Najpiękniejszy kraj

W osiedlowym sklepie na przedmieściach Göteborga w brutalny sposób zostaje zamordowanych trzech mężczyzn. Strzały padły z bliska. W kasie nie ubyło pieniędzy. Czy ofiary znały morderców? Czy ktoś wykonał na nich wyrok? Ci, którzy mogą coś wiedzieć o tej sprawie, znikają w tajemniczych okolicznościach. Nikt nie chce współpracować z policją, wszyscy uparcie milczą. Erik Winter rozpoczyna najtrudniejsze śledztwo w swojej policyjnej karierze.

Informacje dodatkowe o Najpiękniejszy kraj:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-02-01

Kup książkę Najpiękniejszy kraj

Najpiękniejszy kraj - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181), Mam,
Winter im starszy, tym bardziej filozofuje. Wydaje się, że w tym tomie zbrodnia sama w sobie niewiele znaczy, liczy się cała mroczna otoczka wokół niej. Świadkowie milczą lub uciekają, po czym sprawa nagle jest rozwiązana. Brakowało mi ciągłości i stopniowego zrywania warstw zbrodni.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
W sklepiku osiedlowym zostaje zamordowanych trzech mężczyzn, wkrótce policja odkrywa, że zamordowana została również żona jednego z nich. Tak jak Zaułek szkieletów Rankina, tak i ta książka porusza problemy z którymi borykają się nielegalni imigranci, z których część oczekuje na deportację lub ta deportacja im grozi. Uciekli z piekła, przeszli przez piekło podrózy, przyjechali do "raju" ale nie umieją w nowych warunkach żyć, nie umieją się zasymilować, nie zostają przyjęci, tworzą więc własny świat często pełen przemocy,zależności. To najtrudniejsze ze śledztw z którym przyszło się zmierzyć Winterowi - nikt nie chec mówić, nikt nie chce współpracować, a ciktórzy mogliby coś wnieść znikają lub są nieuchwytni.Po tej lekturze cieszę się, że mieszkam we własnym i spokojnym kraju

Poprzedni tom był całkiem niezły ale ten znowu jest tylko przeciętny. Temat o uchodźcach i problemach jakie niektórzy z nich stwarzają aktualny ale jakoś ciężko się czyta. Doczytałam chyba z sympatii do głównego bohatera Erika Wintera. Podoba mi się, że ma poukładane życie prywatne ale to kryminał a nie książka obyczajowa i trochę za dużo jest informacji o tym. Jakoś autor nie może rozwinąć skrzydeł.