Nauczyciel

Tom 2 cyklu Niezmienni

Spokój zniknął, pozostawiając po sobie zwątpienie.

Trwają poszukiwania, a czas ucieka w zastraszającym tempie, zmniejszając ilość mocy z każdą chwilą. Flora oraz Felis świadomie rozpoczęli niebezpieczną grę, w której stawką jest ich wspólna przyszłość. Los nie jest jednak zbyt łaskawy i wciąż stawia przed nimi kolejne przeszkody. Czasu jest coraz mniej, a Przewodnicy zaczynają działać. Najważniejszy jest bowiem ład oraz posłuszeństwo wśród Niezmiennych. Nie cofną się przed niczym, by zachować władzę.

Czy Flora oraz Felis wraz z przyjaciółmi odnajdą sposób na zmianę przeznaczenia? Czy miłość naprawdę może odegnać mrok spowijający tych, którzy władają mocą?

Informacje dodatkowe o Nauczyciel:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2019-05-10

Kup książkę Nauczyciel

Nauczyciel - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-07-14,

Jest to druga część cyklu Niezmienni na którą bardzo czekałam i która ani trochę mnie nie rozczarowała. Po pierwsze tak samo jak przy pierwszej części muszę pochwalić tą przepiękną okładkę! Cała seria ślicznie się prezentuje i od razu przykuwa naszą uwagę.
W tej części akcja zdecydowanie nabiera tempa, a czas nieubłaganie goni Florę i Felisa. Muszą oni jak najszybciej pomóc chłopakowi i uratować go przed śmiercią. Na jaw wychodzą jednak kolejne fakty. Wiele rzeczy jest zatajanych, prawda tak naprawdę okazuje się być fikcją i sami już nie mogą mieć pewności komu można ufać i wierzyć. Perspektywa tak samo jak w pierwszej części pokazana jest zarówno ze strony Flory, jak i Felisa i mi ten zabieg autorki bardzo się podobał. Dzięki temu wszystko cały czas szybko się dzieje, a nam ciężko jest się oderwać od książki.
Jest to lekka, młodzieżowa i bardzo przyjemna fantastyka! Ta część tajemniczo się kończy i pojawia się pewna nieznana nam postać. Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu, który będzie tym ostatnim i tym samym finałem losów Niezmiennych! Ja już go wyczekuje!

"Podobno nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo, a ludzie, którzy stają na naszej drodze, w swój wyjątkowy sposób zmieniają oraz dopełniają niezapisane jeszcze karty losu".

Po lekturze "Samobójcy" dość często wracałam do postaci Flory i Felisa, zastanawiając się, w jakim kierunku potoczą się ich dalsze losy. Jak się okazuje, Agnieszka Ziętarska w drugim tomie swojej serii, postawiła na drodze bohaterów sporo przeszkód, fundując im istny rollercoaster emocji.

Agnieszka Ziętarska to absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. Marzycielka, miłośniczka literatury, nie wyobraża sobie świata bez odrobiny magii. Jest szczęśliwą mamą, mieszkającą w malowniczej miejscowości na obrzeżach Gdańska. Zadebiutowała powieścią "Samobójca" rozpoczynającą serię pt. "Niezmienni".

Moc Felisa zmniejsza się z każdą godziną, dlatego też bohater wraz z Florą, w ekspresowym tempie poszukują recepty na odwrócenie jego przeznaczenia. Ich wysiłki nie przynoszą jednak spodziewanych efektów, a do tego wszystkiego, pojawiają się nowe komplikacje. Otóż Przewodnicy nie pozwolą na utratę władzy i zrobią wszystko, aby rewolucja Niezmiennych nie doszła do skutku.

Muszę przyznać, że drugi tom serii "Niezmienni" zaskoczył mnie niezwykle wartką akcją, jaką zawiązała autorka. Otóż główni bohaterowie prowadzą prawdziwy wyścig z czasem, co w konsekwencji generuje wiele wydarzeń, jakie mają miejsce. Podczas tej lektury praktycznie nie ma czasu na chwilę odpoczynku, gdyż cały czas coś się dzieje, a zwroty akcji skutecznie wprawiają czytelnika w osłupienie i niedowierzanie. W fabule znajdziecie bowiem takie wątki, jak porwanie, okropne eksperymenty, odnalezienie ojca Flory, czy chociażby pewną niespodziewaną śmierć.

Kontynuacja "Samobójcy" to także głębsze wejście w świat Niezmiennych. Autorka szerzej przybliża zasady rządzące tymi nietypowymi istotami. Nakreśla wszelkie zakazy i konsekwencje ich złamania. W końcu stawia kilka istotnych pytań, które nie znajdują jeszcze swojej odpowiedzi, ale wywołują zainteresowanie czytelnika oraz pobudzają wyobraźnię do działania. Mowa tutaj o wyczerpującej się mocy, a także o dzieciach ludzi i Niezmiennych oraz ich właściwościach, a także o roli Przewodników w całej strukturze tego świata.

Jest magia, paranormalny wymiar obok tego ludzkiego, a więc jak to w tym gatunku bywa, jest także miłość. Uczucie Flory i Felisa nieco ewoluuje, ale nie zmienia to faktu, że bohaterowie wspierają się wzajemnie i są gotowi oddać życie za ukochaną osobę. Pierwszoosobowa narracja obojga bohaterów i przeplatanie się rozdziałów to w moim przekonaniu dobry zabieg, wpływający na uatrakcyjnienie fabularne.

"Nauczyciel" to książka, która pozostawiła mnie z wieloma pytaniami dotyczącymi świata Niezmiennych. Mam nadzieję, że Agnieszka Ziętarska w trzecim tomie pt. "Wieczny" wyjaśni wszystkie moje wątpliwości, oddając w ręce czytelników dopełnioną trylogię. Czekam na to z niecierpliwością.

Samobójca
Agnieszka Ziętarska0
Okładka ksiązki - Samobójca

Flora to zwyczajna dziewczyna z kwiatowej dzielnicy, której życie nie jest, jak to mówią, usłane różami. Usiłuje podnieść się po śmierci...

Wieczny
Agnieszka Ziętarska0
Okładka ksiązki - Wieczny

Aby poznać prawdę, należy zejść poniżej piekła. Niebezpieczeństwo depcze po piętach naszych bohaterów, wciągając w rozgrywkę najpotężniejszych...