Na rozstaju dróg

Opinie o książce - Na rozstaju dróg

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2016,
,,Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa". Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los. ~~ Czego nauczy go spotkanie z tajemniczą Angel, która także próbuje zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości? W jaki sposób zakończy się historia Kailamai, doświadczonej przez życie dziewczynki? I kim jest nieznajoma, siwowłosa kobieta, która poszukuje go od wielu tygodni? ~~ Na rozstaju dróg to powieść Richarda Paula Evansa należąca do jego bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze. Jest to opowieść o przeciwieństwach - o życiu i śmierci, nadziei i rozpaczy, bólu i ozdrowieniu, oraz o wąskich obszarach pomiędzy tymi skrajnościami, na których przebywa większość z nas.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Druga część Dzienników pisanych w drodze. Alan na jakiś czas musi przerwać swą wędrówkę, gdyż trafia do szpitala, po tym jak zostaje napadnięty przez gang młodych ludzi. Po odzyskaniu świadomości, przy swoim łóżku widzi kobietę, której pomógł kilka tygodni wcześniej. Angel zaprasza go do swojego domu na rekonwalescencję. Jednak nie tylko mężczyzna dochodzi do zdrowia, Angel również rozwiązuje swoje dylematy. Pomagają sobie wzajemnie. A co z panem Christoffersenem będzie miała Kailamai? Przeczytajcie, warto.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Historia Alana Christoffersena daje do myślenia, możemy go podziwiać, fascynować się nim a także wzruszać, to opowieść mężczyzny, który, utracił w wypadku żonę, został oszukany przez wspólnika, stracił firmę, dochody i cały majątek, a nie mając nic do stracenia wyrusza w podróż. Podróż niezwykłą, bo pieszą przez całe Stany Zjednoczone, aby odszukać spokój, utracone nadzieje, wreszcie siebie. W pierwszej części nie udaje mu się dojść daleko, zostaje zaatakowany i ugodzony nożem przez okrutnych młodych ludzi. W drugiej budzi się w szpitalu i przekonuje, że poza złymi ludźmi na trasie jego wędrówki spotkał anioła, który nie pozwolił wykrwawić mu się na drodze i pozostać samemu w walce o życie, zaopiekował się nim, podarował swój czas, dach nad głową w czasie rehabilitacji, dał wsparcie. Dobre uczynki powracają, dlatego musimy być otwarci na ciche wołanie o pomoc i nie bać się pomagać.
Avatar użytkownika - dariaa_13
dariaa_13
Przeczytane:2015-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Droga - każdy z nas jakąś wybiera. Czasami jednak to przypadek, zrządzenie losu, które rzuca nami po całym świecie. "Na rozstaju dróg" to powieść idealna do refleksji, do zatrzymania i zastanowienia się nad własnym życiem. Główny bohater stara się walczyć z przeciwnościami, widać w nim ogromną motywację, z drugiej jednak strony pewną samotność. Uważam, że to świetna książka dla każdego, kto szuka odzwierciedlenia rzeczywistości (czasem bardzo brutalnej), lubi czasami wyciszyć się i uspokoić swoje myśli, bez szukania sensacji i ciągłych zwrotów akcji.
Avatar użytkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2015-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
"Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa." ,,Na rozstaju dróg" to druga część serii pt. ,,Dzienniki pisane w drodze". Po śmierci żony Alan sprzedał wszystko co miał i postanowił wyruszyć pieszo przez kontynent. Trasa, którą sobie wyznaczył przecinała Stany - od Seattle do Key West na Florydzie. Niestety, na wskutek ciężkiego pobicia, został zmuszony przerwać swoją podróż. Gdy odzyskuje świadomość znajduje się w szpitalu w Spokane a przy jego łóżku siedzi nieznajoma kobieta. Jak się okazuje, to... Angel. Spotkał ją podczas swojej wędrówki i pomógł przy wymianie koła. Kobieta dała mu wizytówkę z numerem swojego telefonu na wypadek gdyby mogła mu w czymś pomóc. Jest to jedyny kontakt ze światem zewnętrznym, który znajdują przy nim pracownicy szpitala. Od tej pory kobieta, niczym anioł, spędza przy Alanie każdą wolną chwilę. Jego rekonwalescencja okaże się długa. Angel proponuje mężczyźnie przeprowadzkę do siebie. Spędziwszy z nią wiele tygodni poznaje jej smutną historię. Uświadamia sobie, że jego pojawienie się w życiu Angel miało swój ukryty cel. Dzięki niemu kobieta porzuciła myśl o samobójstwie i "wróciła" do życia. Koniec zimy nieuchronnie zbliża Alana do podjęcia dalszej wędrówki. I znów na jego drodze pojawia się samotna i zagubiona postać.To osiemnastoletnia Kailamai. Dzięki zapobiegliwości ojca, który podarował mu pistolet, Alan staje w obronie bezbronnej dziewczyny.Samoanka, choć wystraszona,wydaje się nie być zdziwiona zaistniałą sytuacją. Z braku konkretnego celu postanawia dołączyć do Alana w jego wędrówce. Mężczyzna poznaje kolejną smutną historię cudzego życia co uświadamia mu, że nie on jeden przeżywa ciężkie chwile. Postanawia skontaktować się z Angel by dać Kailamai szansę na nowe życie. Kiedy dociera do Rapid City w Południowej Dakocie okazuje się, że od kilku tygodni jego śladem podąża nieznajoma kobieta. Po raz kolejny razem z głównym bohaterem przemierzamy nie tylko kontynent lecz jego własną "Amerykę" pełną bólu po stracie ukochanej żony. Na każdym kroku wraz z nim uświadamiamy sobie, że cierpienie dotyczy wszystkich bez wyjątku. Jednak to, czy wyciągniemy wnioski z doświadczeń, które na nas spadają i nie poddamy się biernie cierpieniu, pozwoli nam spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Można odnieść wrażenie, że historia jest nieco bajkowa, a co za tym idzie nierealna, ale czy ta odrobina optymizmu, który pozostaje w sercu czytelnika po odłożeniu książki jest czymś złym? Nie sądzę. Z ciekawością sięgnę po kolejną część.
