Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

„Naciągnięte” Elżbiety Turlej to podróż w głąb świata, który znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów reality show. Reporterka „Newsweeka” wchodzi tam, gdzie nie ma fleszy i przeciętnym śmiertelnikom wstęp wzbronionym. Rozmawia z gwiazdami, ale też z odpowiedzialnymi za wygląd celebrytek specjalistami medycyny estetycznej. Odwiedza popularny wśród kobiet sukcesu oddział detoksykacji z leków uspokajających i nasennych, sprawdza jak naprawdę wygląda rodzinny wypoczynek w zachwalanym przez instamatki, pierwszym w Polsce, luksusowym SPA dla dzieci. Aby zrozumieć jak tworzy się współczesny ideał piękna wchodzi na „ścianki”, rozmawia z fotografami gwiazd i ich retuszerami. W swojej podróży przez świat piękna i sukcesu rozmawia również z przeciętnymi Polkami, które dały się naciągnąć i skrzywdzić współczesnym guru: domorosłym specjalistom medycyny estetycznej, samozwańczym dietetykom, trenerom czy terapeutom. Na każdym etapie swojej podróży pokazuje braki w regulacjach prawnych dotyczących rynku beaty, ale też przerażającą ufność i bierność współczesnych Polek, które uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe. Wciągająca, ale też przerażająca to podróż.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tagi: operacje plastyczne kobiety

Kup książkę Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Opinie o książce - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Zdecydowanie „polecajka”. Od dłuższego czasu nastawiłam się na przeczytanie tej książki. Udało mi się zamówić ją w bibliotece. Czyta się niesamowicie szybko, bo mocno wciąga. Dotyczy ona Polek, które uwierzyły, że tylko piękne mogą być szczęśliwe. A jak to mówią, szczęściu trzeba pomóc. I właśnie tutaj spotykamy się z bohaterkami faktów, które autorka nam opisała. Kobiet którym nie powiodły się operacje plastyczne. Kobiet, które brały udział w programach telewizyjnych i marzyły o tym, aby zostać łabędziem. Poznajemy historie również tych, które ślepo wierzą w trenerki celebrytki i katują się dietami bezglutenowymi, bezlaktozowymi itd. I choć nie padają tutaj zarzuty wobec nazwisk to z łatwością można stwierdzić o kim mowa. Szokujące jest to jak ludzie na własne życzenie stawiają na szali swoje zdrowie i ryzyko jakie ponoszą z byciem idealnym. Tyle chorób czyha naokoło, a jednak szanowne panie na własne życzenie fundują sobie różnego rodzaju rytuały niszczące ich ciało. Kulturystki amatorki, matki wysyłające dzieci na odchudzające obozy. Nie zabraknie również historii gwiazd. Nie zawsze u nich jest kolorowo. Ta książka to przekrój naszego społeczeństwa. Pomysłowość niektórych pań jest niesamowita. Na szczęście wielu z nas jest świadomych. Wybiera inną drogę. Dla mnie bardzo ciekawa pozycja. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać. I zdecydowanie polecam.

Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Naciągnięte Elżbiety Turlej to wejście w rzeczywistość, którą znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów reality show...

Love. Inne historie miłosne
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Love. Inne historie miłosne

Zbiór reportaży. Prawdziwe, współczesne historie miłosne. Przewrotne, bo tyleż o miłości, co o czymś zupełnie innym. Para nastoletnich morderców z Rakowisk...

W głębi lasu
Harlan Coben