Najpiękniejszy sen

Tom 3 cyklu Kanadyjskie wyprawy

Quinten Aspinall pragnie spełnić obietnicę daną zmarłemu ojcu. Udaje się więc do Kanady, by odszukać rodzeństwo, wysłane do niewolniczej pracy podczas jego pobytu na wojnie. Pracodawca zleca mu przy okazji sprowadzenie swojej bratanicy, która uciekła z kanadyjskim żołnierzem. W nagrodę Aspinall otrzyma własną farmę, dzięki czemu zapewni dom chorej matce i rodzeństwu.

Przyjazd Julii Holloway do Toronto okazał się katastrofą. Gdy przybywa pracownik jej wuja i ratuje ją z opresji, dziewczyna postanawia odpłacić się za jego dobroć, pomagając mu w znalezieniu siostry. Jednak druzgocące wieści, jakie właśnie otrzymała, zmienią w jej życiu wszystko.

Czy Quinn będzie musiał wybrać pomiędzy połączeniem rodziny a ochroną Julii i własnym szczęściem?

Informacje dodatkowe o Najpiękniejszy sen:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2021-02-12
ISBN: 978-83-66297-83-8

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Najpiękniejszy sen

Najpiękniejszy sen - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2021-03-14,

Jest rok 1919. Quintenowi udało się przeżyć wojnę. Wraca do posiadłości lorda Brentwooda, u którego służy jako kamerdyner. Jednak nie chce natychmiast wracać do pracy. Najpilniejszą według niego sprawą jest odnalezienie rodzeństwa, z którym przed laty rozdzielił go los. Obiecał to zmarłemu ojcu i ciężko chorej matce. Rodzeństwo zostało przed wojną posłane do domu dziecka. Stamtąd trafili do niewolniczej pracy w Kanadzie (kiedyś była to powszechna praktyka w tego typu placówkach). Gdy lord dowiaduje się, że Quinten wybiera się do Kanady, daje mu dodatkowe zlecenie, oczywiście za wynagrodzeniem. Ma odnaleźć Julię - bratanicę Brentwooda, która uciekła z kanadyjskim żołnierzem. Czy obie misje się udadzą? Jakie komplikacje wynikną ze spotkania Quintena i Julii? Jakie decyzje podejmie Quentin?

Książka sprawnie napisana i wciągająca. Ma dwie drobne wady. Po pierwsze, podświadomie domyślamy się zakończenia. Po drugie, może irytować częstymi odniesieniami do Boga. Dla osób, które żyją z daleka od wiary lub dla których nie jest ona najważniejsza w życiu, ten klimat może przeszkadzać w lekturze. Niemniej jednak całość oceniam pozytywnie. Warto sięgnąć.

dr Kalina Beluch

Susan Anne Mason po raz kolejny zabrała nas w podniebną podróż do krainy miłości, spokoju i nadziei. Czyżby ta autorka miała monopol na powieści o meandrach życia? Wszystkie znaki na niebie i ziemie na to wskazują ...

Quinten Aspinall po powrocie z wojny zamierza spełnić przyrzeczenie dane ojcu na łożu śmierci. Pozostawia swoje dotychczasowe życie i wyrusza do Kanady w poszukiwaniu rodzeństwa, które mama oddała do sierocińca. Już na miejscu chłopak doznaje rozczarowania. Dzieci zostały rozdzielone i sprzedane do niewolniczej ciężkiej pracy. Przed nim wiele wyzwań, tym bardziej, że będzie poszukiwał w obcym kraju, z dala od domu rodzinnego. Będzie zdany sam na siebie. Czy poradzi sobie z tym trudnym wyzwaniem? Przecież rodzina jest dla niego najważniejsza, więc zapewne zrobi wszystko, aby znowu byli razem … Przy okazji wyjazdu do Kanady pracodawca zleca mu odnalezienie siostrzenicy, która uciekła z kanadyjskim żołnierzem. Wuj rozstał się z nią w gniewie, jednak po latach rozłąki chciałby, aby wróciła do domu. Za sprowadzenie Julii do domu Quinten ma otrzymać sowitą zapłatę, własną farmę. To pozwoliłoby stanąć mu na nogi i zapewnić dom dla rodzeństwa. Ale czy wszystko będzie takie łatwe, jak może się wydawać? Jak znaleźć Julię, niewiele o niej wiedząc? To jak szukanie igły w stogu siana. Ale on jest niesamowicie wytrwały i nie spocznie dopóki nie spełni danego słowa. Ciekawe, czy wszelkie przeciwności losu pozwolą mężczyźnie odnaleźć Julię? Ale czy ona będzie chciała z nim wrócić, jeżeli wyjechała z ukochanym? A może los jest przewrotny i potrafi płatać figle? Co chłopaka spotka w Toronto i jakie będzie musiał podejmować kroki i życiowe decyzje, przekonajcie się sami …

Najpiękniejszy sen to cudowna i tajemnicza historia o miłości, nadziei na lepsze jutro i o spełnianiu marzeń. Wydobywa się z niej aura subtelności i delikatności, powala jedwabnym nastrojem i klimatem. Ukazuje, jak ważna w życiu jest rodzina i pragnienie bycia razem, niezależnie od okoliczności. Uczy nas wybaczania i celnie wskazuje, że nie można oceniać ludzi i sytuacji po pozorach, nie mając poglądu na całokształt i nie znając motywów określonego postępowania. Warto się wzorować na takich obrazach i brać z nich przykład. Na pewno takie historie są cenną lekcją życia i pokonywania trudności. Nie wolno się poddawać, wiara w takich sytuacjach tylko umacnia nas w działaniach i dodaje otuchy. A Pan na pewno nas nie opuści, jest zawsze przy nas, nawet jak nie odczuwamy bezpośrednio jego obecności. On nas zawsze wspiera, pomaga i dodaje otuchy w kryzysowych okolicznościach.

