Nasza planeta

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-10-15
Kategoria: Albumy

Ta niezwykła książka jest ważnym głosem w globalnej dyskusji na temat konieczności bezzwłocznego podjęcia wspólnych działań na rzecz ochrony naszego globu.

Nasza planeta to niezwykły album pełen widowiskowych zdjęć, opatrzony słowem wstępnym sir Davida Attenborough. Wydanie albumu towarzyszy emisji serialu przyrodniczego pod tym samym tytułem zrealizowanego przez platformę Netflix. Ekipa filmowa złożona z 600 osób przez 4 lata nagrywała materiał w 50 krajach. Autorzy dwóch znakomitych seriali przyrodniczych – Planety Ziemi i Błękitnej planety – zabierają nas w kolejną podróż po fascynującym świecie przyrody, by zaprezentować zachwycające ujęcia najbardziej intrygujących zwierząt żyjących na Ziemi i unaocznić zmiany, jakie zachodzą w środowisku naturalnym w wyniku działalności człowieka. Czasem ich skala jest tak ogromna, że trzeba je zobaczyć, by w nie uwierzyć.

"Nasza planeta" przybliża czytelnikowi rzadko spotykane gatunki zwierząt, a także słabo poznane dotychczas rejony Ziemi – od głębin oceanów, przez nieprzebyte tropikalne lasy deszczowe, aż po wieczną zmarzlinę.

Przystępnie i obrazowo przekazane informacje pozwalają miłośnikom przyrody zgłębić ważne zagadnienia dotyczące świata dzikiej przyrody i zrozumieć znaczenie jego ochrony. Autorzy w bezprecedensowy sposób ukazują najbardziej spektakularne widoki na Ziemi i opisują wpływ człowieka na ekosystemy planety – od migracji antylop gnu w Afryce po kolonie pingwinów na Antarktydzie.

W trakcie swojej niemal trzydziestoletniej pracy w dziale historii naturalnej stacji BBC brytyjski producent Alistair Fothergill był odpowiedzialny za realizację przełomowych serii przyrodniczych, w tym Błękitnej planety, Planety Ziemi i Lodowej planety. Od 2006 roku pracuje również dla wytwórni Disneya, gdzie wyreżyserował sześć filmów przyrodniczych dla marki Disneynature. W roku 2012 wraz z Keithem Scholeyem założył wytwórnię Silverback Films, która wyprodukowała serial Łowcy dla BBC oraz Naszą planetę – pierwszy oryginalny program dokumentalny Netflixa.

Tagi: albumy

Kup książkę Nasza planeta

Opinie o książce - Nasza planeta

Ta książka to nie tylko piękna oprawa, śliczna okładka, fantastyczne zdjęcia w środku ( jest na co popatrzeć), ale także ogrom wiedzy o naszym domu- Ziemi, którą niestety niszczymy. Każdy rozdział to oddzielna historia miejsc ważych dla dalszej naszej egzystencji. Opisuje w niej ekosystemy- florę i faunę poszczególnych miejsc. Zawiera też wskazówki jak można lepiej dbać o przyrodę, co do tej pory zrobiono by ją uchornić przed dewastacją i jak ludzie ją zniszczyli.

Wizna
Jacek Komuda