Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?

Tematyczne grafiki pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć zawiłości ludzkiego organizmu, a także zobaczyć, jak zbudowany jest człowiek, zrozumieć jak działają ważne organy i dlaczego są kluczowe dla organizmu. ,,- Czy wiecie, że dziecko ma więcej kości niż osoba dorosła? - pyta we wstępie do książki Tomasz Rożek. ,,To może dziwić szczególnie dorosłych, przyzwyczajonych do myśli, że są nie tylko więksi, ale przede wszystkim bardziej... dojrzali? Skomplikowani? Złożeni? Tymczasem to wszystko nieprawda. Przykład? Proszę bardzo. Mózg dziecka uczy się szybciej niż mózg dorosłego. Między innymi właśnie z tego powodu to dzieci zadają
znacznie więcej pytań niż dorośli" - dodaje.
DLACZEGO CZŁOWIEK?
Człowiek to najbardziej fascynujący element świata. Nic dziwnego, że z ust dzieci i młodzieży pada tyle pytań o funkcjonowanie ludzkiego ciała. Książka "Jak działa człowiek?" powstała po to, by młodzi pytający nie zostawali bez odpowiedzi. Bo odpowiedzi są dla dziecięcej ciekawości tym, czym tlen dla mięśni, prąd dla silnika elektrycznego albo światło dla roślin. Są napędem rozwoju. Człowiek jest niesamowicie skomplikowany i właśnie dlatego tak fascynujący! Dzisiejsza nauka wciąż nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania o
człowieka, nie wszystko rozumiemy, ale nie ma dnia, żebyśmy się o człowieku nie dowiadywali czegoś nowego. Naukowcy - jak dzieci - cały czas zadają pytania. I choć znają coraz więcej odpowiedzi, nie przestają się dziwić, zastanawiać i znowu pytać. Właśnie po to powstała ta książka - by się dziwić, zastanawiać i znowu pytać.

Informacje dodatkowe o Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-01

Kup książkę Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?

Poprzez badanie roślin i zwierząt, nawet tych, których już na Ziemi nie ma, dowiadujemy się bardzo dużo o sobie.

Życie każdego z nas rozpoczęło się od jednej komórki.

Nauka. To lubię. Jak działa człowiek? - opinie o książce

"Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?" to książka przeznaczona dla dzieci, ale i dorośli również mogą poszerzyć swoją wiedzę, bo jest bardzo pełna wiedzy nieoczywistej, takiej, o której większość z nas nawet nie miało pojęcia. Zawiera spora dawkę ciekawych tajników dotyczących ludzkiego ciała.
 Przyznam, że sama byłam zaskoczona niektórymi informacjami, a moje wnuki są zachwycone ta publikacją. Starsze wnuki, które chodzą już do szkoły średniej, po lekturze tej książki stwierdziły, że bardzo będzie przydatna dla młodszego rodzeństwa na lekcjach biologii.

"Poprzez badanie roślin i zwierząt, nawet tych, których już na Ziemi nie ma, dowiadujemy się bardzo dużo
o sobie."
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się nad działaniem swojego organizmu, a każdy rodzic zmagał si e z odpowiedziami na pytania zadawane przez dzieci od rana do wieczora. Dlaczego mózg potrafi tak wiele zapamiętać, ale często zapominamy o niektórych sprawach? Dlaczego nasze serce nigdy się nie męczy? Po co człowiekowi potrzebna jest ślina? Dlaczego małe dzieci nie potrafią chodzić? Z jaką prędkością płynie w żyłach krew? Po co musimy jeść?
Trudno jest czasem odpowiedzieć dzieciom tak, żeby zrozumiały albo po prostu sami nie mamy zbytnio pojęcia o tym, o co pytają nas dzieci...
Wiem już, że w tej książce znajdziemy taką wiedzę, na dodatek podaną w bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci sposób. Gdy czytałam tę książkę moim młodszym wnukom, to nawet trzylatek był zainteresowany, czyli to naprawdę bardzo dobra książka.
Tomasz Rożek jest znanym popularyzatorem nauki, prowadzi kanał YouTube: Nauka. To Lubię, gdzie również tłumaczy w prosty sposób dzieciom a także dorosłym o tym jak działa nie tylko człowiek, ale też jak działa cały świat.

Książka jest bardzo pięknie wydana, w twardych okładkach, z kolorowymi ilustracjami Sary Olszewskiej. Obrazki świetnie przemawiają do dzieci, więc tym bardziej młodsze są bardziej zainteresowane lekturą, ale i starszym pokazane na ilustracjach fragmenty ludzkiego ciała bardzo przypadną do gustu.

