Najwspanialsze widowisko świata

Usiądź wygodnie i poznaj CAŁĄ historię naszej planety podczas niesamowitej wycieczki w przeszłość - od powstania Ziemi przez erę bakterii, erę dinozaurów... aż po erę ludzi (krótką niczym mgnienie oka).

Ta ilustrowana opowieść popularnonaukowa, której narratorami są przyjacielskie owady, pełna oszałamiających, żywych obrazów i zabawnych gagów, zapewni świetną rozrywkę i da okazję do poznania najwspanialszej historii, jaką kiedykolwiek opowiedziano - historii pojawienia się i ewolucji życia na Ziemi.

Zaczynamy 4,6 miliarda lat temu. Gotowi? Kurtyna w górę! Przed wami NAJWSPANIALSZE WIDOWISKO ŚWIATA.

Jedna z najlepszych ilustrowanych książek popularnonaukowych dla dzieci. Żarty i szalona wyobraźnia autorki sprawiają, że ta pozycja pozytywnie wyróżnia się na tle innych książek tego typu.

,,The Times"

Informacje dodatkowe o Najwspanialsze widowisko świata:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-05-17
Tytuł oryginału: The Greatest Show on Earth

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Najwspanialsze widowisko świata

Najwspanialsze widowisko świata - opinie o książce

Chcę Was zaprosić na niezwykłe przedstawienie!

Odbywa się w słynnym teatrze Pudełko po Butach, gdzie dziać będą się prawdziwe cuda!

Zapraszam w imieniu wspaniałego konferansjera Karola Karalucha oraz wszystkich niezwykle utalentowanych aktorów. Przedstawią Wam najwspanialszą i najbardziej porywającą historię, jaką kiedykolwiek opowiadano.

„Kurtyna się unosi... i rozpoczyna się HISTORIA ŻYCIA!”

Cofamy się w przeszłość! Jak daleko?

Na sam początek „wszystkiego”, czyli do wydarzeń, które miały miejsce 4,6 miliarda lat temu, kiedy to powstała nasza planeta. Potem wędrujemy dalej i obserwujemy pojawiające się pierwsze żywe organizmy na Ziemi, czyli mikrobiomy. W kolejnych aktach, tego cudownego widowiska, oglądamy wyłaniające się z fal kontynenty, dziwne galaretowate organizmy i inne, nowe formy życia. Zobaczymy też wielgachne owady, pierwsze czworonogi i oczywiście dinozaury! Na koniec prawdziwa wisienka, czyli CZAS LUDZI.

Oklaski dla wspaniałych, robaczkowych aktorów i naszego wyśmienitego konferansjera!

To było wyborne widowisko!

Owacje na stojąco należą się też autorce Mini Grey.

„Najwspanialsze widowisko świata” to genialna książka popularnonaukowa dla dzieci, która w przystępny i niezwykle zabawny sposób przedstawia temat historii życia na naszej planecie.

Bogato zilustrowana, tętniąca barwami i kipiąca od wiedzy niczym młoda Ziemia 4,6 miliarda lat książka, która porywa od pierwszych stron.

Autorka udowodniła, że nawet pozornie skomplikowane i trudne tematy można opowiedzieć w sposób zabawny, kolorowy, spektakularny, wciągający i... prosty!

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2023 r.,

Są takie urodziny, które zasługują na pamięć każdego dnia, bo gdyby nie one, to nie byłoby Ciebie ani mnie, bez tych narodzin nie byłoby nic. Dzisiejsza recenzja dotyczy książki ,,Najwspanialsze widowisko świata" autorstwa Mini Grey, a urodziny, o których mowa dotyczą naszej patenty ziemia. Według wydawcy przedział wiekowy dla tej książki to 6-8 lat, ale osobiście książka nadaje się dla tych młodszych jak i starszych czytelników.

Waszym przewodnikiem po książce jest sympatyczny Karol, który jest karaluchem, a w pudełku po butach przybliży wam na podstawie fantastycznych ilustracji początki powstania ziemi. Jakie składniki potrzebne są do stworzenia ziemi? Sama nie byłam do końca pewna, czy wiem, ale dzięki książce dowiedziałam się, że potrzeba trochę węgla, tlenu, żelaza, magnezu, krzem, wapń, szczypta siarki oraz mnóstwa lodu. W jaki sposób połączyć te składniki? To też zawarte jest w postaci grafiki.

Takie prezenty to ja życzyłabym sobie dla swojej córki, bo może nie teraz, ale za jakiś czas sama sięgnie i pozna wiele przydatnych rzeczy np. powstanie planety, wyginięcie dinozaurów, czym była epoka lodowcowa oraz opis wielgachnych owadów. Wiele terminów, które będą poruszane w Szkole i jestem pewna, że swoją wiedzą Wasze pociechy zagną nie tylko swoich rówieśników, ale i kadrę pedagogiczną.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Alicja_S