reklama

Nauczyciel

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2019-05-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788395406829
Liczba stron: 406

Tom 2 cyklu Niezmienni

Ocena: 0 (0 głosów)

Spokój zniknął, pozostawiając po sobie zwątpienie.

Trwają poszukiwania, a czas ucieka w zastraszającym tempie, zmniejszając ilość mocy z każdą chwilą. Flora oraz Felis świadomie rozpoczęli niebezpieczną grę, w której stawką jest ich wspólna przyszłość. Los nie jest jednak zbyt łaskawy i wciąż stawia przed nimi kolejne przeszkody. Czasu jest coraz mniej, a Przewodnicy zaczynają działać. Najważniejszy jest bowiem ład oraz posłuszeństwo wśród Niezmiennych. Nie cofną się przed niczym, by zachować władzę. 

Czy Flora oraz Felis wraz z przyjaciółmi odnajdą sposób na zmianę przeznaczenia? Czy miłość naprawdę może odegnać mrok spowijający tych, którzy władają mocą? 

Tagi:

Kup książkę Nauczyciel

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nauczyciel

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:,

Jest to druga część cyklu Niezmienni na którą bardzo czekałam i która ani trochę mnie nie rozczarowała. Po pierwsze tak samo jak przy pierwszej części muszę pochwalić tą przepiękną okładkę! Cała seria ślicznie się prezentuje i od razu przykuwa naszą uwagę.
W tej części akcja zdecydowanie nabiera tempa, a czas nieubłaganie goni Florę i Felisa. Muszą oni jak najszybciej pomóc chłopakowi i uratować go przed śmiercią. Na jaw wychodzą jednak kolejne fakty. Wiele rzeczy jest zatajanych, prawda tak naprawdę okazuje się być fikcją i sami już nie mogą mieć pewności komu można ufać i wierzyć. Perspektywa tak samo jak w pierwszej części pokazana jest zarówno ze strony Flory, jak i Felisa i mi ten zabieg autorki bardzo się podobał. Dzięki temu wszystko cały czas szybko się dzieje, a nam ciężko jest się oderwać od książki.
Jest to lekka, młodzieżowa i bardzo przyjemna fantastyka! Ta część tajemniczo się kończy i pojawia się pewna nieznana nam postać. Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu, który będzie tym ostatnim i tym samym finałem losów Niezmiennych! Ja już go wyczekuje!

Link do opinii

"Podobno nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo, a ludzie, którzy stają na naszej drodze, w swój wyjątkowy sposób zmieniają oraz dopełniają niezapisane jeszcze karty losu".


 
Po lekturze "Samobójcy" dość często wracałam do postaci Flory i Felisa, zastanawiając się, w jakim kierunku potoczą się ich dalsze losy. Jak się okazuje, Agnieszka Ziętarska w drugim tomie swojej serii, postawiła na drodze bohaterów sporo przeszkód, fundując im istny rollercoaster emocji. 


 
Agnieszka Ziętarska to absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. Marzycielka, miłośniczka literatury, nie wyobraża sobie świata bez odrobiny magii. Jest szczęśliwą mamą, mieszkającą w malowniczej miejscowości na obrzeżach Gdańska. Zadebiutowała powieścią "Samobójca" rozpoczynającą serię pt. "Niezmienni".


 
Moc Felisa zmniejsza się z każdą godziną, dlatego też bohater wraz z Florą, w ekspresowym tempie poszukują recepty na odwrócenie jego przeznaczenia. Ich wysiłki nie przynoszą jednak spodziewanych efektów, a do tego wszystkiego, pojawiają się nowe komplikacje. Otóż Przewodnicy nie pozwolą na utratę władzy i zrobią wszystko, aby rewolucja Niezmiennych nie doszła do skutku.


 
Muszę przyznać, że drugi tom serii "Niezmienni" zaskoczył mnie niezwykle wartką akcją, jaką zawiązała autorka. Otóż główni bohaterowie prowadzą prawdziwy wyścig z czasem, co w konsekwencji generuje wiele wydarzeń, jakie mają miejsce. Podczas tej lektury praktycznie nie ma czasu na chwilę odpoczynku, gdyż cały czas coś się dzieje, a zwroty akcji skutecznie wprawiają czytelnika w osłupienie i niedowierzanie. W fabule znajdziecie bowiem takie wątki, jak porwanie, okropne eksperymenty, odnalezienie ojca Flory, czy chociażby pewną niespodziewaną śmierć.


 
Kontynuacja "Samobójcy" to także głębsze wejście w świat Niezmiennych. Autorka szerzej przybliża zasady rządzące tymi nietypowymi istotami. Nakreśla wszelkie zakazy i konsekwencje ich złamania. W końcu stawia kilka istotnych pytań, które nie znajdują jeszcze swojej odpowiedzi, ale wywołują zainteresowanie czytelnika oraz pobudzają wyobraźnię do działania. Mowa tutaj o wyczerpującej się mocy, a także o dzieciach ludzi i Niezmiennych oraz ich właściwościach, a także o roli Przewodników w całej strukturze tego świata.


 
Jest magia, paranormalny wymiar obok tego ludzkiego, a więc jak to w tym gatunku bywa, jest także miłość. Uczucie Flory i Felisa nieco ewoluuje, ale nie zmienia to faktu, że bohaterowie wspierają się wzajemnie i są gotowi oddać życie za ukochaną osobę. Pierwszoosobowa narracja obojga bohaterów i przeplatanie się rozdziałów to w moim przekonaniu dobry zabieg, wpływający na uatrakcyjnienie fabularne.


 
"Nauczyciel" to książka, która pozostawiła mnie z wieloma pytaniami dotyczącymi świata Niezmiennych. Mam nadzieję, że Agnieszka Ziętarska w trzecim tomie pt. "Wieczny" wyjaśni wszystkie moje wątpliwości, oddając w ręce czytelników dopełnioną trylogię. Czekam na to z niecierpliwością.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy