Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Nawet największy zapas antybiotyków i drogich, szeroko dziś reklamowanych syntetyków zgromadzony w domowej apteczce wcale nie zagwarantuje nam skutecznego leczenia przeziębienia, grypy i innych jesienno zimowych infekcji. Niekiedy bardziej pomocne w kuracjach mogą okazać się leki z apteki Pana Boga często dostępne za darmo lub za niewielkie pieniądze.

Ta właśnie książka dostarcza Czytelnikowi potrzebnej wiedzy o wybranych roślinach leczniczych, miodzie i propolisie, które są wprost nieocenione, gdy dopadają nas wszelkie infekcje tego typu oraz gdy słabnie układ odpornościowy organizmu. Podpowiada też jak przygotować z nich w domu tanie i skuteczne specyfiki. A wszystko podparte najnowszymi osiągnięciami medycyny!

źródło opisu: ...(?)

Informacje dodatkowe o Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-08-05
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-65758-21-7
Ilustracje:Zdjęcia

Tagi: Kraków

Kup książkę Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie - opinie o książce

Pana Zbigniewa Nowaka - autora książki znam z programu telewizyjnego '' Pytanie na śniadanie''.

Gdy tylko mam możliwość, wsłuchuję się w porady pana Zbigniewa i robię notatki. Zawsze jestem pod wrażeniem jego wiedzy i przekonywającego przekazu.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że otrzymałam od Wydawnictwa Aromat Słowa książki do zrecenzowania. Jedną z nich jest książka pt. ''Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie''. Już sam tytuł brzmi bardzo zachęcająco.

Ceniony ekspert z zakresu ziołolecznictwa dzieli się swoją wiedzą na temat leczniczych walorów niektórych roślin. Należy do nich: jeżówka purpurowa, mniszek lekarski, bez czarny, maliny, lipa, dziewanna, czosnek, cebula, wiązówka błotna, berberys, mięta, burak, babka lancetowata, sosna, macierzanka, czarna rzepa, dogląda, szałwia, nagietek, nasturcja, dzika róża, czarna porzeczka, rokitnik. Każdej z tych roślin przeznaczony jest osobny rozdział. Dowiadujemy się nie tylko o przydatności medycznej opisywanych roślin, ale jak je przetworzyć i stosować.

Przepisy są na ogół proste do przygotowania. Ostatnio testowałam syrop z buraka ćwikłowego.

Z uwagi na tematykę książki, autor skupił się na tych roślinach leczniczych, które są skuteczne w przeziębieniu, grypie i nie tylko (także w innych dolegliwościach).

W obecnej sytuacji, gdy żyjemy w izolacji społecznej, mamy ograniczony dostęp do lekarzy, dobrze mieć pod ręką książkę z poradami medycznymi opartymi na tanich i ogólnie dostępnych darach natury.

Książka ta jest przepięknie wydana: twarda oprawa, piękna szata graficzna, wyraźny druk.

Polecam.

Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Jedyny na rynku kompleksowy poradnik dla ozdrowieńców! COVID-19 to nie to samo, co zwykle przeziębienie czy nawet grypa. Liczne powikłania doznane...

Żurawina samo zdrowie
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Żurawina samo zdrowie

Współczesna medycyna okrzyknęła dziś żurawinę owocem na miarę XXI wieku. Zawiera ona bowiem wręcz unikalne związki lecznicze, które potrafią człowiekowi...