Naznaczeni grzechem

Tom 1 cyklu Grzechy ojców

Naznaczeni grzechem. Część pierwsza
Seria: ,,Grzechy ojców"

Przyszła pora na historie dorosłych dzieci bohaterów słynnych ,,Złączonych"!
Pierwszą będzie historia Marcelli Vitiello!
Marcella Vitiello, córka Luki i Arii, dorastała w złotej klatce. Otoczona przez ochroniarzy, zamknięta niczym księżniczka w wysokiej wieży, nauczyła się, że nie musi słuchać swojego wewnętrznego głosu oraz instynktu, który mógłby uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Instynktu odziedziczonego po ojcu.
Maddox White od najmłodszych lat znał smak brutalnego życia. Dorastał w klubie motocyklowym i widział wiele strasznych rzeczy, jakich nigdy nie powinno oglądać dziecko. Jednak to, co najbardziej utkwiło mu w pamięci i go prześladowało, to scena, kiedy Luca Vitiello urządził rzeź i na oczach małego Maddoxa zabił jego ojca oraz wszystkich jego ludzi.
Mężczyzna tego nie zapomniał. Wręcz przeciwnie: pragnienie zemsty dojrzewało razem z nim. Teraz capo Famiglii zapłaci za wszelkie swoje przewinienia. A co może zaboleć go bardziej niż utrata ukochanej córeczki, porcelanowej lalki strzeżonej jak oczko w głowie i obiecanej innemu mężczyźnie?

ŚREDNIA OCEN  7,7 / 10

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-04-13
Tytuł oryginału: By Sin I Rise: Part One

Kup książkę Naznaczeni grzechem

Naznaczeni grzechem - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-08-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“ Naznaczeni grzechem cz 1“

Jak ten czas szybko leci. Niedawno początek lata - teraz już końcówka.

Niedawno Luka i Aria brali ślub - teraz ich córka przeżywa swoją pierwszą miłość i ... pierwsze porwanie 😅

Jestem jak sądzę, jedną z licznych osób, które swoją przygodę z romansem mafijnym zaczęła właśnie od książek Cory i mam do nich wielki sentyment. Seria Born in Blood Mafia Chronicles to taka obowiązkowa pozycja dla mafio-maniaczek . I długo miałam dylemat czy wielbię bardziej Luke czy Dantego ale chyba jednak Luka wygrywa.

Nie sposób zapomnieć w jaki amok wpadł on gdy podejrzewał iż Aria go zdradziła. Wyciął w pień wielu członków Klubu Motocyklowego Tartarus. Nie był jednak świadomy, że zrobił to wszystko na oczach dziecka, syna prezesa, który widział jak okrutnie został zamordowany jego ojciec i żyje rządzą zemsty.

Teraz już dorosły Maddox, wraz z wujem i resztą braci, postanawia wcielić plan zemsty w życie. Jednak tego jak to dalej się potoczy, nie przewidział. Tego jakie wrażenie zrobi na nim córka jego wroga, nie brał pod uwagę. I to był błąd .

Marcella jest przez wszystkich uważana za mafijną księżniczkę, rozpieszczoną córeczkę capo, która jedyne co potrafi to robić zakupy. Nie wyprowadza ludzi z błędu. Z rozdziału na rozdział jednak się przekonujemy, że to dumna, silna i honorowa kobieta, która odziedziczyła wiele cech ojca.

Porwana, przetrzymywana jest w warunkach, które niejedną damę by złamały, ale nie ją. A to bardzo irytuje prezesa klubu. Earl to wuj Maddoxa i brat zamordowanego pamiętnej nocy prezesa. Pragnie zemsty wraz z bratankiem jednak to pragnienie ewidentnie przyćmiło zdrowy rozsądek. Maddox to widzi, nie chce krzywdy Marcelli lecz czy będzie w stanie ją ochronić ? Co stanie się gdy będzie musiał wybrać pomiędzy nią , a klubem ?

Świetnie czytało mi się tę książkę. Bardzo podobała mi się harda postawa Marcelli. Można by odnieść wrażenie, że będzie pustą i zarozumiałą dziewczyną lecz jednak Luka i Aria potrafią świetnie wychować swoje dzieci. Czuć tę wyjątkową więź w ich rodzinie.

Gdy już zaczęłam myśleć o tym jak świetnym uzupełnieniem tego tomu byłoby choć kilka stron napisane z perspektywy poszukującego córki , Luki, autorka idealnie wyczuła potrzeby czytelnika i dała mi to czego brakowało do szczęścia.

Co do Maddoxa , jest zupełnie inny od członków mafii, od samej Królewny Śnieżki jak to zaczął nazywać Merci. Ale w końcu to członek Klubu Motocyklowego. Czy ta przepaść między nimi jest do pokonania ? Trzeba się przekonać.

