Quantcast

Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-08-05
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-65758-21-7
Ilustracje: Zdjęcia

Nawet największy zapas antybiotyków i drogich, szeroko dziś reklamowanych syntetyków zgromadzony w domowej apteczce wcale nie zagwarantuje nam skutecznego leczenia przeziębienia, grypy i innych jesienno zimowych infekcji. Niekiedy bardziej pomocne w kuracjach mogą okazać się leki z apteki Pana Boga często dostępne za darmo lub za niewielkie pieniądze.

Ta właśnie książka dostarcza Czytelnikowi potrzebnej wiedzy o wybranych roślinach leczniczych, miodzie i propolisie, które są wprost nieocenione, gdy dopadają nas wszelkie infekcje tego typu oraz gdy słabnie układ odpornościowy organizmu. Podpowiada też jak przygotować z nich w domu tanie i skuteczne specyfiki. A wszystko podparte najnowszymi osiągnięciami medycyny!

źródło opisu: ...(?)

Tagi: Kraków

Kup książkę Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Opinie o książce - Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Pana Zbigniewa Nowaka - autora książki znam z programu telewizyjnego '' Pytanie na śniadanie''.

Gdy tylko mam możliwość, wsłuchuję się w porady pana Zbigniewa i robię notatki. Zawsze jestem pod wrażeniem jego wiedzy i przekonywającego przekazu.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że otrzymałam od Wydawnictwa Aromat Słowa książki do zrecenzowania. Jedną z nich jest książka pt. ''Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie''. Już sam tytuł brzmi bardzo zachęcająco.

Ceniony ekspert z zakresu ziołolecznictwa dzieli się swoją wiedzą na temat leczniczych walorów niektórych roślin. Należy do nich: jeżówka purpurowa, mniszek lekarski, bez czarny, maliny, lipa, dziewanna, czosnek, cebula, wiązówka błotna, berberys, mięta, burak, babka lancetowata, sosna, macierzanka, czarna rzepa, dogląda, szałwia, nagietek, nasturcja, dzika róża, czarna porzeczka, rokitnik. Każdej z tych roślin przeznaczony jest osobny rozdział. Dowiadujemy się nie tylko o przydatności medycznej opisywanych roślin, ale jak je przetworzyć i stosować.

Przepisy są na ogół proste do przygotowania. Ostatnio testowałam syrop z buraka ćwikłowego.

Z uwagi na tematykę książki, autor skupił się na tych roślinach leczniczych, które są skuteczne w przeziębieniu, grypie i nie tylko (także w innych dolegliwościach).

W obecnej sytuacji, gdy żyjemy w izolacji społecznej, mamy ograniczony dostęp do lekarzy, dobrze mieć pod ręką książkę z poradami medycznymi opartymi na tanich i ogólnie dostępnych darach natury.

Książka ta jest przepięknie wydana: twarda oprawa, piękna szata graficzna, wyraźny druk.

Polecam.

Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą

Nowatorska książka o leczeniu chorób domowymi przetworamiNasze prababki rzadko chodziły do apteki, być może nie posiadały dyplomów uczelni...

Ziołowa apteczka dla przeziębionych
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Ziołowa apteczka dla przeziębionych

Seria: Z tradycji Ojca KlimuszkiZbigniew T. Nowak omawia naturalne sposoby na różne infekcje i dolegliwości (przeziębienie, grypa, katar, kaszel i problemy...

Opowieść Północna
Szymon Krug