Dorośnij i... uwolnij się wreszcie od tego, co wpajali Ci rodzice!
O tym, że dzieciństwo wpływa na dorosłe życie, wiemy co najmniej od czasów Freuda. A jednak wciąż często nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużym stopniu to, jacy jesteśmy, zawdzięczamy naszym rodzicom. To, co w nas dobre, to, co nas motywuje, napędza i stanowi o naszej sile, ale też często nas blokuje, ma zwykle źródło głęboko w dzieciństwie. Nawet jeżeli był to szczęśliwy czas, i tak mógł zasiać w nas przekonania, które negatywnie wpływają na nasze działania w dorosłym życiu.

Czy należy zatem usiąść na kanapie, załamać ręce i poddać się, "bo mam za sobą trudne dzieciństwo"?

Absolutnie nie! Owszem, jeśli czujemy, że przyczyny życiowych trudności leżą w okresie, w którym nadzór nad nami pełnili rodzice, warto na moment wrócić do tamtego czasu. Dobrze również spojrzeć świeżym okiem na relacje z rodzicami i zastanowić się, które składowe naszej osobowości wymagają przepracowania i wychowania od nowa. Pomoże w tym ćwiczeniowa część tej książki, skonstruowana przez autorkę tak, by Czytelnik był w stanie sam poprowadzić własną terapię i by odzyskał wpływ na swoje życie.

By uwolnił się od ograniczającego wpływu rodziców.

Informacje dodatkowe o Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-03-30
Kategoria: Psychologia
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Magdalena Alszer

Kup książkę Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów

Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów - opinie o książce

Sylwia Sitkowska0
Okładka ksiązki - Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów. Wydanie II, uzupełnione

Możesz się uwolnić od trudnych doświadczeń z dzieciństwa - i żyć, jak chcesz To, jakimi jesteśmy dorosłymi, w ogromnym stopniu zależy od tego, jakimi...

Niekochalni. Lęk przed bliskością
Sylwia Sitkowska0
Okładka ksiązki - Niekochalni. Lęk przed bliskością

Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym. Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem...