Nadmiar szczęścia, tom 13

Trzynasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Marine jest smutna, bo Wendy rzadziej się z nią bawi i poświęca coraz więcej czasu chłopakowi, ale najgorsze, że zaczęła regularnie sprzątać swój pokój, co jest jasnym dowodem, że staje się... dorosła! Na szczęście Marine ma tyle szalonych pomysłów, że nigdy się jej nie nudzi. A kiedy jeszcze jest ze swoimi koleżankami, cały świat należy do niej. Odkrywa też magiczną moc czterolistnych koniczyn, więc nie boi się żadnego wyzwania! Tymczasem Wendy ma zupełnie inne problemy - nieco bardziej dorosłe.

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Informacje dodatkowe o Nadmiar szczęścia, tom 13:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Kro d'la chance!

Kup książkę Nadmiar szczęścia, tom 13

Nadmiar szczęścia, tom 13 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Słów kilka + zdjęcia na moim blogu :)
zapraszam: https://magicznyswiatksiazki.pl/sisters-13-nadmiar-szczescia-william-cazenove/

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

SIOSTRZANE SZCZĘŚCIE

Z tymi siostrami nie sposób się nudzić ani chwili! To podstawowa rzecz, jaką mogę powiedzieć nie tylko o tym albumie, ale o całej serii „Sisters”. Tym bardziej, że ta od początku do końca trzyma ten sam, naprawdę wysoki poziom. Owszem, można twierdzić, że to tylko cykl rozrywkowy, że nie oferuje zbyt wiele poza żartami, ale nawet jeśli, to co z tego. Zabawa z nim jest tak świetna, że czytelnik nie zastanawia się nad niczym i daje porwać szalonym przygodom.

Jeżeli jeszcze jakimś cudem ich nie znacie, pozwólcie, że na początku krótko przybliżę Wam kim są Sisters. Jak się możecie spodziewać, to dwie siostry. Starsza z nich, nastoletnia już, a co za tym idzie przekonana o swej dojrzałości (ma w końcu nawet chłopaka), na imię ma Wendy i zmaga się z problemami w szkole, życiu uczuciowym i towarzyskim. Jej kilkuletnia sister Marine najczęściej jest dla niej ciężarem i powodem do wstydu. Bo głupio myśli, głupio robi, ciągle coś psuje… Można się z niej czasem pośmiać, częściej jednak działa Wendy na złość. Ale obie się kochają i potrafią bronić nawzajem przed całym światem.
Co dzieje się w tym tomie? Siostry mają szanse na szczęście, ale czy na pewno? Marine odkrywa moc czterolistnej koniczyny, pytanie jednak czy to wystarczy? Gdy siostra nie chce się z nią bawić, nadchodzi czas odkrycia smutnej prawdy: Wendy dorasta! Poświęca coraz więcej czasu chłopakowi, sprząta u siebie i zaczyna mieć własne, zupełnie nowe problemy. Jak siostrzana miłość przetrwa to wszystko?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/sisters-13-nadmiar-szczescia-christophe.html

Poezja naszych dni (t. 1)
Okładka ksiązki - Poezja naszych dni (t. 1)

,,Poezja naszych dni" to zbiór wierszy opublikowanych przez ­Wydawnictwo Borgis w ramach projektu, którego celem było stworzenie antologii poezji współczesnej...

Dinozaury. Zdrapywanka z rysikiem
Okładka ksiązki - Dinozaury. Zdrapywanka z rysikiem

Użyj rysika jak magicznej różdżki, a na pokrytych czernią stronach wyczarujesz niezwykły świat dinozaurów. Książeczka z serii ,,Zdrapywanka z rysikiem"...