Nowy Rok rozpoczynam przeczytaną książką "Na rozstaju dróg". Jest to kontynuacja "Dotknąć nieba" opowiadająca historię Alana, który po śmierci żony i po utracie pracy wyrusza w podróż, aby zacząć życie na nowo.Tutaj Evans przedstawił wiele życiowych sytuacji, które mają miejsce na świecie.Może się wydawać, że to prosta opowiastka, ale zawiera wiele przemyśleń i podnosi na duchu. Pokazuje także, że zawsze trzeba mieć nadzieję i nie poddawać się po pierwszych porażkach. Wzruszająca historia człowieka, który mimo tego, że wiele wycierpiał w życiu, stracił żonę, pracę, został oszukany przez wspólnika w pracy postanowił odnaleźć swoje miejsce na ziemi i pomóc innym pokrzywdzonym przez los. To opowieść, gdzie na jej kartkach dominuje rozpacz i tęsknota, ale także nadzieja na lepsze jutro. Nie brakuje w tej opowieści optymizmu i dobrego humoru. Pierwsze co pomyślałam po skończeniu lektury to to, że dobrze, na świecie są ludzie, którzy potrafią pomóc nie oczekując niczego w zamian. Przyniosła mi ukojenie i zmobilizowała mnie do pokonywania trudności w życiu. Okładka książki jest zachwycająca, znakomicie oddaje treść, Młody mężczyzna pogrążony w myślach. Nad czym tak rozmyśla? Czy to dotyczy jego wędrówki czy jeszcze czegoś więcej? A może to oznaka radości bo odnalazł to czego szukał? Polecam z całym przekonaniem tę piękną i życiową opowieść.
Avatar użytkownika - misiaczek
misiaczek
Przeczytane:2013-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Super książka, dostałam ją na urodziny i przeczytałam ją w ciągu jednego dnia i połowy nocy. Nie mogłam się oderwać i wiele kartek było mokre od łez wzruszenia. Dzięki Ci Boże za takich pisarzy :*
Chociaż nie była tak wciągająca jak część pierwsza, to również niesie pewne przesłania. To co najbardziej zapadło mi w pamięci to "najlepszym sposobem na uleczenie własnego bólu jest uleczenie bólu kogoś innego" oraz "żaden problem nie jest zbyt duży, żeby go nie można było pogorszyć biadoleniem". Myślę, że to kwintesencja tej książki :)
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Fajnie się czyta ale nic takiego żeby westchnąć "LOL niesamowite". Może są tacy którym książka bardziej przypadnie do gustu - mnie się podobała ale drugi raz bym jej czytać nie chciała.
Kolejna książka tego autora którą przeczytałam i odhaczyłam na liście książek do przeczytania. Książka wg mnie jest nieco słabsza niż poprzednie ale tłumacze to faktem iż jest to druga część dzienników pisanych w drodze. Książka bardzo przyjemna w czytaniu. Posiada ona głębszy sens. Jest pisana w formie pamiętnika jednego z bohaterów. Autor przedstawił iż czasem wydaje nam się że ktoś nam pomaga a tak naprawdę to my przynosimy tej osobie ulgę. Jestem bardzo ciekawa wcześniejszych oraz dalszych losów bohatera :)
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Piękna i wzruszająca książka w formie dziennika pisanego przez Alana Christophersona. Opowieść o jego wędrówce do Key West i ludziach, których spotka na swojej drodze i ile wnoszą do jego życia,a on do ich. Ta opowieść zawiera wszystko czego można szukać sięgając po książkę- jest opowieść o utracie ukochanej osoby, o bólu z nią związanym, o poszukiwaniu, o tym ile dobroci może wnieść do naszego życia przypadkowo spotkana osoba i le my sami możemy zrobić.Podobało mi się też, że w książce były dowcipy, które podczas drogi opowiedziała Alanowi jego tymczasowa towarzyszka Kalimali. Ja zaczęłam od II tomu dzienników pisanych w drodze, ale polecam zacząć od Dotknąć nieba,czyli I tomu, który na pewno przeczytam niedługo. Z niecierpliwością czekam na III tom, aby dowiedzieć się jaki będzie finał wędrówki.
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Drugi tom dziennika przygody. Bardzo fajnie pokazuje ile jest ważne życie ,że nie warto się poddawać. Kilka wątków warto przemyśleć i porównać do swojego własnego życia. Ujęty jest tu najlepszy obraz bezwarunkowej przyjaźni ,opieki ,pomocy okazywaniu skruchy oraz powrotu do rzeczywistości. Pokazuje to tak dużo emocji ,że aż chcę się ją przeczytać jeszcze raz. Koniecznie polecam.
Avatar użytkownika - jenny777
Przeczytane:2015-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Szukając Noel
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Szukając Noel

Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy...

Podróż tysiąca mil
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Podróż tysiąca mil

Niektórzy zastanawiają się, jak to jest pojawić się na własnym pogrzebie. Charles dostał taką szansę. Uznany za zmarłego, słynny sprzedawca marzeń...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło