Nasze małe kłamstwa

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Our Little Lies

Thriller psychologiczny o idealnym życiu. I perfekcyjnych kłamstwach.

Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie?

Życie Marianne jest idealne. Jest żoną przystojnego chirurga, matką trojga wspaniałych dzieci, ma piękny dom w najlepszej dzielnicy. Kobieta nie musi nic robić. Ma tylko opiekować się swoją rodziną. Jej perfekcyjne życie dla innych jest spełnieniem marzeń. Nie zawsze tak było. Czasem trudna przeszłość Marianne daje o sobie znać, ale zawsze wtedy u jej boku jest jej kochający mąż.

Pewnego dnia na idealnym życiu Marianne pojawia się rysa o wdzięcznym imieniu Caroline.

Dotąd Marianne sądziła, że doskonale rozumie swoje małżeństwo, ale prawda ma wiele twarzy.

Im bardziej Marianne interesuje się Caroline, zaczyna sobie zadawać pytanie nie tylko o to, czy powinna być zazdrosna, ale też o to, czy powinna się bać.

Małżeństwo nie ma prostych instrukcji i nie wszystko jest czarne lub białe.

Może ci się nie spodobać to, co zobaczysz.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Nasze małe kłamstwa

Opinie o książce - Nasze małe kłamstwa

Ta ksiażka rozkręca się dopiero po kilku rozdziałach. Pierwsze strony są wręcz nudne i nijakie. Jednak to co zaczyna się dziać później zwala z nóg. Historia na pozór wydaje się być normalna. Małżeństwo wraz z dziećmi żyje sobie luksusowo w pięknym domu. Mąż z żoną kochają się do szaleństwa i tworzą ciepłe ognisko domowe. Nic bardziej mylnego. Mąż bohaterki to sadysta, pedant i okrutny człowiek w jednym. Karmi się strachem małżonki i błyszczy gdy ją zastraszy. Wszystko wydaje się być w porządku ale za drzwiami domu ten człowiek zrzuca maske i terroryzuje osobę, którą powinien szanowac najbardziej na świecie. Dochodzi do tego, że kobieta nie ma żadnego innego życia poza domem. Sprząta mimo, że wszystko się błyszczy. Gotuję wymyślne potrawy który i tak zostaną skrytykowane. Robi wszystko by mąz się nie rozgniewał ale to i tak na nic.

Cierpiałam wraz z bohaterką. Czułam jej strach i kibicowałam by wreszcie podniosła sie z kolan i walczyła o siebie.

Jest to ciężka historia która ukazuje, że nie musimy być bite codzien by czuc sie okropnie. By zyc w ciągłym zastraszeniu i niewiedziec co stanie się za chwilę.

Gratuluje autorce pomysłu na książkę. Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - ilonkao
ilonkao
Przeczytane:2019-05-25, Ocena: 4, Przeczytałem,
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton