Na100latki, czyli jak przetrwać mając naście lat

Czy czujesz się jak transformers, który nie panuje nad swoimi podzespołami? Wydaje ci się, że tracisz tożsamość? Spokojnie, po prostu dorastasz! Po tym procesie powstaniesz ty w wersji 3.0. Wersja 2.0 narodziła się, kiedy powitano cię w pierwszej klasie podstawówki. 3.0 to na100latek w wersji przeddorosłej. Za jakieś 10- 15 lat przyjdzie kolej na wersję 4.0, dorosłą.

W wersji 3.0 będziesz sobą, tylko z nowym oprogramowaniem emocjonalnym i intelektualnym. Jednak twoje prawdziwe ja nie zginie, nie ulotni się.

Proponujemy lekturę tej książki, by łatwiej było i TOBIE, i IM (rodzicom, dziadkom, nauczycielom, rodzeństwu) przetrwać twoją transformację. By nauczyć się negocjować, zamiast się kłócić, by znaleźć kompromis, zamiast trzaskać drzwiami. A po co negocjować, po co szukać kompromisów? - zapytasz. To proste! By wywalczyć coś dla siebie.

Walczysz o własne prawa. Poczytaj - będziesz walczyć skuteczniej.

I jeszcze jedno! Zostaniesz głównym bohaterem komiksu. Jako NA100 wyruszysz w podróż przez swoje nastoletnie życie. Po drodze los podrzuci ci różne pomysły i podpowie rozwiązania. Ale to TY jesteś bohaterem i TY wybierzesz, jak postąpić. Ty zdecydujesz, do którego odcinka przeniesiesz się, wykonując polecenia z obrazka. Podpowiedzi znajdziesz w swojej głowie, ale także w tej książce.

Wchodzisz w to? To naprzód!

Informacje dodatkowe o Na100latki, czyli jak przetrwać mając naście lat:

Na100latki, czyli jak przetrwać mając naście lat - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

Jak tylko ta książka się ukazała wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie traktowałam jej jak powieść, którą zaczyna się czytać rano, a kończy późną nocą. Chciałam sobie ją dawkować. Czytać i na moment się zatrzymać i przemyśleć to, czego się dowiedziałam. To dlatego ta recenzja pojawia się dopiero teraz.

Ta książka podąża drogą podkreślającą, że każdy Na100 będzie dorosłym, rodzic nie jest wrogiem, a sam nastolatek często stwarza sytuacje, które zmierzają w złym kierunku. Przyznanie się później do winy i przeproszenie nie jest łatwe.
Poradnik pokazuje siłę rozmowy. Dzięki niemu nastolatek dowie się jak bez krzyków można walczyć o swoje prawa. Ukazuje on moc rozmowy popartej mądrymi argumentami.
Autor zachęca do podejmowania decyzji zgodnych z tym co myślimy my, a nie sugeruje grupa rówieśnicza. Poruszane problemy są dokładnie opisane, a zakres tematów duży m.in. używki, hejt, dojrzewanie, pierwsza miłość, sex, gwałt, przykre zapachy, organizacja czasu wolnego i zasady savoir vivre. Uświadamia on jak zachowanie nastolatka jest postrzegane przez dorosłego i tłumaczy dlaczego tak się dzieje. Są tematy, które nastolatkowi trudno podjąć z rodzicami, ale wskazane jest jak taką rozmowę rozpocząć.

Obiecuję, że każdy nastolatek odnajdzie w nim coś dla siebie. Poradnik otworzy mu oczy na wiele spraw. Wyjaśni je i wskaże rozwiązanie. To od niego będzie zależało, czy z niego skorzysta.
Jest idealny dla każdego nastolatka, ale również dla rodzica. Na100 przekona się, że w swoich emocjach i problemach nie jest odosobniony, zrozumie je i dowie się jak sobie z nimi radzić. Zaś rodzic dowie się co nurtuje współczesnego nastolatka i pozna jak może pomóc przejść przez ten trudny czas swojemu dziecku.
Super pomysłem jest komiks paragrafowy. Nastolatek podejmując decyzje trafia na określone karty.
Poradnik skierowany jest do Na100, nie chłopaka czy dziewczyny. Ilustracje, komiksy, ramki, różna czcionka, nagłówki przykuwające uwagę i podział na części też zachęcają do sięgnięcia po nią.

Jeśli jesteś nastolatkiem, rodzicem nastolatka albo znasz jakiegoś nastolatka, to bardzo polecam tę książkę.

Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1

Zabójcze pierogi to historia trzynastoletniej Estery, która każdego dnia po szkole siedzi samotnie w domu, objadając się czipsami, tostami...

Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Ostatni trop Kopernika

Kto by się spodziewał, że Mikołaj Kopernik, ten gruntownie wykształcony twórca teorii heliocentrycznej, wzgardził gościną na królewskim dworze i zaszył...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;