Po farbach z tej ziemi będziesz mieć włosy nie z tej ziemi

Komercyjne farby do włosów zawierają tysiące substancji chemicznych, które mogą być bardzo szkodliwe. Jednak nie musisz wybierać pomiędzy pięknymi włosami a dobrym zdrowiem. Henna, indygo, kasja i agrest andyjski to pełne mocy zioła, które są doskonałą i całkowicie naturalną alternatywą dla syntetycznych farb do włosów.

Specjalistka od naturalnej pielęgnacji włosów, Christine Shahin, nauczy cię, jak używać barwników roślinnych, aby farbować włosy i uzyskać piękny efekt kolorystyczny. Preparaty ziołowe nie niszczą włosów, ale je odżywiają i nawilżają, a także są bezpieczne, łatwe i tanie w użyciu. Proste wskazówki oraz piękne ilustracje pomogą ci nauczyć się samodzielnego stosowania barwników i tworzenia dowolnych kompozycji kolorów.

Dzięki tej książce:

- dowiesz się, jak stosować i przygotować ziołowe farby do włosów,

- poznasz receptury pozwalające uzyskać szeroką gamę odcieni, od blondu po głęboką czerń,

- poznasz cenne wskazówki, jak skutecznie farbować siwe włosy, aby uzyskać niepowtarzalne efekty kolorystyczne.

Informacje dodatkowe o Naturalne farbowanie włosów . Jak malować włosy bez chemii przy użyciu henny oraz czystych pigmentów ziołowych:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-05-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Natural Hair Coloring: How to Use Henna and Other Pure Herbal Pigments for Chemical-Free Beauty

Kup książkę Naturalne farbowanie włosów . Jak malować włosy bez chemii przy użyciu henny oraz czystych pigmentów ziołowych

Naturalne farbowanie włosów . Jak malować włosy bez chemii przy użyciu henny oraz czystych pigmentów ziołowych - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2018-10-17,

Książka Ch. Shahin Naturalne farbowanie włosów. Jak koloryzować włosy bez chemii przy użyciu henny oraz czystych pigmentów ziołowych potwierdza niewątpliwie modę na bycie "eko". Na przeszło 180 stronach mamy informacje na temat włosów. Znajdziecie tu wiadomości o rodzajach włosów, o tym, jak dbanie o urodę weryfikuje wybór rozmaitych produktów kosmetycznych, wreszcie o budowie i funkcji włosa, o fazach jego wzrostu, o przyczynach jego uszkodzeń.

Jak przyswoimy te wstępne wiadomości, autorka serwuje nam sedno tematu. Przedstawia w jaki sposób można włosy farbować, a przy tym nie uszkadzać ich struktury. Wiele bowiem farb chemicznych w swych składach ma takie bomby chemiczne, że dziw, iż jeszcze niektóre panie nie świecą:) Nie twierdzę, że wszystkie farby są złe, ale nauczmy się właśnie tego prostego wyboru - nauczmy się czytać etykiety ze składem danego produktu.

Niniejszy poradnik ma nas wyczulić na powyższe wybory. Jak wskazuje autorka mamy wiele możliwości ziołowych i równie efektownych . Np. henna, kasja, indygo, agrest indyjski. To tylko niektóre "zdrowsze" propozycje. Takie, można powiedzieć, bazowe. Oczywiście poradnik temat traktuje szczegółowo i szeroko opisuje prezentowane zamienniki farb chemicznych. Do tego Shahin swoje prezentacje opiera na wymienianiu zalet takich ziołowych alternatyw. Podaje także przykłady fryzur koloryzowanych ziołami.

Jak już wspomniałam, w naturalnym  królestwie baz kolorystycznych można zdecydowanie szukać swego odcienia poprzez tworzenie swoich mieszanek. O tym oczywiście poczytacie więcej w książce. Jak również o możliwościach przechowywania takich mieszanek, o pielęgnacji po farbowaniu i wreszcie jak krok po kroku taka koloryzacja się odbywa.

Na zakończenie zaś mamy zestawienie najciekawszych i najbardziej popularnych pytań - i odpowiedzi rzecz jasna - na temat związany włosami.