"Z układem odporności jest jak z armią. Musi być dobrze wytrenowana i składać się z różnego rodzaju wojsk."
Uzupełnieniem tej książki jest druga, w formie zeszytu do zabawy: "Tak działa człowiek", którą przygotowała Anna Leszczyńska-Rożek z ilustracjami Kasi Kołodziej. Moje wnuki z kredkami i mazakami dopadły do niej i kolorują, rozwiązują zadania i robią ćwiczenia, którymi zainspirowały się w tej książce.
Myślę, że dzięki tym dwóm publikacjom ludzki organizm nie będzie już miał zbyt wielu sekretów dla dzieci i dorosłych, no może nie wszystkie poznamy, bo nie sposób jest tego zrobić, ale  pewnością będziemy nasza wiedza się poszerzy. Pozwoli także na zadawanie innych już pytań...

"Czy wiecie, że dziecko ma więcej kości niż osoba dorosła? To może dziwić szczególnie dorosłych, przyzwyczajonych do myśli, że są nie tylko więksi, ale przede wszystkim bardziej... dojrzali? Skomplikowani? Złożeni? Tymczasem to wszystko nieprawda."
Polecam, bo warto poznać tajniki naszego złożonego organizmu. Nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Książkę przeczytałam dzięki akcji recenzenckiej Wydawnictwa Nauka To Lubię zorganizowanej na portalu Lubimy Czytać.pl.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2023-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2023,

Sporo tu ciekawostek i nawet dorosły uzupełni swoją wiedzę (lubię przypomni sobie, co zapomniał)

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2023-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Nauka. To lubię !

Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię i mediów pod tą samą nazwą zaprasza nas wraz ze swoją żoną Anną do fascynującego i pełnego ciekawostek świata ludzkiego organizmu.

Ta kolorowa, przejrzysta i przykuwająca uwagę i wzrok czytelnika książeczka będzie doskonałym prezentem dla waszych pociech, a wspólna lektura cudowną formą spędzenia czasu wraz ze swoimi dziećmi. Podczas której najmłodsi czytelnicy dowiedzą się dużo na temat ludzkiego organizmu.

Książeczka podzielona jest na osiem działów, z których każdy przybliża nam dany układ(krwionośny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy, kostny, mięśniowy i odporności) w organizmie człowieka, a ostatni dział porusza zagadnienie pochodzenia ludzi.

Świetnym zabiegiem jest to, że na wstępie każdego działu znajduje się krótka informacja o polskim naukowcu, który miał coś wspólnego z danym układem, odniósł wiele sukcesów czy odkryć w jego zakresie, jak również kod QR w dolnym rogu strony, którego zeskanowanie umożliwia pogłębienie wiedzy o polskich naukowcach.

Książeczka zawiera w sobie wiele kolorowych ilustracji, informacji jest akurat tyle by zaciekawić, a nie znudzić czytelnika, każdy dział ma swój własny kolor, co sprawia, że książeczka jest barwna i przyciąga wzrok, a także uprzyjemnia lekturę.

Cudownym uzupełnieniem dla książeczki "Jak działa człowiek?" jest zeszyt zabaw autorstwa pani Ani Leszczyńskiej - Rożek, "Tak działa człowiek". Znajdziecie w niej wiele zagadek, zadań i kolorowanek, które idealnie sprawdzą się jako forma nauki poprzez zabawę dla dzieci, będą one mogły sprawdzić swoją wiedzę zdobytą po lekturze książeczki autorstwa pana Tomasza.

Podsumowując, polecam Wam serdecznie obie recenzowane dziś publikacje, będą one idealnym prezentem dla Waszych dzieci, będą mogły one poprzez zabawę się uczyć, odkrywać i poznawać świat, ciało człowieka ! A dzięki tym książeczkom będziecie mogli również spędzić czas wspólnie ze swoimi pociechami, czy to nie wspaniałe?! Polecam je z całego serca, a Fundacji Nauka. To Lubię dziękuję za egzemplarze do recenzji.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Książka pełna kolorowych ilustracji, wydana bardzo ładnie, aczkolwiek ma zbyt wysoką cenę. Sporo ciekawostek o których zapewne nie wiedzą także starsze dzieci. W sposób nienachalny też są tutaj zamieszczone ciekawostki o bohaterach-naukowcach reklamujące inna książkę autora.

Kosmos
Tomasz Rożek0
Okładka ksiązki - Kosmos

Tomasz Rożek - numer 1 wśród polskich popularyzatorów wiedzy autor bestsellerowej ,,Nauka to lubię" przedstawia kolejną książkę familijną przybliżającą...

Człowiek
Tomasz Rożek0
Okładka ksiązki - Człowiek

Człowiek to drugi tom trylogii Tomasza Rożka, w której autor przeprowadza czytelnika przez wszystkie skale wszechświata, od rzeczy największych...