu, który zabiera czytelników w niezwykłą podróż po świecie pojazdów budowlanych. Tym razem przyszedł czas na zmianę scenerii i wyprawę na wieś. Maszyny budowlane wraz z rolniczymi spędzają cały rok na farmie, pomagając w pracy na gospodarstwie.

Przyjemny wierszowany tekst oraz barwne ilustracje przenoszą w świat pojazdów i maszyn rolniczych - od małych traktorków po ogromne kombajny, nie zapominając o znanych z poprzednich części bohaterach.

Na wsi nie można narzekać na nudę. Największe wyzwanie stanowi budowa stodoły dla zwierząt, ale sprzątanie zagrody, renowacja dróg czy zbieranie plonów również nie należą do lekkich zadań. Dzięki współpracy i przyjaznej postawie maszyn, którym uśmiech się schodzi z masek, wszystko odbywa się z wyjątkową efektywnością i sprawia, że trudne zajęcia idą gładko jak z płatka. Okazuje się, że na farmie zawsze jest coś do roboty, jednak przychodzi też czas na zasłużony odpoczynek.

Przy okazji spotkania z ulubionymi postaciami dzieci dowiedzą się jak wygląda cykl prac sezonowych na wsi. Ciekawe ilustracje ukazują różnorodność i piękno natury przez kolejne pory roku z uwzględnieniem ich charakterystycznych elementów.

"Na placu budowy...pasą się krowy" w prosty sposób przekazuje wartości współpracy, przyjaźni i pracy zespołowej. To lektura idealna dla małych fanów maszyn budowlanych oraz gospodarczych.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-08-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

ℕ𝕒 𝕡𝕝𝕒𝕔𝕦 𝕓𝕦𝕕𝕠𝕨𝕪...

ℙ𝕒𝕤ą 𝕤𝕚ę 𝕜𝕣𝕠𝕨𝕪

[Współpraca recenzencka z @nasza_ksiegarnia_gry ]

Dzień dobry w ten słoneczny piątek!

Wraz z Piotrusiem dzisiaj przychodzimy do Was z poleceniem pięknej książeczki, jaką otrzymaliśmy w prezencie od @nasza_ksiegarnia_gry 💛

Jak to chłopcy (ale i dziewczynki także), Piotr uwielbia samochody wszelkiego rodzaju a już zwłaszcza straż pożarną i traktory.

Także wyobraźcie sobie jego radość, gdy kurier zawitał z taką piękną książeczką o ciężkich pojazdach! 🔥

Ilustracje są cudowne, jak widzicie na zdjęciach część z nich.

Mamy tu opowiadanie o roku na farmie, jakie prace należy wykonać i dlaczego, jak do tego się przyczyniają przyjaciele tacy jak wywrotka czy kombajn oraz koparka i inni.

Tekst nie jest obszerny ale bogaty w znaczenie i napisany bardzo przyjemnymi rymowankami.

Jako, że już od trzech lat mieszkamy na wsi, otoczeni polami to książka daje synkowi duży wgląd w to, jak wygląda praca rolnika, którą widzi na co dzień 🙂

Książeczka jest w twardej oprawie, co jest dla mnie ogromnym plusem przy książkach dziecięcych 😁

Polecamy wszystkim miłośnikom pojazdów i zwierzątek 💙

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Słów kilka o czytance, która skradła nasze serca od pierwszego wejrzenia.
Zachwyca ilustracjami, a każda strona przypomina kolorowankę, misternie wypełnioną, miejsce po miejscu, miękką pastelą.

Nowość Wydawnictwo Nasza Księgarnia pt. "Na placu budowy pasą się krowy" Sherri Duskey Rinker i Ag Ford to kolejna część serii, która podbiła serca wielu dzieci na całym świecie.
Żałuję, że dopiero teraz trafiła ona w nasze ręce. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydawać się może, że to książeczka stworzona dla chłopców, dziewczynki również chętnie po nią sięgną.

Bohaterami historyjki zapisanej na jej kartach są maszyny: koparka, wywrotka, betoniarka, spychacz, mini ładowarka oraz dźwig. Poznajemy je momencie, gdy docierają do farmy. Tam, przez cały rok, będą pomagać swoim rolniczym kuzynom. Posprzątają zagrodę, naprawią zniszczoną dachówkę i drogę podmytą przez deszcz.

Książeczka zaznajamia małych czytelników z życiem i pracą w gospodarstwie. Prezentuje liczne maszyny rolnicze, takie jak traktor, kombajn czy prasa oraz ich zastosowanie. Rymowana historyjka opisuje wszystkie etapy pracy w polu, od przygotowania ziemi na siew wczesną wiosną, aż do żniw, które rozpoczynają się jeszcze latem. Podkreśla, jak ważna jest współpraca i wzajemny szacunek oraz jak ogromną moc ma prawdziwa przyjaźń.

Co maszyny robią na farmie zimą? Czy również ich koła mają wówczas tak wiele do zrobienia?
Zajrzyjcie do tej niepozornej, a jakże bogatej w wiedzę książeczki i poszukajcie odpowiedzi.

Na placu budowy dzień robót drogowych
Sherri Duskey Rinker0
Okładka ksiązki - Na placu budowy dzień robót drogowych

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dziś przed autami wielkie wyzwanie: budowa autostrady. Ale szóstka przyjaciół...

Dzień rozbiórkowy na placu budowy
Sherri Duskey Rinker0
Okładka ksiązki - Dzień rozbiórkowy na placu budowy

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dźwig porządnie się dziś namacha swoją kulą. Wielkie maszyny z placu budowy...