„Wiedział z całą pewnością, że z Bogiem na pierwszym miejscu w ich życiu wszystko jest możliwe. I niezależnie od tego, co mogła przynieść im przyszłość, zamierzali razem i z miłością stawić temu czoła”.

Autorka stworzyła wzruszającą historię, która wydobyła z nas najskrytsze emocje, dała nam masę niecodziennych wrażeń. Do takich lektur chcę się często powracać i o nich nie można zapomnieć. Ona jest balsamem na zranioną duszę, uleczy każdą ranę na sercu. Ale co jeszcze jest ważne, ta powieść skłania do refleksji nad własnym postępowaniem, nad tym, jak traktujemy innych ludzi, co jest dla nas najcenniejsze w życiu. Czy jesteśmy szczęśliwi? Po lekturze tej powieści na pewno docenimy to co mamy i przekonamy się, jaką bezcenną wartością jest nasza rodzina.

Polecam gorąco, wspaniała historia na mroźne zimowe wieczory!

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2021-02-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książkę czytałam z wypiekami na policzkach, tak mnie historia z roku 1919 wciągnęła, że ciężko mi było ją odłożyć. Znajdziemy tu wiele emocji, które funduje nam autorka, a one trzymają nas do końca. Poznajemy Quintena młodego człowieka, który już wiele przeżył trudy wojny, ciężka pracę, w wieku 15 lat po śmierci ojca podejmuje się utrzymania rodziny. Wyrusza do Kanady na poszukiwanie rodzeństwa i bratanicy pracodawcy, co okazuje się nie łatwym zadaniem. W książce czuć determinację i wole walki, nie poddaje się mimo dużych problemów.
Julia młoda i zaradna kobieta stara się odnaleźć miejsce w tak trudnym wówczas dla kobiet realiach. Zostaje wykorzystana i skrzywdzona, w jaki sposób? to już musicie przeczytać. Miedzy tą dwójką pojawia się też piękne i silne uczucie.
Jest to opowieść o więzach rodzinnych, przebaczeniu, miłości, zaufaniu. Po stawieniu czoła problemom, nastaje nowy dzień i bohaterowie powieści patrzą w przyszłość pełni wiary w lepsze jutro.
Książkę czyta się szybko, zakończenie mnie nie zaskoczyło gdyż domyśliłam się go w trakcie czytania.
Bardzo rzadko czytam książki z tak dalekiej przeszłości ale było warto. Gorąco polecam.

czytam_book

Czy jest coś ważniejszego niż rodzina? Ogromna więź, która łączy osoby ma wielkie znaczenie w świecie. Wzajemne wsparcie, miłość i obecność, to coś, o czym marzy każdy. Niestety los czasem krzyżuje plany, stawiając na naszej drodze przeszkody. Przekonuje się o tym Quinten Aspinall, główny bohater powieści ,,Najpiękniejszy sen".

,,Najpiękniejszy sen" to historia opowiadająca o losach rozdzielonych rodzin. Z jednej strony jest to ,,porozrzucane" po innym kraju rodzeństwo, z drugiej bratanica i wuj. Obie rodziny próbuje scalić Quinn, który wyrusza do Kanady. Pragnie odnaleźć swoich bliskich, a także przywieźć bratanicę swojego pracodawcy do kraju. Za ten gest w nagrodę otrzyma własną farmę. Czy mu się to uda?

Susan Anne Mason po raz kolejny tworzy bestseller. Tym razem skupia się głównie na tematyce organizacji British Home Children, która miała za zadanie zająć się porzuconymi dziećmi, zapewniając im pracę i dobry byt. Jak się jednak okazuje, tak było tylko w teorii... Autorka stworzyła historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Ukazuje w niej wady systemu, przedstawia czytelnikowi opowieść pełną emocji. Wstrząsa, skłania do refleksji. Oprócz głównego tematu porusza także problem klas społecznych, stereotypów i przekonań panujących w Anglii. Pojawia się również coś pozytywnego, miłość między bohaterami oraz ogromna przyjaźń. Książka ,,Najpiękniejszy sen" to historia, która budzi w czytelniku wiele emocji, nie pozwala oderwać się przez długie godziny. Lektura upływa w przyjemnej atmosferze. Choć jest to już trzeci tom serii, nieznajomość wcześniejszych nie wpływa na treść. Moja ocena to 9,5/10.

Irlandzkie Łąki
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Irlandzkie Łąki

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż...

Spadkobierca
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Spadkobierca

Czy podbój świata pozbawi go wszystkiego, co jest mu najdroższe? Kiedy chłopiec stajenny Nolan Price dowiaduje się od swojej umierającej matki...