Nadchodząca Burza

ISBN: 83-241-0013-X
Tytuł oryginału: The Approaching Storm
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz

Nadchodząca Burza to poprzedzająca drugą (ogólnie piątą) część cyklu "Starej" trylogii Gwiezdnych Wojen. Alan Dean Foster jako pierwszy zaprezentował nam swoją historię po Spotkaniu na Mimban.

Historia rozpoczyna się od opanowanej i okupowanej przez Separatystów planety Ansion, mającej zgodnie z planem dokonać sensacyjnej secesji, pozbawiając Republiki niewiarygodnie ważne pod względem taktyki i strategii miejsce.

Rada Jedi w związku z tym wysyła na jej powierzchnię dwójkę rycerzy oraz ich własnych uczniów. Wśród nich znalazło się miejsce dla ukochanych przez fanów Obi-Wan Kenobi oraz Anakin Skywalker. Staną przed niezwykle ciężkim zadaniem, w którym pomoc Luminary Unduliego i wspomagającego go Barrissa Offee może nie wystarczyć.

Wprowadzanie stabili z początku się udaje, ale z czasem z mroku wyłaniają się dwie potężne armie dowodzone przez znanych liderów, którzy planują zetrzec się ze sobą. Przeprowadzane negocjacje zdają się zmierzać do porażki, a co za tym idzie do porażki wyznawców Jasnej Strony Mocy.

Kup książkę Nadchodząca Burza

Opinie o książce - Nadchodząca Burza