Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół

Książka dla pedagogów, nauczycieli, rodziców

Umiejętności społeczne. To one pozwalają nam skutecznie komunikować się z innymi, rozpoznawać swoje emocje i dawać im wyraz. Dzięki nim radzimy sobie w sytuacjach konfliktowych, potrafimy asertywnie sformułować swoje zdanie, nie spalamy się emocjonalnie podczas rywalizacji. Umiejętności społeczne warto i należy rozwijać od najmłodszych lat. Pomóc w tym może zawarty w książce zestaw ćwiczeń przygotowanych przez psychologów praktyków, od lat prowadzących warsztaty dla dzieci. Zaproponowane scenariusze, które można zrealizować z dzieckiem w domu, w szkole i podczas zajęć online, zostały sprawdzone w praktyce w ramach kursów i treningów. Książka "Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół" zawiera między innymi:

25 gotowych scenariuszy zajęć grupowych

scenariusze przystosowane do prowadzenia zajęć online

scenariusze zajęć indywidualnych

zestawienia materiałów i pomocy potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów

Scenariusze stworzone przez Sylwię Sitkowską, Marię Kocurowską oraz Damiana Berenta są skonstruowane tak, aby zajęcia w pełni angażowały wszystkich uczestników, co przyczynia się do lepszego zapamiętywania treści. Obejmują takie zagadnienia jak:

rozpoznawanie emocji własnych i emocji innych ludzi

odczytywanie intencji drugiej osoby

asertywność

budowanie poczucia własnej wartości

radzenie sobie z ośmieszaniem, hejtem i ze złością

bezpieczne poruszanie się w internecie

koncentracja uwagi

Autorzy publikacji są związani z działającą od 2009 roku w Warszawie poradnią Przystań Psychologiczna oraz Fundacją Terapeutyczna (wcześniej Terapeutyczna Kawiarnia). W prowadzonych przez nich treningach umiejętności społecznych i warsztatach psychoedukacyjnych wzięło udział już ponad tysiąc uczestników.

W księgarni psychologicznej Sensus znajdziesz inne tytuły jednej ze współautorek "Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół", Sylwii Sitkowskiej a wśród nich m.in. "Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów".

Informacje dodatkowe o Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-09-14
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół

Sylwia Sitkowska0
Okładka ksiązki - Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów. Wydanie II, uzupełnione

Możesz się uwolnić od trudnych doświadczeń z dzieciństwa - i żyć, jak chcesz To, jakimi jesteśmy dorosłymi, w ogromnym stopniu zależy od tego, jakimi...

Przytul swoje wewnętrzne dziecko
Sylwia Sitkowska0
Okładka ksiązki - Przytul swoje wewnętrzne dziecko

Zaopiekuj się sobą jak najczulszy rodzic    Czy jesteś dla siebie wystarczająco dobry?   Wewnętrzne dziecko, wewnętrzny rodzic, wewnętrzny dorosły...