Naszyjnik z turmalinem

W ŻYCIU NIC NIE JEST PRZYPADKOWE

Florentyna Sulimirska nie spodziewała się, że służbowy wyjazd może zmienić całe jej życie. Miała jedynie wziąć udział w lokalnym festiwalu sztuki regionalnej, lecz okazało się, że trafiła do miejsca, w którym czekano na nią od lat.

Naszyjnik z turmalinem jest niezwykle barwną, wciągającą i pełną humoru opowieścią o lokalnych zatargach w tysiącletniej Wiślicy, gdzie w zgodzie z mieszkańcami żyją duchy przeszłości i magia zaklęta w rodowych artefaktach. Florentyna zatapia się w tej na pozór sielankowej miejscowości, jednak przy każdym kroku odkrywa tajemnice, które wywracają do góry nogami całe jej życie.
Będzie przemierzać niesamowitą okolicę, na szyi mając rodowy medalion z gryfem, a u boku nieustraszonego wilka. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, jaką przyszłość zgotowali jej pradawni.

Franciszek Sulimirski zamknął kopertę i głęboko odetchnął. Było jeszcze wcześnie rano i upał nie zdążył przybrać na sile. Zresztą morska bryza i tak łagodziła jego skutki. Sulimirski wyszedł na taras i spojrzał na roztaczający się wokół bezkresny ocean. Zawsze lubił ten widok i dla niego kilkanaście lat temu kupił tę willę. Z tarasu nie widać było nic oprócz oceanu.
Sulimirski głęboko zaciągnął się świeżym powietrzem i obrócił sygnet na palcu. Srebrny gryf uniósł się na tylnych łapach i zatrzepotał skrzydłami. Jego ostry krzyk przywrócił Sulimirskiego do rzeczywistości. Za chwilę James przyniesie mu czarną kawę i gazetę. Jak zwykle. Jak przez ostatnie dwadzieścia lat. Lekarze dali mu trzy miesiące życia, więc postanowił nic w nim nie zmieniać. Poza testamentem.

Naszyjnik z turmalinem jest dobrze napisaną powieścią fantasy z prostą, dość schematyczną historią, ale wartką akcją i dużym poczuciem humoru i ironii. Nie wprowadza do gatunku niczego nowego, ale z pewnością spodoba się miłośnikom tego typu literatury.

Informacje dodatkowe o Naszyjnik z turmalinem:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-07-23

Kup książkę Naszyjnik z turmalinem

Naszyjnik z turmalinem - opinie o książce

Prezent od wydawnictwa Novae Res, za który bardzo dziękujemy ?
Książka jest chudzielcem, posiada tylko 230 stron, ale za to jakich barwnych i niespodziewanych. Florentyna nagle zostaje oddelegowana do organizacji obchodów 1000- lecia Łysej Góry. Tu zaczyna się świetna historia o niesamowitych zbiegach okoliczności, magii i codziennym życiu małej miejscowości.
Postacie są bardzo realistyczne i przejrzyste. Mamy główny wątek, czyli przygody Flo, oraz perypetie życia postaci drugoplanowych, których może jest trochę dużo, ale zapewniam, że wszystkich pokochacie. Cała fabuła kręci się wokół obchodów 1000-lecia oraz dziedzica, którym okazuje się nie kto inny jak nasza Florka.
Przezabawne plotkary, opactwo i samorządowcy tworzą świetne tło. Intrygi w gminie i ośrodku kultury, mały sklepik gdzie wszystkiego się dowiesz, dosłownie samo życie w małomiasteczkowym stylu. Magia oraz duchy przodków również są jedyne w swoim rodzaju, całość jest utrzymana w nieco komediowym klimacie, dzięki czemu powieść czyta się lekko i przyjemnie, nawet gdy fabuła wydaje się być trochę zagmatwana. Samo wydanie książki także jest bardzo przyjemne dla oka, ładna kolorystyka i prostota okładki idealnie wpasowują się w zabawny klimat powieści. Podsumowując, dla mnie ta powieść to taki Harry Potter w Wilkowyjach(nawet Severus Snape się pojawia!), może nie jest to dzieło epokowe, ale miłe czytadło, do którego z chęcią będę wracać. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom
~Mimbla