Nasze babcie. Krótki przewodnik

Oto niezwykły przewodnik, który pomoże nam lepiej zrozumieć fascynujący świat naszych babć!
Bo przecież wszystkie babcie są fantastyczne, ale czy wszystkie pochodzą z kosmosu?

Z tej książki dowiecie się m.in. co znajduje się w środku każdej babci i co może sprawić, że będą długowieczne! Jak o nich czule mówimy i jakie są prześmieszne przysłowia z babcią w roli głównej...

A czy wiecie, jak obserwować babcie polarne, gdzie możemy spotkać babcie leśne, a gdzie autobabcie? I czy wszystkie babcie umieją opowiadać bajki, śpiewać i bawić się?

Niniejsza książka w śmieszny, a niekiedy nawet absurdalny sposób, opowiada o współczesnych babciach, które - jak się okazuje - w głębi duszy wciąż są małymi dziewczynkami...

Doskonała książka na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Informacje dodatkowe o Nasze babcie. Krótki przewodnik:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-21
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Nasze babcie. Krótki przewodnik

Nasze babcie. Krótki przewodnik - opinie o książce

Najpierw moja babcia, a teraz mama powtarza, że „rodzice są od wychowania, a babcie od rozpieszczania”. No ale czy to nie jest prawda? W większości przypadków jest. To właśnie babcie, niejednokrotnie po kryjomu, coś nam kupują, a kiedy nabroimy, starają się to zatuszować. To u babci wolno nam praktycznie wszystko, a reguły często przestają istnieć. To u babci są najlepsze ciasta i obiady. Przynajmniej dla mnie taką osobą była babcia, a wakacje, które u niej spędzałam, wspominam z wielkim sentymentem. Podobną babcią stała się moja mama dla moich dzieci. Chociaż bywają naprawdę różne, tak naprawdę wiele je łączy, są bardzo ważne w życiu rodzinnym (a przynajmniej tak powinno być, chociaż wiem, że istnieją wyjątki).

W książce autor przedstawia nam różne babcie. Jest ona takim przewodnikiem, w którym poznamy ich rodzaje, różnice między nimi, a także co je łączy. Wszystko dość śmiesznej formie, którą moim zdaniem należy brać z przymrużeniem oka.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej kolorowe strony oraz duże ilustracje oczywiście z babciami w roli głównej.

Książka posiada twardą okładkę, która sprawi, że nie zniszczy się zbyt szybko.

„Nasze babcie. Krótki przewodnik” to pełna humoru pozycja, którą ze swojej polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Babcie bywają różne, jedne są młode i nikt nie powiedziałby, że są już babciami, za to inne są starsze, mają zmarszczki i siwe włosy, nie ulega jednak dyskusji to, że wszystkie są kochane i dla swoich wnucząt są najlepsze na świecie.
Nasze babcie to książka w formie krótkiego przewodnika napisanego dość humorystycznie, który sprawi, że inaczej spojrzymy na swoje babcie i uzyskamy kilka ciekawych odpowiedzi na pytania, które być może mieliśmy w głowie. Każda strona to inne zagadnienie, mamy wyróżnione pieszczotliwe nazwy babci, zastanowienie się nad tym, czy mają one dużo wolnego czasu, czy jednak są bardzo zajęte oraz pokaz tego, co potrafią wydziergać na drutach, oczywiście wszystko w zabawnej formie, która może rozbawić do łez. W książce znajdziemy też bardzo dużo grafiki, równie śmiesznej co i tekst, ponieważ pewnie nie każdy widział babcie w stroju do ćwiczeń lub we fryzurze podobnej do tej, co mają ludzie, gdy za blisko spotkają się z prądem.
Jestem pewna, że każde dziecko będzie zachwycone tą książką, ponieważ widzę, ile zachwytu wzbudziła ona w moim domu, musieliśmy całą przeczytać od razu i miałam przy okazji zadane milion pytań, a obrazki były oglądanie po kilka razy. Babcie są naprawdę wyjątkowe i kto je ma niech się cieszy, bo jest to ogromne szczęście, to w końcu one są od nadmiernego rozpieszczania i dawania słodyczy, kiedy rodzice nie widzą. Rola babci jest bardzo ważna w życiu dziecka, więc warto odwiedzać ją częściej niż tylko w jej święto raz do roku, a ta książka na pewno pokaże, że babcie potrafią być naprawdę osobami o stu twarzach i mieć talenty, o jakich nawet nie wiedzieliśmy.
Jest to nasza pierwsza taka pozycja ściśle skupiająca się na babci i od razu okazała się u nas hitem, do którego będziemy wracać często, nie tylko w ten jeden ważny dzień, polecam ją każdemu, ponieważ książka jest naprawdę wyjątkowa.

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-03-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

Literatura przyzwyczaiła nas do sztampowego wizerunku babć wpisujących się w określone kryteria. Najczęściej przedstawia się je jako przygniecione zębem czasu i życiowych doświadczeń kobiety zakopane głęboko w domowych pieleszach.

Dzisiaj mam dla was książkę, która daleko odbiega od klasycznego wizerunku babci w literaturze.

Przed wami totalnie odjechany przewodnik pisany z lekkim przymrużeniem oka, którego lektura wymaga odrobiny dystansu i dużej ilości poczucia humoru.

"Nasze babcie" to lekko karykaturalny, przerysowany i absurdalny obraz współczesnych babć, które nie dają się wcisnąć w sztywne ramy nudy. Brak tutaj miejsca na wzruszenia i sentymenty. Książka w humorystyczny sposób przedstawia sylwetki wszystkich Babciulków, Babciusiów i Babciów Klapciów, które pomimo swojej nowoczesności i różnorodności łączą wspólne, lekko stereotypowe cechy.

Uwielbiają spacery po lesie, mają czas na pieczenie ciasteczek i ploteczki z przyjaciółmi, znają odpowiedzi na wszystkie pytania, a ich hobby to robienie na drutach i przesiadywanie w poczekalniach wszelkiego typu.

W tym przypadku stereotypowe podejście do tematu podkreśla wyjątkowy charakter głównych bohaterek, ich szalone pomysły i niecodzienne zainteresowania. Każda jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju różnią się wiekiem, kształtem, fryzurą, a nawet elastycznością i gibkością.

Babcie młodzieżowe, wiejskie, miejscie, pracujące, babcie narciarki, surferki i podróżniczki. Babcia babci nierówna. Każda skrywa sekrety i wyjątkowe supermoce, równocześnie w swoim wnętrzu wciąż pozostając mała dziewczynką skorą do zabawy i psot.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-02-12, Przeczytałem,

Babcie nie jedno mają oblicze. Dla rodziny są prawdziwym skarbem. Zawsze znajdą czas na przytulaski i niekończące się dziecięce pytania. W ich kuchni nigdy nie zabraknie "czegoś na ząb". Są wyjątkowe i niezastąpione.
A czy wiecie co skrywają w swoim wnętrzu? Jak lubią spędzać czas? Co kryje się w ich zmarszczkach?
Nakładem Wydawnictwa Babaryba ukazała się nieszablonowa publikacja "Nasze babcie. Krótki przewodnik", którego twórcą jest  Éric Veill?.
Dzięki niemu możemy poznać babcie nieco bliżej. Wypełniony po ostatnią stronę humorem, nasycony kolorem i unikatową ilustracją przedstawia nam babcie, które możemy spotkać praktyczne wszędzie: w sklepie, autobusie, piekarni, cukierni, poczekalni, aptece, bibliotece czy też na ulicy. Babcie młode i te przyprószone siwizną, kochające aktywność fizyczną, zakupy czy dzierganie ma drutach, znajdujące czas na ploteczki z przyjaciółkami i pichcenie w kuchni.
Krótki, zabawny przewodnik zaprasza do niezwykłego babcinego świata, który warto poznać.
Zapewniam, że podczas wspólnego czytania, razem z dziećmi będziecie śmiać się wniebogłosy.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Babaryba

?        Czy wszystkie babcie lubią spacery?

?        Czy babcie były kiedyś małymi dziewczynkami?

?        Czy babcie pochodzą z kosmosu?

?        Czy wszystkie babcie potrafią opowiadać bajki?

?        Czy babcie potrafią śpiewać?

?        Czy babcie są gięto-gibkie?

Babcie to dwunożne istoty które mają bardzo wiele czasu na pieczenie ciasteczek, ploteczki z przyjaciółeczką, na opowiadanie dowcipów. Lubią robotki ręczne, spacery po lesie, a pod kołdrą babci oprócz dobrych duszków, kwiatów kalafiora, księżniczki zaklętej w żabę, można spotkać również... dziadka. Babcie posiadają bardziej lub mniej dziwne fryzury.

Babcie mają nie jedno imię: są babcie młodzieżówki, narciarki, SPA babcie, papcie podróżniczki i inne.

A co jest w środku babci? Jej domek, w którym mieszka jej młodsza wersja.

,,Nasze babcie: krótki przewodnik" to książka napisana ze sporą dawką humoru, a zarazem bardzo refleksyjna. Pozwoli ona zrozumieć fascynujący świat babci.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat .Duże i kolorowe ilustracje sprawiają, że na każdej stronie zatrzymaliśmy się na dłużej i próbowaliśmy zakwalifikować nasze babcie do jakieś grupy. I jak się okazało są bardzo ciekawymi istotami.

Autor na pewno wykazał dużą kreatywnością oddając w nasze ręce ten tytuł. Nie jest to bowiem typowa opowieść o babciach, a przedstawiona w humorystyczny sposób postać starszej pani. Ilustrację również nie są typowymi obrazkami z książek dla dzieci. Są doskonałymi schematami i szkicami różnych babć.

Jeśli szukacie czegoś ciekawego dla swoich dzieci to bardzo polecam tę książkę.

Nasze babcie to książka "z przymrużeniem oka", która nie raz wywoła na naszych twarzach uśmiech.

Czy babcie są nudne? Zdecydowanie nie! Różnią się od siebie niczym kolory tęczy. Są różnych kształtów i rozmiarów, a co ważniejsze każda z nich jest unikatowa. Autor książki w humorystyczny sposób przedstawił różnice (ale również podobieństwa) między naszymi kochanymi babciami. Chociaż ilustracje zazwyczaj pokazują siwe babcie to nie przejmujcie się- mamy też tutaj babcie, które wyglądają bardzo młodzieżowo.

W książce znajdziemy między innymi rodzaje babć, przysłowia, różnorodność robótek ręcznych, emocje, skarby pod babciną kołdrą czy fryzury.

Kreatywność jest tutaj z pewnością postawiona na pierwszym miejscu ?

Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję
Éric Veillé0
Okładka ksiązki - Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję

Dobre stosunki z rodzeństwem to wyzwanie. Czasami brat lub siostra są całkiem w porządku, a czasami się na nich denerwujemy. Czasem nawet chcielibyśmy...