Cora bardzo fajnie połączyła romans mafijny z MC . Czuć wrogość między Famiglią i Maddoxem ale może miłość do Marcelli będzie w stanie zakończyć tę wojnę ? Jak myślicie ? Ja przekonam się czytając drugi tom. Cieszę się , że mam oba pod ręką i nie muszę czekać na wyjaśnienie zachowania Maddoxa z końca pierwszej części, więc pędzę czytać. A Wam gorąco polecam nie tylko te serie.

Jak dotąd żadna książka Cory nie była dla mnie wielkim rozczarowaniem. Są lepsze i gorsze, każdy bohater jest inny ale każdy bardzo ważny dla całości . Też ich kochacie ? Czy może ktoś nadal ich nie zna ? Jeśli tak to czas to zmienić❤️

Marcella Vitiello, jest córką Luki i Arii, księżniczką mafii. Żyje w złotej klatce, otoczona przez ochroniarzy, mogąca spotykać się tylko z osobami „zatwierdzonymi” przez ojca. Niebawem miała wziąć ślub i to z mężczyzną, którego sama wybrała, jednak jego zachowanie, strach przed Luką sprawiają, że go odwołuje.
Maddox White zwany „Mad Dog” miał kilka lat, kiedy Luca wpadł do klubu motocyklowego jego ojca i zabił wszystkich. Jego nie widział i pewnie dlatego przeżył, a przynajmniej tak myśli. Teraz żyje tylko zemstą, ma zamiar go zniszczyć, trafić w jego słaby punkt, sprawić, że będzie cierpiał. Dzięki temu, że należy do klubu motocyklowego Tartarus na czele, którego stoi jego wujek, ma na to szanse. Mają plan i pozostaje tylko odpowiedni moment na jego realizację.
Marcella zostaje porwana, to Maddox za tym stoi. Trafia do siedziby kluby, zostaje zamknięta w klatce jak pies. Wszystko poszło zgodnie z planem. Tylko czy aby na pewno? Szybko okazuje się, że nie do końca. On pragnął zemsty na Lucy, nie chce krzywdzić jego córki, pozostali członkowie klubu nie widzą potrzeby, aby ją oszczędzać. Co zrobi Maddox? Jak odnajdzie się w nowej sytuacji Marcella? Czy Luca odnajdzie swoją córeczkę? Czy Marcelle i Maddoxa połączy tylko relacja porywacz - porwana?

Seria „złączeni...” bardzo mi się podobała i kiedy usłyszałam, że autora wydała książkę o dzieciach bohaterów poznanych w niej, bardzo się ucieszyła. Do książki miałam naprawdę duże oczekiwania i nie zawiodłam się ani troszkę. Znalazłam w niej wszystko to, co tak lubię w książkach Cory Reilly, czyli szybką akcję, mafijne porachunki, sporo namiętności, zaskakujące zwroty akcji. To historia ciekawa, wciągająca, niebanalna. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Jedynie co dla mnie jest małym minusem to fakt, że historia Marcelli i Maddoxa została podzielona na dwa tomy, a zakończyła się w takim momencie, że ciężko będzie mi wytrzymać przez ciekawość, aż nie pojawi się tom drugi.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Marcella - ukochana córeczka, otoczona miłością, mająca wielkie wsparcie w rodzicach. Jej dzieciństwo było szczęśliwe, teraz studiuje i chociaż odwołany ślub nie „spłynął” po niej, jednak nie zamierza odchorowywać tego miesiącami. To kobieta, o której wielu myśli, że jest próżna, a jej jedynymi zainteresowaniami jest moda i przyjęcia. Nic bardziej mylnego. To bohaterka silna, lojalna, bezgranicznie ufająca najbliższym.
Maddox miał 5 lat, kiedy Luca zmienił jego życie w piekło. Widoku rzeźni, której był światkiem, nigdy nie zapomni, a teraz zamierza się zemścić. To mężczyzna bezwzględny, bezkompromisowy, mający własne zasady. Jednak to jego jedna twarz, a drugą poznajemy już po porwaniu (i ją musicie już odkryć sami).

„Naznaczeni grzechem” to książka, która bardzo mi się podobała i z niecierpliwością czekam na tom drugi. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Złączeni nienawiścią
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złączeni nienawiścią

Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny! Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej...

Złączeni krwią. Antologia
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złączeni krwią. Antologia

Nowe opowiadania z życia uwielbianych przez czytelników bohaterów powieści Cory Reilly z serii ,,Born in Blood Mafia Chronicles"! Antologia Złączeni krwią...